'Monster stopt met maken Beats-headsets'

Fabrikant Monster gaat waarschijnlijk stoppen met het maken van headsets die het met Beats uitbracht. Er zouden onenigheden zijn over de verdeling van de inkomsten. Beide bedrijven zeggen echter dat er geen ruzie is.

Volgens BusinessWeek zorgen de financiële onenigheden ervoor dat Beats het contract met Monster om de headsets te produceren niet zal verlengen. Er werd een vijfjarig contract afgesloten, dat dit jaar afloopt. Volgens niet nader gespecificeerde bronnen zou Beats niet akkoord gaan met het deel van de inkomsten uit de headsetverkoop die het krijgt.

Beats, waarvan rapper Dr. Dre het gezicht en de mede-eigenaar is, brengt zijn oordopjes en headsets onder eigen naam uit. Nu het contract met Monster niet wordt verlengd, zal het op zoek moeten naar een andere fabrikant die de producten wil maken. De rechten op het gebruik van de audiotechnologie en het design van de headsets blijven in handen van Beats. Monster kondigde op de elektronicabeurs CES een serie oordopjes en headsets aan zonder Beats.

Onlangs sloot Beats een overeenkomst met HTC. De Taiwanese smartphonefabrikant levert oordopjes van Beats bij enkele van zijn high-end smartphones. HTC investeerde daarbij een bedrag van rond de 210 miljoen euro in het bedrijf.

Door RoD

Admin Mobile

14-01-2012 • 12:59

221 Linkedin

Reacties (221)

221
203
99
3
0
42
Wijzig sortering
Ik wist niet eens dat Monster deze fabriceerde. Dat is toch dezelfde fabrikant die belachelijke prijzen vraagt voor simpele kabeltjes? Doet mij dan meteen twijfelen aan de kwaliteit van de headphones.
Klopt. Er zijn dan ook genoeg reviews te vinden van deze koptelefoons die niet al te positief zijn, vooral kijkend naar de prijs/kwaliteit verhouding.
Alle reviews zijn eigenlijk juist positief over het geluid, maar negatief over de prijs. Dat eerst vind ik toch wel het belangrijkst. Als je de Pro versies beluisterd, dan zit er ook absoluut wel een goed geluid in en is het "zoals de producer het bedoeld heeft" wat mij betreft geen fabeltje. Het laat je wel alles horen wat je zou moeten horen..

Er zijn vast koptelefoons die dat een stuk beter doen, maar voor mensen die geen problemen hebben om hun portemonnee te trekken is dit toch een zekere weg naar een goede koptelefoon, waar het bij de rest toch vooral gissen is.. Er is haast niemand die verstand heeft van een goede koptelefoon.. een hoge prijs en een dikke bass rechtvaardigen voor 90% van de lusiteraars de aanschaf al en op dat gebied is de Beats serie toch echt wel koning..
Ik ben zo iemand die wel echt verstand heeft van goede koptelefoons (al ben ik nog niet een guru vergeleken met sommige mensen op head-fi.org) en ik kan je vertellen: Ook de Studio is 0 waar voor je geld. Voor 300 euro kun je bijvoorbeeld deze kopen:

http://upload.wikimedia.o...6/65/Sennheiser_HD650.jpg

De Sennheiser HD650. Deze koptelefoon wordt gebruikt in echte studios (niemand gebruikt daar Beats, geloof me daar op), al gebruiken echte studios 90% van de tijd monitors, en geen koptelefoons.

Een 'dikke bas' is overigens niet mogelijk uit een koptelefoon. Een dikke bas bereik je met woofers van 15"+-, niet met drivers van formaat op-je-hoofd. Beats probeert daarbij dat te emuleren en verpest daardoor het geluid (al zullen mensen die dit merk kopen dat niet vaak merken).

