Mogelijke screenshots Android 4.4 KitKat duiken op

Er zijn afbeeldingen verschenen die vermoedelijk de aankomende Android-versie 4.4 tonen. Daarop is te zien hoe de software, die Google KitKat heeft genoemd, iets aan de kleurstelling heeft gesleuteld. Onduidelijk is nog wanneer Google Android 4.4 zal aankondigen.

De afbeeldingen zijn online gezet door 9To5Google, die niet vermeldt waar deze vandaan komen. Op de screenshots is te zien hoe de vermoedelijke bel- en berichtenapplicaties eruit komen te zien in de volgende versie van het Android-besturingssysteem. Google lijkt de kleurstelling van de apps enigszins te hebben aangepast. Ook het homescreen is iets veranderd. De afbeeldingen tonen aan dat Google met Android 4.4 waarschijnlijk geen grote, functionele aanpassingen aan de interface zal doorvoeren.

De getoonde software draait op een Nexus 4 en heeft build-nummer KWS62B. De kernelsoftware is gedateerd op 30 augustus. Het is aannemelijk dat de Nexus 4 bij de release snel een update krijgt naar Android 4.4.

Onlangs maakte de internetgigant de naam van zijn volgende Android-versie bekend; een merknaam van het bedrijf Nestlé. De twee bedrijven hebben gezamenlijk een marketingcampagne opgezet. Google heeft nog niet bekendgemaakt wanneer het Android 4.4 KitKat uit wil brengen. Geruchten spreken echter over een release in oktober. Er kwamen ook al details naar buiten van een opvolger voor de Nexus 4, die vermoedelijk wederom door LG zal worden gemaakt.

Foto's Android 4.4 Foto's Android 4.4 Foto's Android 4.4 Foto's Android 4.4

Door RoD

Forum Admin Mobile & FP PowerMod

22-09-2013 • 12:16

94

Reacties (94)

94
82
55
7
1
13
Wijzig sortering
Anoniem: 542238 22 september 2013 16:22
http://www.androidpolice....oid-4-4-kitkat-heres-why/

Hartstikke fake. We zullen nog even moeten wachten op geverifieerde screenshots!
Je bent mij voor :D, was van plan dezelfde link te posten :D. P.S. Android Police is zonder twijfel de beste website voor Android nieuws, ben vooral fan van hun apk teardowns.
Gezien de berichten rondom de Nexus 5 en Android 4.4 Kitkat lijkt het er op dat we niet heel lang meer hoeven te wachten op de release van beide. KitKat beantwoorde een vraag van iemand op Facebook wanneer Android 4.4 beschikbaar kwam: oktober.

Net als de geruchten van de Nexus 5 release dus. Kan eigenlijk niet missen dat de Nexus 5 met Android 4.4 tegelijk gereleased wordt. Als het inderdaad Oktober wordt dan zit er vrij weinig tijd tussen Android 4.3 en 4.4. Zijn amper toestellen die nu op 4.3 draaien. Als het goed is komen er in het begin van Oktober wel updates voor de S4 en HTC One maar dan lopen ze een week later meteen weer achter.

In ieder geval draaien de meeste toestellen ondertussen wel Android 4.0. Als ik kijk naar mijn app in de app store:
  • Android 4.0 - 13%
  • Android 4.1 - 50%
  • Android 4.2 - 21%
  • Android 4.3 - 1,3%
Dus zo'n 15% zit onder Android 4.0, minimale versie die ik ondersteun is 1.6. Tegenwoordig kan je dus wel een app bouwen met API level 14 zonder al te veel gebruikers te missen.
"Dus zo'n 15% zit onder Android 4.0"

Inclusief mij. Android 2.3 :(
Fake, volgens meerdere bronnen zijn deze fake, vooral omdat de statusbar inconsistent is en de iconen zijn dat ook nog eens...

