Samsung zou werken aan een midrange-smartphone met een 5,25"-scherm en 4g-ondersteuning. Een foto van het toestel is online verschenen bij een Chinees keuringsinstituut. De smartphone moet de opvolger worden van de huidige Galaxy Grand.
De Galaxy Grand 2 komt in diverse varianten uit, meldt de Japanse site Ameblo. De internationale versie zou typenummer SM-G7105 hebben, wat in lijn ligt met de nieuwe reeks typenummers van Samsung-smartphones.
De tweede Grand zou beschikken over een lcd met een diagonaal van 5,25" en een resolutie van 1280x720 pixels. De soc is onbekend, maar het werkgeheugen zou een grootte van 1,5GB hebben. Onder andere de Galaxy S4 mini heeft ook een werkgeheugen van 1,5GB. Omdat vrijwel alle 4g-toestellen voor de Europese markt tot nu toe een Qualcomm-soc aan boord hebben, is het aannemelijk dat de Grand 2 dezelfde Snapdragon 400 als de S4 mini aan boord heeft. De smartphone zou draaien op Android 4.3.
De telefoon heeft het ontwerp van de Galaxy S III, zo is op de foto te zien. Aangezien de Chinese keuringsinstantie Tenaa de smartphone heeft gekeurd en de Bluetooth SIG ook al zijn stempel heeft gezet, ligt het voor de hand dat het toestel snel wordt uitgebacht.