Nokia introduceert gesproken navigatie voor mobiele browser

Nokia heeft zijn Maps-software met navigatie uitgebracht voor andere mobiele platforms dan Windows Phone. Volgens de Finse fabrikant worden Android en iOS ondersteund, maar de software werkt ook op WebOS en BlackBerry.

Door met een mobiele browser naar m.maps.nokia.com te surfen, wordt Nokia's navigatie gestart. Ondersteuning voor gesproken aanwijzingen is ingebouwd, al is deze feature momenteel alleen te gebruiken voor routes die te voet worden afgelegd. Voor gesproken aanwijzingen moet een audiobestand van 2MB op de smartphone worden binnengehaald. Naast de navigatieopties hebben gebruikers nu ook de mogelijkheid om op de kaart informatie over verkeersdrukte te zien. Verder wordt informatie over het openbaar vervoer weergegeven.

De mobiele Maps-navigatie ondersteunt iOS-apparaten die over minimaal versie 4.3 van het mobiele besturingssysteem beschikken. Voor Android geldt dit vanaf versie 2.3, terwijl BlackBerry-gebruikers versie 7 van het besturingssysteem moeten draaien. Ook WebOS wordt ondersteund.

Nokia ontwikkelde Maps-navigatie voor Symbian, maar bracht de app later ook uit voor zijn Lumia-telefoons met Windows Phone. De browserversie van de kaartenapplicatie was al langer beschikbaar, maar die had geen ondersteuning voor gesproken navigatie. Voor zijn Lumia-smartphones op Windows Phone maakte Nokia al wel een applicatie voor gesproken navigatie. Daarvan komt volgende week versie 2.0 uit, met ondersteuning voor volledige offline-navigatie. Tot nu moet de app een internetverbinding hebben voor het berekenen van de route, hoewel de kaarten al wel op het toestel staan.

Nokia Maps voor mobiele browser Nokia Maps voor mobiele browser

Door RoD

Forum Admin Mobile & FP PowerMod

13-03-2012 • 14:33

36

Reacties (36)

36
29
15
6
0
4
Wijzig sortering
Voor zijn Lumia-smartphones op Windows Phone maakte Nokia al wel een applicatie voor gesproken navigatie.
Volgensmij hebben zowel Symbian als MeeGo Harmattan ook Nokia Drive (/Nokia Rijden als je NL versie hebt), dus wat is hier uniek aan Lumia aan? Heb Nokia Drive verschillende keren gebruikt op mijn N9 (MeeGo Harmattan dus) en werkt perfect. Deze heeft ook gewoon gesproken navigatie en offline navigatie (natuurlijk wel van tevoren zorgen dat je de kaarten hebt, dus van Maps naar kaartbeheer gaan en dan installeren).
Plus dat bij de huidige versie de kaart soepel meedraait met kompasrichting - nee niet de "gps kompas", maar de echte. Erg handig als je te voet bent in vreemde stad, want dan werkt "gps kompas" niet echt lekker". Google Maps kan hier niet tegenop.
op mijn C7 heb ik ook altijd navigatie van nokia gehad
eerst ovi maps nu nokia drive idd
en vind het geweldig dat je gwn de hele reis offline kan blijven
thuis kaarten downloaden en voor de rest alles offline krijg je ook geen verassing bij je rekeningafschriften :p

mja volgendsmij stond nokia al langer bekent om de goede navigatie?
Way to go! Ik zelf gebruik nokia maps ook al een tijdje, en ik gebruik men tomtom niet meer.
Vind hem vele beter werken, flitspalen, wegenwerken, files, het staat er allemaal op.
En dat gratis!
Dus goede stap dat ze gedaan hebben, laat de iphone en android gebruikers er ook maar eens van smullen :)
Zal het voor de grap is proberen, maar betwijfel of het kan tippen aan een native app (Google Navigate/Navigon), wel tof van Nokia dat ze zich ook op non-wp durven te focussen :)

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 28 juli 2024 14:17]

Het zou me niks verbazen als het kan tippen aan de gemiddelde Tomtom. De (gratis) navigatie op mijn Nokia N8 is echt geweldig, staat Nokia ook al jaren om bekend.