Het is een fabeltje dat Beats goed is. Kijk op www.head-fi.org voor goede koptelefoons. (zoals de HD650)
Beats is een slim marketing concept voor (fashionable) consumer produkten. Wat dat aangaat kan Sennheiser daar ook wel over mee praten. Die maken ook flink veel reclame om de gemiddelde consument te laten denken dat ze beter dan gemiddeld spul kopen. De gemiddelde Sennheiser is gemaakt van materialen die niet erg bijzonder lang mee gaan en veel kunnen hebben omdat ze op produktie kosten zijn gaan sparen. Dan krijg je bijv. problemen met de oorkussentjes die niet tegen het zuur van zweet kunnen en gaan scheuren of kabels die te soepel zijn en breken op het punt van de kabel en stekker.
Maar in de studio (pro) wereld zijn ze ook maar een middenklasse naast AKG, Audio Technica, Beyerdynamic, Shure, Sony. Al die merken hebben wel top modellen maar die leggen het toch vaak af tegen de wat meer obscure hifi-merken maar dan voor een behoorlijk forse prijs, zelfs voor pro's.

Wat dat betreft kunnen al deze makers wel wat leren van Beats omdat deze bewezen heeft dat er een hele grote afzetmarkt is met mensen die graag teveel betalen voor iets wat er leuk uitziet.
Er zijn al wat kleinere merken die er wat apart uitzien door hun eigen stijl. Bijv Grado heeft heel typisch uitziende headsets die ook nog eens meer dan prima klinken. Maar de prijs hiervan zal menig persoon afschrikken. Maar die is mede zo hoog omdat die een kleine oplage hebben.
Mijn ervaring met Sennheiser is dat de kabels los gaan bij de soldering in de koptelefoon. En als je hem open maakt zie je eigenlijk dat het qua constructie allemaal niet zo je van het is.
Mijn Sennheiser komt met een losse kabel, de koptelefoon heeft een 2.5mm TRS ingang.
De kabel is dan 2 meter 3.5 TRS(mini-jack) naar 2.5 TRS.

Me dunkt dat dat voor alle duurdere headsets zo werkt.
Ja maar jij vergeet dat het bij beats ook vooral om design gaat. Met die koptelefoon die jij laat zien zou niemand op straat lopen. (ik zelf ook niet met de beats) .

Vaak heb je van die gekleurde koptelefoontjes maar dat is van die goedkope rommel en nu heb je een koptelefoon die er netjes uit ziet een semi goed geluid heeft en ook nog eens word verkocht door een beroemde rappen/producer. Je moet meer naar het totaal plaatje kijken.

[Reactie gewijzigd door churchill9 op 14 januari 2012 19:11]

Koptelefoons voor in de studio zijn natuurlijk onzin.. die gebruik je hooguit als referentie, omdat veel mensen toch een koptelefoon gebruiken om je muziek te beluisteren.

Die Sennheiser wordt inderdaad vaker genoemd als alternatief, maar feit blijft dat die Studio kwaliteit levert die dergelijke koptelefoons benaderd. Dan kijk ik verder niet naar de prijs, maar puur en alleen naar de luisterervaring. De prijs vind ik namelijk ook belachelijk hoog..

Wat overigens bijna iedereen vergeet is dat het nog steeds koptelefoons zijn. Al die vergelijkingen met monitoren, woofers van 15" etc zijn totaal irrelevant. Die passen nou eenmaal niet op je hoofd.. Als je dus praat over de basskwaliteit van de Beats koptelefoons moet je dat ook vanuit dat perspectief doen, en geen gekke dingen gaan roepen.

Overigens is de klacht die jij noemt een veelgehoorde klacht van de Solo's, terwijl dit bij de Studio en Pro versies al een stuk minder is.
Koptelefoons voor in de studio zijn natuurlijk onzin
nee hoor. voor de muzikanten niet. ik vind het heerlijk om met een koptelefoon op te drummen.
Ik ben zelf zeer goed te spreken over de DT990 Pro. Deze klinkt misschien 'anders' dan de HD650, ik vind hem over het algemeen muzikaler klinken. Ook vind ik het laag beter dan van de HD650. Wel is de DT990 te helder/scherp op sommige punten, maar gezien de prijs/kwaliteit verhouding steekt hij voor mij er met kop en schouders bovenuit. Maar wat de beste sounds zijn van elke monitor/koptelefoon/versterker is natuurlijk persoonlijk. Maar Beats zie je inderdaad ook niet op mijn hoofd. Zeker niet in combinatie met een ipod of iets dergelijks.

Voor onderweg gebruik ik een cowon d2 icm bose inears. Van die bose zegt men vaak dat ze niet goed klinken, maar ik vind ze erg goed. Ik vind senheisser in dat genre juist weer te schel. De bose zijn inderdaad wat te hard op het laag, maar doordat ik alles zo 'plat' mogelijk beluister is dat juist wel lekker. Ieder zo zijn ding.

