Internetprovider Solcon zal nieuwe klanten voorzien van zowel een ipv4-adres als een ipv6-adres. Daarnaast zullen bestaande adsl- en vdsl-abonnees vanaf begin 2013 ook een ipv6-adres toegewezen krijgen.
Solcon claimt dat het één van de eerste providers in Nederland is die aan zijn abonnees ipv6-adressen kan leveren; momenteel levert alleen Xs4all aan zijn particuliere en zakelijke klanten ipv6. Solcon stelt dat het aan al zijn nieuwe klanten ipv6-adressen zal gaan uitdelen. Begin volgend jaar zullen ook bestaande klanten een ipv6-adres toegewezen krijgen, zo belooft Solcon.
De isp zegt dat zijn core-netwerk al sinds 2004 ipv6 draait, terwijl Solcon in 2010 zijn datacenterhosting compatibel met de ipv4-opvolger zou hebben gemaakt. Sinds 2011 zou de provider met een deel van zijn klanten hebben proefgedraaid op het access-gedeelte van zijn netwerk. Inmiddels acht Solcon de tijd rijp voor een overstap naar ipv6.
Meer en meer providers beginnen concrete plannen te maken voor een overstap naar ipv6, al zijn er bij verschillende isp's vertragingen ontstaan. Zo heeft UPC de plannen voor de introductie van ipv6 doorgeschoven naar medio 2013 en Ziggo levert vooralsnog alleen aan zakelijke klanten ipv6-adressen.