De statusbar iconen lijken wel bij elkaar geknipt en geplakt van meerdere custom roms door deze faker >.>

Androidpolice heeft er ook nog een post over gemaakt en duidelijk gemaakt waarom deze dan wel niet fake zijn btw

[Reactie gewijzigd door seapip op 23 juli 2024 16:00]

Hier redelijk uitgebreid artikel waarom het fake zou zijn voor de geïnteresseerden;
http://www.androidpolice....oid-4-4-kitkat-heres-why/
Hety zou tweakers sieren als ze op zijn minst erbij zetten dat het dubieuze screenshots zijn van een nog dubieuzere bron.

"mogelijke" en "vermoedelijk" dekt de lading niet in dit geval en een beetje onderzoek alvorens het te plaatsen had dat meteen aan het licht gebracht.
Die gaan dus duidelijk (screen 1 en 2) iOS (en een beetje WP) achterna. Vraag me af wat de reacties daarop gaan zijn (iets zegt me dat het negatief gaat worden).

Edit: lol @ 94x -1 (dit is gewoon ontopic jongens! Moderatie betekend niet of je het er mee eens bent of niet)

Zoals hieronder is het inderdaad een stuk platter en een stuk simplistischer met grote letters voor specifieke elementen. Leg de oude phone-app maar naast de nieuwe en vergelijk die met de andere smartphone OSsen. Kun je moeilijk omheen dat het gewoon meer op elkaar begint te lijken.

Edit2: als het inderdaad fake is zoals een aantal reacties hieronder wordt gemeld, dan ben ik wel benieuwd wat ze dan gaan aanpassen, al kan ik me niet voorstellen dat ze ook niet wat minimalistischer gaan zijn.

[Reactie gewijzigd door Martinspire op 23 juli 2024 16:00]

(Met het risico hier zelf wat minnetjes te verzamelen) De -1 moderatie is er niet om off-topic berichten te filteren maar om ongewenste berichten aan te duiden, 0 is off-topic. Jij krijgt zo vaak -1 omdat je post niet informatief is (dus zeker geen +) en eigenlijk gewoon ongefundeerde nonsens is (niets tegen jou, maar het is wat het is).

De screens tonen dat Android 4.4 (als deze foto's echt zijn) zo goed als niets verschilt van Android 4.x (een beetje andere kleuren, maar knoppen exact hetzelfde, vooral die van de Phone app). Jij zegt dat de Messaging-app en Phone-app op iOS 7 lijken, maar weet je wel hoe die er uit zien?

http://assets.ilounge.com/images/articles_ios7/phone/1.jpg

Bekijken we de foto's eens apart: Foto 1 en 2 zijn dus de Messaging- en Telefoon app een beetje van kleur veranderen maar verder niets, Foto 3 is een afbeelding van het "Over de telefoon" menu, wat suggereert dat de instellingen wit op zwart blijven en Foto 4 is gewoon weer exact dezelfde launcher die er al is sinds ICS.

Het enige wat me echt opvalt in de foto's is dat de statusbalk van kleur verandert met de app (groen bij Messaging, blauw bij telefoon). Dat is inderdaad niet nieuw, ParanoidAndroid doet dat al langer. Maar Google haalt wel vaker ideetjes bij custom roms voor hun eigen toestellen...
Echt onzin. iOS heeft heel goed naar WP en naar Android gekeken. Deze screenshots lijken op ios7 omdat ios7 lijkt op android. Simpel. Je observatie is dus niet fout, alleen je conclusie wel - t' is precies omgekeerd...en dat mag toch hopelijk wel duidelijk zijn.

Vergeet ook niet cyanogenmod (wat miljoenen keren geinstalleerd is) wat al véél langer deze look heeft, en ook een stuk gekleurder is.

Enfin, ik vind het gewoon op Holo+ lijken, een verfrissing van een bestaand iets ...verder niets.
Hoezo? De elementen die je noemt zitten er al tijden in.

http://pocketnow.com/wp-c...t_2013-07-22-21-54-20.png
Zelfde grote letters die je noemt, zelfs het bellen icoon is al zo groot

Ook de sms app is bijna helemaal hetzelfde. Beetje jammer dat binnen een paar dagen die elementen al helemaal door Apple bedacht zouden zijn.
Eerder lijkt het op Paranoid Android, één van de populairste (de populairste?) custom roms voor Nexus toestellen. Per-app coloration settings zijn daar van toepassing met een heel distinctieve stijl van een weinig aantal, maar wel erg uitgesproken en heftige kleuren en 'psychedelische' karakters en graphics (zie ik terug in het lachend belletje, alhoewel dat nog een tintje professioneler is natuurlijk).

