Kazuto Yamaki, ceo van Sigma, heeft in een interview met DPReview gezegd dat het een absolute noodzaak is om een camera met de nieuwe Foveon-beeldsensor met effectief 15,3 megapixels te ontwikkelen die goedkoper is dan de huidige SD1-dslr.
Volgens Yamaki was de lauwe ontvangst van de SD1-dslr een direct gevolg van de hoge prijs van de camera. Sigma achtte zich vanwege de hoge productiekosten genoodzaakt om bij de introductie een prijs van 9700 dollar te vragen. Onder meer de nieuwe Foveon-sensor, waarmee het bedrijf zich onderscheidt van concurrenten, leidde tot de hoge kostprijs.
Yamaki belooft in het interview met DPReview, gehouden op de CES, dat de volgende producten op basis van de nieuwe Foveon-sensor interessanter zullen zijn. Sigma zegt veel te hebben gedaan aan het drukken van de kosten. Dat moet een camera opleveren die beduidend goedkoper is. Een en ander is wel sterk afhankelijk van de koers van de yen en het verloop van de eurocrisis.
De vraag is wat de eerstvolgende camera zal zijn. Het kan een update zijn van de SD1-dslr, maar het is ook mogelijk dat Sigma werkt aan een opvolger van de SD15-dslr of aan een nieuwe SD-camera met vaste lens. Gezien de reputatie van het bedrijf met het tijdig afleveren van producten zal het wel even duren voordat de nieuwe camera wordt geïntroduceerd.
Sigma introduceerde op de CES onder meer twee Digital Neo-lenzen voor m4/3- en NEX-ilc-camera's: een 19mm f/2,8- en een 30mm f/2,8-lens. Ook introduceerde Sigma een 180mm f/2,8-macrolens.