Op een website voor ontwikkelaars zijn screenshots verschenen van een 'dummy' voor een Maps-applicatie met navigatieopties voor Windows Phone. De software is ontwikkeld door Nokia en lijkt binnenkort te worden uitgebracht in Marketplace.
De applicatie zelf werkt niet, maar is waarschijnlijk bedoeld als dummy totdat de uiteindelijke versie klaar is voor gebruik. Uit de screenshots die van de nep-app beschikbaar zijn, valt op te maken dat er met de Maps-applicatie genavigeerd kan worden, en dat het mogelijk is om te zoeken naar restaurants en andere plaatsen. De afbeeldingen werden onder andere op de ontwikkelaarswebsite XDA Developers gepost.
Een icoontje van een trein linksonder aan de Maps-interface wijst erop dat er ook ov-informatie beschikbaar komt in de applicatie. Het is onduidelijk of deze informatie meteen in alle landen beschikbaar zal zijn. Zo duurt het bij Googles Maps-variant vaak langer voordat dergelijke features in Nederland beschikbaar zijn.
Nokia houdt deze maand zijn eigen evenement Nokia World. Misschien wordt de app dan aangekondigd. Het was al bekend dat de Finse fabrikant verscheidene softwarediensten voor Windows Phone beschikbaar ging maken. Ook wordt de aankondiging van Nokia's eerste Windows Phone Mango-telefoons verwacht; details van toestellen met de namen Ace, Sabre en Sea Ray lekten onlangs uit.
:fill(white)/i/1317671021.jpeg?f=thumb)
:fill(white)/i/1317671022.jpeg?f=thumb)
:fill(white)/i/1317671023.jpeg?f=thumb)
:fill(white)/i/1317671024.jpeg?f=thumb)