Topic van Paranoid Android voor de Nexus 4 met enkele screenshots:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2020336

Wat ik wel raar is, is dat dat belletje nu voor SMS gebruikt wordt...Dat associeer ik toch met G+, en zou ik in die app verwachten.

[Reactie gewijzigd door Svardskampe op 23 juli 2024 16:00]

Meen je deze opmerking nou? Zoja dan vind ik het ongelofelijk naïef. Op welk gebied zijn ze met kitkat meer op iOS gaan lijken?

Heb je IOS 7 al eens bekeken? Het lijkt op een mix van android en windows phone....

[Reactie gewijzigd door jmjap op 23 juli 2024 16:00]

Ik snap je reactie, maar het is wel zo dat alle grote mobiele OS'en steeds meer op elkaar gaan lijken. Dat valt niet te ontkennen. Maar er zit gelukkig nog wel een duidelijk verschil tussen.
Anoniem: 415197 @46194322 september 2013 13:43
Auto's lijken ook veel op elkaar. Stuur aan de linkerkant, vier pedalen, versnellingspook.

Overeenkomst in user-interface is niet altijd slecht...
Weet ik, en ik zeg ook niet dat overeenkomsten slecht zijn. Het is alleen dat het wel leuk is als er duidelijke verschillen blijven, anders word het zo saai.
Je rijdt wel in een bijzondere auto als die 4 pedalen heeft..
Mercedes met Handrem als pedaal :)
Dat is geen automaat? Dus zonder koppelingspedaal? Prius heeft ook trap handrem en dat is een automaat.
Hoe is dat dan een *hand*rem?
Handrem in een Mercedes werkt via een 4e pedaal die uiterst links zit.

Persoonlijk zie ik het design ook niet als WP-esk. Dat platte stijltje gebruiken ze op het moment ook. Ik denk dat de meesten echter het weinig zien, aangezien de meesten vooral je contacten bellen, en niet losse nummers draaien op regelmatige basis.

Overigens is het wel zo dat men streeft naar een meer generale lijn als het om het design gaat. Ik heb het idee dat met deze update een eerste stap zetten. Kwa functionaliteit heb ik iig weinig aankondigingen gehoord.
Ik heb mijn mobiel er eens bijgepakt en los van een extra toets rechts onderin bij de dail app en andere kleurtjes (ik heb alles maar dan ook echt alles zelf zwart met blauw heb gemaakt) zie ik 0,0 verschil met mijn huidige android versie.
Als mensen dus nu ineens zeggen dat alles van ios is gejat dan zijn ze er wel een beetje laat mee.
Kortom niet zo kinderachtig doen en altijd maar zeuren dit is niks minder als een copy paste van de vorige versie.
Dat platte en simplistische is iig _geen_ uitvinding van Apple hoor. Die hebben het na een jaar of 3 aankijken nu eindelijk ook een beetje overgenomen. Ik denk dat Android het met zijn laatste versies een beetje heeft ingezet.

Windows heeft een interface gemaakt die lijnrecht tegenover de gevestigde orde staat. (vlakker, rechthoekiger en simpeler dan dat word het iig niet.)
Holo design is al erg plat, minimalistisch. Dit was al voor iOS 7. Alleen passen ze de kleurstelling iets aan. Het is dus ook niet zo dat het het platte van iOS 7 heeft, iOS 7 heeft het platte van ondermeer Android. Daarom krijgt hij een -1.
Waarom moet je een -1 krijgen voor een mening die afwijkt van een ander zijn idee?
Moderatie wordt hier te pas en te onpas gebruikt voor het niet in een andermans straatje passen.

