Microsoft zal mogelijk op 26 oktober, gelijktijdig met de officiële introductie van Windows 8, de deuren openen van Xbox Music. De streaming muziekdienst zou net als Spotify ook een gratis versie krijgen waarbij reclame wordt afgespeeld of getoond.
Dat meldt The Verge op basis van anonieme bronnen. Xbox Music, een dienst die door Microsoft in juni op de E3 uit de doeken werd gedaan, zou op 26 oktober niet alleen toegankelijk zijn op de Xbox 360, maar ook via Windows 8 en Windows Phone-toestellen zijn op te roepen. Naast een abonnementsmodel, die in het Verenigd Koninkrijk 9 pond per maand zou gaan kosten, wil Microsoft ook gratis streams aanbieden. Daarbij krijgt de gebruiker wel reclame te horen of te zien.
De huidige Xbox Music-versie, die door een selecte groep testers is te benaderen, zou op de Xbox 360 nog weinig verschillen van de Xbox Zune-applicatie. Wel zal er een koppeling worden gemaakt met de cloudopslagdienst SkyDrive om het zo mogelijk te maken muziekbestanden en playlists online te bewaren. Of Xbox Music ook in Nederland en België beschikbaar zal komen, is nog niet duidelijk.