Een op de vijf Nederlandse huishoudens heeft een televisie of blu-ray-speler met internetverbinding. Dat blijkt uit cijfers van marktvorser GfK Retail. Er zijn in Nederland binnen twee jaar 1,4 miljoen 'connected' tv's en blu-ray-spelers verkocht.
Ook 3d-producten kenden een opmars, zo concludeert het GfK, dat bijhoudt hoeveel er van welk product wordt verkocht in alle Nederlandse winkels. Er zijn binnen enkele jaren 700.000 apparaten met 3d-ondersteuning verkocht. Daaronder vallen onder meer tv's met 3d-ondersteuning, mediaspelers en elektronica als camera's. De helft van alle verkochte tv's heeft 3d-ondersteuning.
Daardoor is ook een nieuwe markt van accessoires ontstaan, zo stelt het onderzoeksbureau. Er werden vorig jaar bijna zes keer zoveel 3d-accessoires verkocht als in 2010. Ook bij telecom zijn accessoires een groeimarkt. Niet alleen kochten Nederlanders meer hoesjes voor hun telefoons, door de opkomst van smartphones met capacitieve schermen werden ook meer styluspennen verkocht.
Eind vorig jaar was 60 procent van de verkochte telefoons een smartphone. Daarnaast is een stijging te zien van mensen die een losse telefoon aanschaffen en daarnaast een sim-only-abonnement nemen. Exacte cijfers daarover heeft het GfK niet vrijgegeven. Vorig jaar was het eerste jaar dat er meer smartphones dan niet-smartphones zijn verkocht. Het percentage smartphones zal in 2012 nog verder stijgen, denkt het GfK.