In een tijd waar men tevreden is met mp3's van 128kbps op een ipod met standaard dopjes, zijn de Beats natuurlijk perfect voor die markt. Mensen in dat sigment weten niet dat juist het aantal ohms op de output van de speler van belang zijn, en denken dat hun housenummertjes erg goed klinken met de kunstmatig opgekrikte bass van de Beats. Vergeef het ze. Sinds de komst van cd's en mp3's heb ik de hoop althans al opgegeven. Het moet voor hen vooral mooi en makkelijk zijn. En natuurlijk zo goedkoop mogelijk :P
What? De DT990 Pro's zijn vrij goede reference-headphones vanwege een goede soundstage en een relatief goed, vlak spectrum. Ze zijn alleen een beetje heavy in het laag. Vergelijk ze eens met een AKG 241 en je zult versteld staan over wat er in hoog wegvalt bij de DT990 Pro's. Daarentegen zijn ze wel weer veel meer geschikt om gewoon muziek op te luisteren doordat ze niet zo analytisch klinken, ze zijn relatief 'warm'.
ach ja, ik houd het gewoon lekker bij m'n shure oordopjes..
de beats dopjes die ik bij m'n telefoon kreeg heb ik maar doorgespeeld aan m'n vader.. ik vond ze lang niet dezelfde kwaliteit hebben
Dat vermoeden had ik al. Waarschijnlijk dopjes met extra bas, voor de rest niks nieuws.
Prijzen zijn hoog, kwaliteit blijft achter, was mijn vermoeden.

Heb je enkele reviews van Beats-dopjes?
ik heb ze zelf mogen testen, zaten bij m'n Sensation XE, het geluid klonk hardstikke dof en de bas was gewoon een tint harder (en dat niet alleen bij m'n telefoon ik heb ze ook in m'n pc gestoken, exact hetzelfde verhaal).

een van m'n vrienden zei dat ik er een equalizer over heen moest halen, en verrek toen klonk het idd iets beter. maar je gaat toch geen 100 euro uitgeven voor dopjes die je eerst nog zelf moet finetunen?!?!

maargoed, ik heb ze weten te verkopen en iemand anders er blij mee gemaakt, heb nu een setje sennheiser CX400II en dat klinkt beter dan alles wat ik tot nu toe ooit heb gehad.
Sennheiser is daarentegen ook vooral gericht op studio kwaliteit. daar is het geluid veel strakker en vlakker dan bij de beats. Dat betekent dat het geluid dus minder gekleurd (en dus veel beter dan bij die beats) in je oren komt.
Worden de illegale varianten van dergelijke Chinese websites hierdoor legaal, omdat de 'echte' niet meer zullen bestaan. Of heb ik het hier nu mis?
Die illegale waar je het over hebt van 10 euro. Kan je beter doorsparen. Het geluid klinkt alsof het onder een mat afgespeeld wordt. En tevens zit hij niet eens lekker.
Er zijn ook illegale van +- 50 euro. Die zien er echt identiek uit en daarvan is het geluid wel echt goed.
viel me wel op dat er namaak(?) op de markt is met een werkende serial code.. misschien heeft het er iets mee te maken?
Ze worden niet opeens legaal. Het design is beschermd met iets van en auteursrechts. Het feit dat het niet verkocht wordt neemt dat niet weg. Daarnaast is het design van Beats, dus als die een ander producent vindt dan kunnen ze precies dezelfde designs gebruiken.
De Beats hoofdtelefoons zijn echt wel goed hoor. Goede bouwkwaliteit en ze klinken luid. Of de kwaliteit van het geluid goed is ga ik in het midden laten omdat die Beats hoofdtelefoons zijn gemaakt voor muziek met loeiharde beats. Er is echt wel een duidelijk verschil als je muziek afspeelt die geen elektronische loeiharde beats of bassen bevat, dan vallen die Beats headphones echt wel door de mand. Dus als je enkel elektronische muziek beluisterd zijn deze echt wel goed maar dan is er natuurlijk het mode aspect wat deze hoofdtelefoons parten speelt. Ik kocht ze twee jaar geleden en mensen klampten me aan op straat om te vragen waar je ze kon kopen en dat beviel me niet zo omdat ze duidelijk op het visuele aspect van de hoofdtelefoon doelden en geen enkele er van vroeg of ze eens mochten luisteren. Blijkbaar was het belangrijke gedeelte (de audio) totaal niet belangrijk. En dan plots zag je ze overal opduiken op straat en heb ik me dan maar een discrete AKG aangeschaft.
De Beats hoofdtelefoons zijn echt wel goed hoor. Goede bouwkwaliteit en ze klinken luid
Dat ze luid klinken is toch geen reden dat ze goed zouden zijn?
Of de kwaliteit van het geluid goed is ga ik in het midden laten omdat die Beats hoofdtelefoons zijn gemaakt voor muziek met loeiharde beats
Dát is nu juist wél een factor of ze goed zijn of niet..
Voor hetzelfde geld heb je neutralere en betere koptelefoons iig.
Beats is ook niet veel meer dan een naam. Er zit geen ingewikkelde nieuwe technologie achter ofzo die ineens opmerkelijk beter geluid oplevert.

