Een web performance researcher stelt na het uitvoeren van een reeks tests dat het spdy-protocol in de praktijk zelfs iets trager is dan het http-protocol. Spdy zou wel een fractie beter presteren dan versleutelde https-verbindingen.
Onderzoeker Guy Podjarny beschrijft op zijn blog hoe hij tests heeft uitgevoerd met de top-500 websites uit de Alexa-lijst. Deze websites plaatste hij achter de proxydienst Cotendo, om ze vervolgens via de Chrome-browser op te vragen. Daarbij werden http-, https- en spdy-verbindingen opgezet via zowel trage als razendsnelle internetverbindingen. Ook gebruikte de onderzoeker bij zijn metingen geen client-side proxy maar een reverse-proxy, in de ogen van Podjarny een meer realistisch scenario.
Uit de testresultaten blijkt volgens Podjarny dat spdy circa 4,5 procent sneller is dan https en gemiddeld zelfs 3,4 procent trager is dan onversleutelde verbindingen die via http verlopen. Volgens de web performance researcher zijn er diverse redenen waarom in de praktijk met spdy minder snelheidswinst wordt behaald dan diverse andere onderzoekers stellen. Zo gebruiken veel websites content die afkomstig is van een groot aantal domeinen van derde partijen, maar omdat spdy de verbindingen per domein optimaliseert, wordt het aantal http-verbindingen niet significant minder. Verder zou http voor veel websites niet de voornaamste flessenhals vormen als het gaat om prestaties; veelal zijn het niet-geoptimaliseerde scripts of css-code die een site stroperig maken.
De onderzoeker concludeert dat spdy weliswaar een solide protocol is, maar dat sitebouwers die het protocol willen gebruiken geen al te hoge verwachtingen moeten hebben. Daarnaast kunnen de ontwikkelaars van het spdy-protocol, die met name binnen Google zijn te vinden, nog diverse optimalisaties doorvoeren om de 'http 2.0-kandidaat' beter te laten presteren. Zo zou spdy nog 'agressiever' content kunnen aanbieden terwijl de browser nog bezig is met het verwerken van javascript en css. Dit vergt echter ook verdere verbeteringen in de diverse browsers die met spdy overweg kunnen.