Of dit ook zo goed werkt, aangezien dit via een browser werkt, weet ik niet.
de app op Symbian was superieur aan deze die ik nu heb via android aka Google
enkel het offline zoeken liep soms wat mank, maar dat zit er bij google maps al niet in.
Je moet een flinke databundel hebben voor online navigatie. Vooral in Nederland lijkt me dit niet echt intelligent om te gebruiken momenteel :)
Dat was (en blijkbaar is) nu juist het mooie aan die Nokia app: je downloadt de kaarten thuis naar je toestel. Daardoor heb je dus onderweg een minimaal data verbruik.
Anoniem: 147126 @ronaldvr13 maart 2012 17:40
Klopt. En daardoor ook gewoon in het buitenland te gebruiken. Je kunt gewoon (gratis) heel Europa naar je telefoongeheugen laden. Zit gewoon standaard op iedere Nokia telefoon. Geniaal.

Alleen lijkt me dit niet het geval voor de 'browserversie'
Nou dataverbruik valt reuze mee, ik heb er ervaring mee!
je moet ook goed lezen, het online zijn dient enkel voor het zoeken van het adres en het berekenen van de route, de rest gebeurd offline. de kaarten worden niet gedownload terwijl je rijdt.
Je databundel valt dus best mee.
Nederlan is juist een gunstig land hoor wat betreft internet op je smartphone... ik zou dat eerder in andere eu-landen neit proberen, zoals Italie, Frankrijk, Spanje enz...
Heb je die maps.nokia.com wel eens bekeken? Wow, vooral die 3D weergave. Super gaaf!
Die 3D weergave is er al veel langer in Bing Maps - uit ervaring weet ik dat niet veel mensen dat weten, maar je kunt in Bing Maps met de vogelvlucht optie alles in 3D bekijken. Wat dat betreft is Google Earth weer beperkt, om maar iets te noemen.
Ik vermoed dan ook dat Nokia in de samenwerking met Microsoft ook daar wat dingen samengetrokken heeft.

[Reactie gewijzigd door Buggle op 28 juli 2024 14:17]

Zonder internet kun je met de Nokia Lumia 800 via je wifi thuis de bestemming instellen en de navigatie starten. Die brengt je dan waar je wezen wilt. Wil je onderweg je bestemming wijzigen dan is er wel even internet nodig.
En met versie 2.0, die volgende week komt, heb je met een Nokia Lumia 800 volledig offline navigatie.

Zie ook de quote in het nieuwsbericht:
Voor zijn Lumia-smartphones op Windows Phone maakte Nokia al wel een applicatie voor gesproken navigatie. Daarvan komt volgende week versie 2.0 uit, met ondersteuning voor volledige offline-navigatie.
.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 614 op 28 juli 2024 14:17]

Ik heb toch liever een "offline" app als navigatie zonder internet alleen gps. Dit om onnodige kosten te besparen op vakantie naar buitenland en in nederland zal het stuk trager zijn om steeds verbinding te zoeken via internet naar de kaart. Sommige snelwegen heb je slecht ontvangst.. Toch wel leuk dat ze aan anderen denken en niet alleen aan zichzelf..(he apple!)
Toch wel leuk dat ze aan anderen denken en niet alleen aan zichzelf..(he apple!)
Ik ben zelf een erg tevreden Nokia consument, toch denk ik dat er ook wel wat marketing achter dat "niet aan zichzelf denken" zit. Reken maar dat Nokia zorgt dat dit stukje software perfect zal zijn. Als je dit vervolgens op je Android, iOS, BB hebt staan, staat NOKIA dus pontificaal op je scherm steeds wanneer je het gebruikt. Ben je toe aan een nieuwe telefoon, zul je daar zeker aan terug denken....
Ik gebruik het al een tijdje, het werkt super ook ofline! ik gebruik mijn TomTom niet eens meer. Wel grappig dat ze ook andere platformen ondersteunen. Tof!
Wel mooi dat browser-apps ook aandacht krijgen. Misschien werken ze (nog) niet zo lekker als native apps, het maakt het voor de ontwikkelaar wel makkelijk om meerdere OS'en te ondersteunen.
Ik heb het even getest. Maar ziet er grappig uit. Ik denk ook dat het zeker wel een toegevoegde waarde heeft ten opzichte van de google navigatie. Dat wil zeggen: bij een update hoef je niet gelijk de hele applicatie opnieuw te installeren.
Dat wil zeggen: bij een update hoef je niet gelijk de hele applicatie opnieuw te installeren.
Je hoeft updates niet eens te installeren als de werking al goed is toch? Buiten dat dat tegenwoordig vrijwel automatisch gaat, ik krijg dan ook een melding als de update gewoon is doorgevoerd :)

Het is ook niet zo dat je je data/geschiedenis kwijt bent ofso...

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 28 juli 2024 14:17]

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.