Nederlanders die DigiD willen gebruiken om in te loggen, stuitten de hele maandagmorgen op problemen. De DigiD-website ligt plat na een 'migratie' naar een nieuwe versie. Wanneer de problemen zijn verholpen, is nog onbekend.
De nieuwe versie ging vannacht live en hoewel DigiD-beheerder Logius spreekt over een 'succesvolle migratie', is inloggen momenteel niet of nauwelijks mogelijk. Ook het aanvragen of activeren van een DigiD is vrijwel onmogelijk.
Hoewel de problemen optraden na de migratie, is onduidelijk of deze ook hierdoor worden veroorzaakt. Logius was niet bereikbaar voor commentaar, maar belooft op zijn website gebruikers te informeren zodra het probleem is verholpen. Veel Nederlandse overheidsdiensten gebruiken DigiD voor de authenticatie van gebruikers.
Update, 14:38: Inmiddels kan DigiD weer worden gebruikt. De oorzaak is nog altijd onduidelijk.