Je ziet nu heel normale ontwikkelingen. IOS7 wat anderen weer een rip-off van anderen noemen is een logische doorontwikkelingen van IOS en inderdaad aanpassing op de huidige trend in de markt enja ook bij de buren kijken.
Bij Android is het geheel niet eens anders. verleden geleend bij IOS, daarna eigen gezicht ontwikkeld maar ook daar zal je bepaalde trends terugzien en uiteindelijk ook weer lenen bij de concurrent.
Waarom is het zo verdomd moeilijk te accepteren dat dit overal geheel normaal is.
Serieus? Heb je de eerste Android release al weleens gezien op de G1? Lijkt totaal niet op IOS van die tijd. http://youtube.com/watch?v=pdUWnTKj2IM

Edit: ter vergelijking http://youtube.com/watch?v=L21NWdDY5KE
Dit is de eerste iPhone waar Google dan van zou gekopieerd hebben volgens jou.

[Reactie gewijzigd door Gallant op 23 juli 2024 16:00]

Je vergelijkt de G1, maar dat was niet het eerste toestel wat uit ZOU komen.
De eerste Android versie was eerder een blackberry ripoff, na de release van iPhone IOS kwamen ze met de G1

http://cdn.slashgear.com/...oid-prototype-487x500.jpg
http://img.gawkerassets.c...zq1q155qbjpg/original.jpg

http://images.pcworld.com...after_iphone-11352342.jpg

[Reactie gewijzigd door Crp op 23 juli 2024 16:00]

Hij had het over Android vs IOS daar reageerde ik op. Hij zei niks over BB, ik erken ook wel dat er in Android 1.1.1 elementen zijn terug te vinden die ook al in andere besturingssystemen waren te vinden en daar is niks mis mee.

[Reactie gewijzigd door Gallant op 23 juli 2024 16:00]

je krijgt ook een -1 voor het "zeiken" over ander hun moderaties ;-), daar heb je namelijk een topic voor in het forum.. maar dat weten ze dan weer net niet...

ontopic: ziet er gelikt uit, en voor de rest maakt het met niet veel uit. Net zoals de meeste gebruikers trouwens :-)
Er is een verschil tussen onzin en een andere mening. Verder is een onderbouwing van een duidelijk afwijkende mening eveneens benodigd. Simpele kreten zonder basis worden zo vaak naar beneden gemod, tenzij ze duidelijk op hun plaats zijn, of grappig zijn. M.i. terecht.
Jammer dat mensen zo snel een conclusie trekken terwijl ze de boodschap niet goed interpreteren.

Martinspire heeft het waarschijnlijk over het kleurgebruik van iOS 7. Hij zegt *nergens* dat ze de minimalistische richting van iOS 7 volgen.

En de verwijzing naar Windows Phone betreft wél het minimalistische. En dit heeft Android op hun beurt juist weer van Windows Phone geleend met het "Holo UI".
Dus 94x een -1 omdat mensen de boodschap niet goed interpreteren?
Misschien had de comment dan wat minder kort door de bocht moeten zijn en iets duidelijker aan moeten geven wat hij wilde zeggen...
Dan nog was ik het er niet mee eens, daar niet van, maar dat is geen reden voor een -1

[Reactie gewijzigd door vaagisdenaam op 23 juli 2024 16:00]

er is echt heel weinig verschil met hoe android 4.x er tot nu toe uit ziet, ze hebben het echt niet opeens platter gemaakt
Het valt me op dat de notificatiebalk, zowel de achtergrond (die normaal zwart is) en de icoontjes (standaardkleur blauw) verschillend zijn op de verschillende afbeeldingen. Mijn inziens kan dit twee dingen betekenen:

- Ofwel is ParanoidAndroid in KitKat verwerkt; dit is een toevoeging waarmee je naast de statusbalkkleuren ook de DPI van apps kan regelen, met nog een paar handige functies;

- Ofwel is dit niet KitKat, maar is dit gewoon een aangepaste (gemodde) versie van pure Android 4.2 of 4.3.

Overigens vind ik het numpad (tweede afbeelding) er wel mooi uitzien.
- Ofwel is dit niet KitKat, maar is dit gewoon een aangepaste (gemodde) versie van pure Android 4.2 of 4.3.

