HTC werkt volgens geruchtensite Boy Genius Report aan een smartphone met 5"-scherm met 1080p-resolutie. De smartphone heeft een pennetje en zou draaien op een quadcore-processor van Qualcomm. Hij moet eind dit jaar uitkomen.
Het toestel lijkt in eerste instantie niet bedoeld voor release in Nederland; het moet dit najaar uitkomen bij de Amerikaanse provider Verizon, die werkt met netwerktechnieken die in Nederland niet worden ondersteund. HTC wil op de smartphone dezelfde Scribe-technologie gebruiken als op de Flyer-tablet die het vorig jaar uitbracht, meldt BGR. De onbekende HTC-smartphone moet lopen op Android en Sense 5 als skin meekrijgen.
De smartphone zou draaien op een quadcore-Snapdragon S4-processor van Qualcomm met Adreno 320-gpu. De enige bekende quadcore in de Snapdragon-lijn is de APQ8064, maar die is bedoeld voor tablets en ondersteunt geen 2g. Met de toevoeging van een extra chip zou dat kunnen worden ondervangen.
De HTC-smartphone zou een 5"-scherm krijgen met een resolutie van 1920x1080 pixels, waarmee het 440 pixels per inch zou hebben. De Xperia S van Sony is momenteel met 341 de smartphone met de hoogste pixeldichtheid.
HTC zou niet de eerste zijn die met een smartphone met groot scherm en pennetje uitkomt; Samsung deed dat eind vorig jaar als eerste met de Galaxy Note. Inmiddels heeft LG de Optimus Vu aangekondigd en Huawei zegt ook te werken aan een eigen Galaxy Note-variant.