Samsung blokkeert het gebruik van de spraakbesturing van de smartphone Galaxy S III op andere toestellen. Zondag zette een ontwikkelaar het installatiebestand online, waarna elk toestel met Android 4.0 de app kon draaien.
De blokkade is mogelijk doordat de app gegevens over de telefoon doorstuurt naar de servers van Vlingo. Dat zegt een lid van XDA-Developers. Samsung en Vlingo hebben een aparte versie van de spraakbesturing gemaakt onder de naam S Voice. De verzoeken voor het verwerken van spraakopdrachten verlopen via servers van Vlingo.
Het installatiebestand voor S Voice kwam zondag online, waarbij bleek dat de software te installeren is op elk toestel met Android 4.0. In eerste instantie werkte de software, maar sinds zondagnacht krijgt elke gebruiker een 'Network error', in plaats van een antwoord. De app zou nog wel werken als de gebruiker het 'build.prop'-bestand op zijn telefoon aanpast om net te doen alsof zijn telefoon een Galaxy S III is.
S Voice is een van de verkoopargumenten van Samsung voor zijn nieuwe smartphone Galaxy S III. Het nieuwe toestel komt volgende week uit in diverse landen, waaronder Nederland. De spraakbesturing werkt niet in het Nederlands. Met de spraakbesturing kunnen gebruikers volgens Samsung commando's geven en vragen stellen in natuurlijke taal, net zoals bij de iPhone-functie Siri.
/i/1337594126.png?f=thumb)
/i/1337594187.png?f=thumb)