Deze optie zou ik gokken, de call app zal nooit er zoals dit uit gaan zien, het houdt zich nogeens niet geheel aan de holo guidelines...
- Of de kleur van de notificatiebalk past zich aan aan de (hoofd)kleur van de theme van de app. Groen bij groen, blauw bij blauw, zwart bij zwart.
Als de screenshots wel echt zijn, wat hierboven al word tegengesproken. dan gaat Android dus IOS7 achterna met het glas effect (doorzichtige status/menu-bar)

//edit

@ hieronder: ok mijn excuses. dat wist ik niet.

[Reactie gewijzigd door Crp op 23 juli 2024 16:00]

Anoniem: 480741 @Crp22 september 2013 19:58
Nee, dit werd al eerder toegepast op de Moto X.
Doorzichtige status menu bar bestaat al lang op android. Gewoon eerlijk zijn en toegeven dat iOs 7 leentjebuur heeft gespeeld bij stock android, miui en nog wat windows phone en WebOs. ;)
Anoniem: 478147 @Crp22 september 2013 23:34
Doorzichtige status bar is in Android eigenlijk best wel 2010.
Met dsixda's /uot kitchen kon je deze bij gingerbread al doorzichtig maken.
De kleurensetting is inderdaad iets veranderd, maar ik kan uit de screenshots geen drastische veranderingen opmaken. Sommige onderdelen hebben een iets andere interface, maar verder kan ik er nog weinig uit opmaken. Het laatste plaatje deed me overigens denken aan Ubuntu.
Het gaat erom dat de balk vanboven van kleur veranderd naargelang de applicatie
Dat klopt, maar ik zou dat geen drastische verandering willen noemen. Het lijkt zo op het eerste gezicht een leuk effect (al heb ik persoonlijk liever 1 kleur). Ik ben eigenlijk vooral benieuwd naar de softwarematige veranderingen. Het design is leuk, maar ik ben meer benieuwd naar de prestaties.
Dus licht en kleurig gaat de nieuwe rage worden? Eerst microsoft net hun Windows phones en lumia.
toen Apple met hun ios7 en iphoneC, en nu dus ook android? Leuke nieuwe richting. Ik word er in ieder geval vrolijker van :)
wP8 is kleurig maar als je die in het zwart als duokleur zet toch zeker niet "licht"

Off topic ik weet het
Is het al bekend wanneer Google de beta versie van 4.4 KitKat online gaat zetten? En gaat deze dan beschikbaar worden voor alle Nexus / Google Play-edition devices?
Hij komt voor 100% op de Nexus 4, maar of ook op de Nexus S is maar de vraag.
Nexus S niet via Google iig. Nexus S stock gaat tot 4.1.2. Galaxy Nexus vooralsnog iig 4.3 en vast ook wel 4.4.
Waarom is die release cycle van Android eigenlijk zo traag? 4.0 is eind 2011 geïntroduceerd, wordt het niet tijd voor 5.0?
Anoniem: 405779 @t1mmy22 september 2013 12:54
Was je er blijer van geworden wanneer JB 5.0 had geheten en kitkat 6.0?
Wanneer je het met de concurrentie vergelijkt was dat wel te rechtvaardigen geweest.
Nee, gewoon een echte update, inplaats van een paar nieuwe dingen.
Google is daar toch niet trager in dan de concurrentie. Bij Apple was het verschil tussen pakweg iOS 5 en 6 niet groter dan het verschil tussen Android 4.0 en 4.1, alleen de naamgeving doet meer suggereren. Kijken we naar grote interface-wijzigingen zijn daar ook meerdere jaren over gegaan. Microsoft deed met Windows Phone 7 toch ook meer dan een jaar en Windows Phone 8 zal ook niet binnen het jaar grote veranderingen krijgen (http://tweakers.net/nieuw...etails-windows-phone.html).

Ik denk ook niet dat een snellere ontwikkelcyclus gewenst is, tenzij jij graag om het half jaar een andere telefoon koopt. Je moet niet verwachten dat OEMs zouden volgens als Google vaker ingrijpende updates zou uitbrengen, ze lopen zo al zoveel achter.
De 4.x versies brengen wel een hoop nieuwe features met iedere update.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.