Google heeft een update beschikbaar gesteld voor de Galaxy Nexus, waarmee de eerder ontstane verbindingsproblemen verholpen moeten worden. Het gaat om een kleine update die geen nieuwe Android-versie met zich meebrengt.
De fix kan alleen geïnstalleerd worden door gebruikers die de eerdere update naar Android 4.0.4 al hebben ontvangen. Vervolgens komt de nieuwe software over-the-air binnen, zo blijkt uit ervaringen op GoT. Er werd geen officiële changelog vrijgegeven, maar de update zou bedoeld zijn om problemen met netwerkverbindingen te verhelpen. Enkele gebruikers hebben al gemeld dat de nieuwe software de verbindingsproblemen heeft verholpen. Gebruikers klagen al enige tijd over wegvallende verbindingen met mobiele netwerken.
Zoals gebruikelijk wordt de ota-update gefaseerd uitgerold, waardoor niet iedereen tegelijkertijd over de nieuwe software beschikt. Wel is het mogelijk om handmatig het .zip-bestand met de fix te installeren.
Googles Galaxy Nexus-smartphone is geproduceerd door Samsung en is momenteel de nieuwste telg in de Nexus-serie. Deze toestellen worden door Google gebruikt om de mogelijkheden van nieuwe Android-versies te tonen; de Galaxy Nexus was het eerste toestel met Android Ice Cream Sandwich en kreeg ook als eerste een update naar de meest recente versie, dat rugnummer 4.0.4 draagt. Android 4.0.4 moet onder meer verbeteringen brengen in stabiliteit, cameraprestaties en de herkenning van telefoonnummers bij het intoetsen.