De Nederlandse Spoorwegen doen een proef met een oplaadpaal voor mobiele telefoons. Bezitters van telefoons die bijvoorbeeld even moeten wachten kunnen zo hun lege accu voor een deel vullen voor ze de trein in stappen. De proef loopt op Rotterdam Centraal.
De proef zal drie maanden lopen, waarna de NS beslist of ook op andere stations een oplaadpaal voor mobieltjes zal worden neergezet, meldt RTV Rijnmond. Een groot succes lijkt de paal vooralsnog niet: afgelopen week is de paal veertig keer gebruikt, zo meldt de NS. De dienst is gratis.
De NS maakt gebruikt van de Chargr van het bedrijf Doqo. Het systeem werkt met iPhones, microusb of met losse accu's van telefoons. De gebruiker sluit de lade af met een zelfgekozen pincode. Het laden duurt maximaal twintig minuten.
Veel mensen vinden de lader moeilijk in het gebruik: winkeliers rond de paal krijgen geregeld mensen over de vloer die komen vragen om uitleg. Het is onduidelijk waarom de NS voor deze oplossing heeft gekozen, terwijl vrijwel alle telefoons inmiddels via een microusb-aansluiting geladen kunnen worden.
Foto: @_basje