Iedere fabrikant die de licentie op de naam en design krijgt kan "Beats"-producten maken. Hooguit zitten er bepaalde eisen aan de geluidsinstellingen/-niveau (met name een getweakte bass)

Voor echte "studiokwaliteit" kun je beter Shure nemen ofzo.

[Reactie gewijzigd door Bosmonster op 14 januari 2012 13:20]

Shure is eigenlijk meer een live-merk (in-ears en microfoons) dan een studio-merk. Veel studio's gebruiken AKG, een bepaalde Sony (De V6), of Sennheiser (HD650, HD600, of soms HD25) als referentie. En nog veel meer: Monitors! Veel meer dan koptelefoons.

Maar Shure doet best leuke zaken als nieuwkomer op de koptelefoon-markt.

Er zijn trouwens echt geen eisen over kwaliteit bij Beats - als laptop-speakers zichzelf Beats mogen noemen in ieder geval niet.
Nee want laptop-speakers kunnen niet relatief beter zijn dan andere laptop-speakers? Je snapt er volgens mij vrij weinig van... Beats audio is bedoeld om betere prestaties te leveren in vooral mobiele apparaten, zoals laptops en telefoons. Daarbij bedoelen ze dus niet dat je supermooi geluid opeens uit je laptop krijgt, is alleen mogelijk met B&O lijkt me, maar wel dat er een grote verbetering is zoals het toevoegen van een subwoofertje. Hetzelfde geldt ook voor telefoons. Daar stoppen ze betere techniek in, softwarematig als hardwarematig, voor beter geluid, heb alleen geen idee of het daadwerkelijk beter is want heb het nooit gebruikt/opgezocht.

Dus voor portable spul zou het geluid beter moeten zijn dan gemiddeld, maar NATUURLIJK krijg je geen geluid uit je laptop zoals uit studio-monitoren oid, maar kom op, denk na...

(wat ik wel denk is dat de naam meer waard is dan de techniek en het vooral voor de marketing is, maar dat ben ik)

[Reactie gewijzigd door josttie op 14 januari 2012 13:51]

Ik snap er inderdaad weinig van. Ik heb niet gewerkt en ben niet bevriend met mensen in de live-audio wereld, ik heb geen op maat gemaakte oordopjes, ik heb geen excentrieke koptelefoons met technieken die niemand meer kent, en zo voort ;).

Bang & Olufsen is een design-merk. Ze maken goede spullen, maar ze zijn niet bedoeld voor serieuze audio. Daarvoor wil je Bowers & Wilkins bijvoorbeeld, of Usher (niet te verwarren met), of Cambridge Audio, of een duizendtal merken speakers die ik hier niet ga opnoemen.

Beats heeft geen maatstaaf voor kwaliteit. Het heeft geen eisen voor wat mag of niet mag. Je koopt de rechten op de naam en plakt het op wat je wilt. THX (wat tegenwoordig niets meer voor stelt) was vroeger nog een maatstaaf van kwaliteit.

Er zijn inderdaad laptop-speakers die relatief beter zijn dan anderen, maar het is nog steeds waardeloos voor serieus geluid. Telefoons de naam Beats geven is al helemaal onzin. Oordopjes met Beats erop kunnen wel goed zijn, maar er is geen enkele reden om dit aan te nemen.

