Dell weigert om een sterk afgeprijsde XPS-laptop met twee ssd's te leveren. Het zou om een foutieve prijs gaan. De klanten laten het er echter niet bij zitten en ict-jurist Arnoud Engelfriet heeft laten weten een rechtszaak te willen beginnen.
Normaliter kostte de XPS 17 ruim 1600 euro, maar op de Dell-site werd deze voor een fors lagere prijs aangeboden; slechts 1099 euro hoefde voor de laptop te worden neergelegd waarbij twee 512GB-ssd's zonder meerprijs bijbesteld konden worden. Normaal gesproken kost deze optie 1980 euro extra. Veel tweakers gingen gezien de lage prijs in op de aanbieding, maar sommige gebruikers vermoedden dat een laptop met twee 512GB-ssd's nooit voor die prijs kon worden verkocht. Medewerkers van Dell bevestigden echter dat het bedrag klopte en sommige tweakers ontvingen daadwerkelijk een laptop voor de genoemde, lage prijs.
Niet iedereen kreeg de laptop echter geleverd; sommige klanten kregen te horen dat de twee ssd's niet op voorraad waren. Dell bood hun twee opties: ze konden dezelfde laptop ontvangen, maar dan met twee sata-schijven in plaats van ssd's, of ze kregen hun geld terug. Veel tweakers zijn daarmee echter niet tevreden.
Woordvoerder Jan van der Kroft van Dell bevestigt dat het om een 'foutieve prijsopgave' ging. "Klanten hadden dat kunnen weten", beweert Van der Kroft. Volgens hem was de prijs onrealistisch laag. De koop is op basis van de algemene voorwaarden van Dell ontbonden, stelt hij. Waarom tegenover klanten met geen woord is gesproken over een incorrecte prijs, is onduidelijk. "Misschien was de klantenservice niet goed op de hoogte", zegt hij. Dell belooft om de zaak verder uit te zoeken.
Ict-jurist Arnoud Engelfriet ziet in de zaak in ieder geval een aanleiding om naar de rechter te stappen. Volgens hem is de prijs helemaal niet zo laag dat klanten hadden kunnen vermoeden dat het om een fout ging. "Bovendien is de prijs bevestigd door Dell-medewerkers. Dell kan zich dan niet beroepen op de algemene voorwaarden." Dat die Dell-medewerkers wellicht ook verkeerd zijn geïnformeerd, doet volgens Engelfriet niet ter zake.
Engelfriet is op zoek naar klanten die het schip ingingen en naar juristen die willen helpen bij het opzetten van de rechtszaak. Uiteindelijk wil hij daarmee een arrest, een uitspraak van een hogere rechter, uitlokken. Hij spreekt over een 'tweede Otto-arrest', waarmee hij verwijst naar de webwinkel die een lcd-televisie niet hoefde te leveren, na die voor 99 euro te hebben aangeboden. Die prijs was onrealistisch laag, maar volgens Engelfriet kan een gerechtelijke uitspraak in dit geval anders uitpakken.