Sony gaat het UMD Passport Program niet in Europa aanbieden. Dat betekent dat Europese gamers hun oude games op umd niet kunnen omzetten in een download voor de PlayStation Vita. Er is volgens Sony geen behoefte aan de dienst.
Volgens Shuhei Yoshida, hoofd van Sony's Worldwide Studios, is er in Europa geen belangstelling voor het UMD Passport Program. Het zou niet rendabel zijn om de dienst hier aan te bieden. Europese gamers kunnen de games die ze op umd hebben dus niet online laten omzetten in een versie die ze kunnen downloaden naar hun PS Vita. Sony koos de umd als drager voor games die verschenen voor de PlayStation Portable, de voorganger van de PS Vita, die vanaf vandaag in de winkel ligt. Sony biedt de dienst ook niet aan in Noord-Amerika. In Japan is de service wel beschikbaar. Het overzetten naar de Vita is niet gratis. Sony rekent een bedrag dat per game verschilt en kan variëren van 1 tot 23 euro.
Volgens Yoshida is de dienst in Japan wel rendabel, omdat de PSP in het thuisland veel populairder is dan daarbuiten. Er verschijnen nog steeds games voor de PSP. Ook in de voorgaande jaren zijn er in Japan veel meer games voor de PSP verschenen dan in het buitenland. Europese gamers die een game willen spelen die ze op umd al in bezit hebben, moeten die nu opnieuw aanschaffen als Sony de game als download beschikbaar heeft.