Dit is een goed setje oordopjes (al zijn dit de duurste die ik zowat kan bedenken): http://www.jhaudio.com/product/jh16-pro-custom-ear-monitor

Op maat gemaakt, met een flink aantal specifiek voor oordopjes ontworpen drivers. Gigantische isolatie en een hand-getest geluid.
Amen Bro! Beats is vooral gericht op de hype en het design. zeker het geluid is goed, maar puur alleen omdat er zo gruwelijk veel laag in gepompt wordt. zelfs mij 5 euro superlux koptelefoon van de feedback heeft een betere respons bij hogere frequenties. een maat van mij heeft de beats solo bij de Sensation XL zitten, maar ik vind het maar niets hoor. het klinkt erg leuk met house, hardstyle en dubstep, maar met een goede live set van laten we zeggen U2 klinkt het belabberd.

Superlux heeft daarentegen een vlakkere respons zonder grote uitschieter in het laag, waardoor de bas nog steeds beter klinkt (in vergelijking met normale oordoppen), maar het hoog wordt daardoor niet overstemd. en dat is erg belangrijk als het gaat om studio spul e.d. als drummer wordt je daar heel blij van.
Oordopjes met Beats erop kunnen wel goed zijn, maar er is geen enkele reden om dit aan te nemen.
zelfs de overduidelijk neppe variant van 7,50 op marktplaats klinkt prima. het verschil is echt klein bij sommigen dus ik vraag me echt sterk af waarom iemand met die gruwelijk dure dingen wil lopen. de prijs/kwaliteit verhouding is echt helemaal zoek.
je hebt waarschijnlijk gelijk aangaande serieuze geluidsbronnen, maar volgens mij bedoelde josttie heel specifiek een voor beter geluid gemaakte laptop van B&O. link

btw, uit nieuwsgierigheid: maar welk geluid moet je dusdanig goed en helder via je oordopjes horen dat je er 1100 dollar voor over hebt?
Ik heb gewerkt voor een geluidsbedrijf (Triple showtechniek, werkt onder andere voor 3J's, Nick & Simon en Jan Smit) en heb de oordopjes als beloning gekregen. Ik had ze zelf ook niet (kunnen) kopen. Ze zijn het geld wel waard, maar het is een gigantische investering.

Ze zijn tegenwoordig ook voor veel minder verkrijgbaar - http://www.cinepaq.nl/?page_id=72 ik heb ervaring met dit bedrijf en ze maken kwaliteit goede producten voor weinig geld.
lol dan is het geef me je oordopjes, laat die ipod maar zitten :+
voor de rest blijft geluid voor 90% van de mensen subjectief en kan (voor hun gevoel) een 25e setje een van 250-2500 outperformen.
Muziek is kunst (en dus tamelijk subjectief), audio is engineering (en dus tot op een behoorlijk niveau objectief meetbaar). In het geval van versterkers/speakers 'gewoon' input en output vergelijken en je bent er.

Subjectief wordt het pas als je boven een bepaald niveau moet gaan bedenken op welk punt je 'de waarheid' (het inputsignaal) beter wilt gaan benaderen. Betere frequentiekarakertistiek, of betere impulsrespons, of... , dat zal een kwestie van smaak blijven. Mijn eigen smaak kennende zal ik nooit en te nimmer mijn Infinity's (Cristie's, geen Harman Kardon producten) inruilen voor iets van Bowers & Wilkins (en dat is inclusief de Nautilus/800 serie) maar objectief is nog steeds vrij makkelijk vast te stellen dat die B&W serie ver boven alles van B&O staat.
Smaken kunnen verschillen, maar er zal geen mens zijn die geen verschil in kwaliteit hoort tussen een microset van 25 euro en een serieuze losse componenten set (dan zet ik de ondergrens prijs op 500euro).

Kwaliteit komt altijd bovendrijven, er kan een verschil zijn in smaak tussen bv Klipsch, Bowers en Wilkins, Canton, JBL, KEF of een van de vele andere merken. Maar een instapset van een van de a merken is altijd beter dan miniscule kartonnen speakertjes (en dan bedoel ik ook Bose.. de grootste marketing truc in audioland).

Je hebt complete speakers nodig om dingen te laten horen. Voor een subwoofer geld tot op zekere hoogte hoe groter hoe beter. En kleine speakers missen gewoon iets om midden tot lage tonen goed weer te geven.
iik heb verschillende sethes versleten maar moet toegeven dat de duurdere variant natuurlijk beter waren maar helaas allemaal overlede aan kabel breuk,:(

wel verbaast me wel dat mensen slechte kwaliteit geluid al voor lief nemen met redelijke dopjes of andersom nee 1000 wil ik geen kabelbreuk in krijegen :p
Klopt helemaal, Beats is niks beter dan iedere ander gemiddeld product. Gebruik hem (Beats Solo) nu voor gamen want daar is het wel geschikt voor, daar hoeft geluid niet zo goed te zijn als bij muziek. Was gewoon zonde van de € 179. 1 les geleerd, nooit meer naar 1 soort muziek luisteren als je een koptelefoon koopt en zeker niet blind afgaan op "recenties".
Ja, maar Boer Audio klinkt niet. En Randstad? Nee, dank je. Die mentaliteit daar is niet helemaal mijn ding :)
Hier in Friesland zie ik anders ook aardig wat jochies met een Beats op lopen...
ik vind alleen de looks wel vet. ik wou dat andere merken ook betere looks gingen maken.
Dat is zeker waar - het is nog zeldzaam dat goede koptelefoons (ik zal de linkjes niet nogmaals posten) de 'look' van Beats benaderen. V-moda (een merk dat best kekke koptelefoons maakt qua uiterlijk) probeert zichzelf in de markt voor die serieuze koptelefoons te drukken met hun nieuwe model - http://yfrog.com/z/ntudodrj

Dat kan nog wel eens jouw probleem op lossen (Dat EPIC is trouwens niet standaard)
En toch moet ik zeggen dat het niet zo bijzonder is. Het heeft niet dat sleek design wat de Beats hebben. Er is een grote gat in de markt voor goede koptelefoons met een hippe ontwerp.
Dat is inderdaad één van de redenen van het grote succes van de Beats: het design. Dit samen met de marketing maakt het tot een groot succes, ondanks dat ze niet meer dan een paar tientjes waard zijn qua geluidskwaliteit.
De enige reden waarom Beats zo goed verkocht worden in tegenstelling tot kwaliteitsheadphones va studio-kwaliteit is omdat er bij deze dopjes veel aandacht is besteed aan het uiterlijk. Om maar een aantal klasgenoten te citeren: Ik zie er liever sleek en sexy uit dan dat ik mooi geluid heb. Beats zijn dus eigenlijk meer een mode-accessoire dan een serieus stuk hardware.
Wel slim gedaan door de marketing van Monster is tevens het feit dat zij hun merk door allerlei grote namen in de hiphop/pop-industrie lieten adverteren. Het is natuurlijk vanzelfsprekend dat er dan een sneeuwbaleffect in populariteit en aankopen optreedt wanneer alle 'coole' mensen ze dragen.

Ik wil geen vergelijking met Appleproducten maken, maar zo'n gevoel krijg ik wel bij Beats by Dr. Dre
Anoniem: 186257
@Amdrial14 januari 2012 14:01
Zelf ben ik ooit voor de Sennheiser HD 280 Pro gegaan, voor onderweg, en de AKG Q701 voor thuis. De Sennheiser heeft niet bepaald looks, maar is functioneel, de AKG vind ik daarentegen erg mooi en klinkt fantastisch.

Geluid is prima voor onderweg, en kan goed tegen een regenbui.
http://www.dansdata.com/images/hd280/hd280_800.jpg

En bij de AKG heb ik niet eens het gevoel dat ik een koptelefoon op heb.
https://www.ce-store.nl/i...timages/big/q701_lime.jpg

Off topic: De vergelijking met Apple producten vind ik niet altijd gegrond, er is wel duidelijk kwaliteit verschil, het draait niet alleen om de hardware.
Die AKG vind ik persoonlijk nog wel vet lijken. Een goede vervanger voor Beats als je voor design gaat! :)
Beats levert 'mooie' koptelefoons voor een flink prijs, maar de geluidskwaliteit is slecht. Apple levert, naar mijn mening, goede kwalitatieve computers/telefoons voor een (te) hoge prijs.

Ik denk dat daar wel degelijk een verschil in zit, hoewel je bij Apple natuurlijk ook betaalt voor het logo, maar je krijgt er dus wel wat voor terug.
Apple goede kwaliteit? Laat me niet lachen. Dezelfde verhaal als met Beats. Apple logo, dus meer geld vragen.
Ik wil geen vergelijking met Appleproducten maken, maar zo'n gevoel krijg ik wel bij Beats by Dr. Dre
Bij Apple krijg je er tenminste nog een goed softwareplatform voor terug. Ontwikkelen voor Apple hardware is erg relaxed en ze supporten hun apparaten en software voor lange tijd met updates (dat kost ook geld).

[Reactie gewijzigd door Sfynx op 14 januari 2012 22:53]

Ik zie dit merk opeens overal, HP laptops hebben al een aantal jaren Beats Audio en nu dan de HTC telefoons. Wat is Beats? Een soort van Ghetto THX certificering/ kwaliteitsgarantie?
Wat is Beats? Een soort van Ghetto THX certificering/ kwaliteitsgarantie?
Nee, gewoon een merk voor mid-end audioproducten van dr. dre, geproduceerd door Monster.

En ja, Monster is van die enorme dure kabels die verder niet beter zijn dan de rest.
Wat Beats in mijn HP laptop onder andere is, is een geluidsdriver met een soort van ingebouwde equalizer die je niet uit kunt zetten. Er is wel een knopje voor, maar wat dat doet, is de equalizer zo instellen dat alle bas weggefilterd wordt, om de impressie te geven dat geavanceerde Beats-autiotechnologie je geluid verbetert wanneer de functie wel ‘aan’ staat.
Dat is onzin. Als je als consument wilt horen wat een producer hoort moet je dezelfde apparatuur hebben, en laat me je vertellen dat dat niet een beats headsetje is maar een Sony, Sennheiser of beyerdynamic. Of als 't om speakers gaat, yamaha ns10.

En ik weet niet wat "super base" is, maar je bedoelt wellicht bass. Dat is niet een eigenschap van studio-monitorapparatuur maar van consumentenshit.

[Reactie gewijzigd door CyBeR op 14 januari 2012 13:14]

Of als 't om speakers gaat, yamaha ns10.
Oei dat is wel de meest gehoorde misvatting mbt de NS10s. Wij producers gebruiken ze wel 's kortstondig bij het afmixen om ff te horen hoe de mix klinkt op crappy geluidsets... Niet iedereen heeft nml een knappe set thuis staan zoals jij ook al zei, en wij moeten echt controleren dat de mix op een gemiddelde set ook goed is.

Grote kans dat jouw set thuis veeel beter klinkt dan dat wat wij uit NS10s horen :)

Grappig hoe Yamaha zo heeft gescored met de NS10, door hun zwart wit conus vallen ze natuurlijk erg op op foto's. Maar de echte monitoren zitten (meestal) in de muur ingebouwd.

On topic:
Als je knappe doppen wil voor een redelijke prijs waar producers blij van worden: Sennheiser HD650! En voor onderweg heb ik cheap Sennheiser MXL60, niet veel bas maar wel heel erg eerlijk stereobeeld (fase recht). Maar veel mensen vinden het niet mooi wat producers horen (te veel mid) omdat onze monitoren een kneiter rechte response hebben. Tja...

[Reactie gewijzigd door jjkewl op 14 januari 2012 16:37]

Ja ja, volgens mij is Beats eerder een technologie die ervoor moet zorgen dat uitgerangeerde rappers nog een extra zakcentje bij kunnen verdienen naast het producen voor andere artiesten. Studiokwaliteit my ass... Als beats dat studiokwaliteit vindt, dan heeft Dr. Dre ergens een tweedehands geluidskaartje op de kop getikt en noemt hij dat een studio... Daarnaast gebruiken de meeste mensen die dingen ook nog eens icm een idevice en dan heb je dus twee overpriced apparaten die samen voor bagger geluidskwaliteit zorgen.
Dr.Dre is anders absoluut niet uitgerangeerd. Hij is nog zeer actief binnen de muziekindustrie en is nog steeds geroemd om de kwaliteit van zijn muziek die haast niemand benaderd..
<subjectief>
Volgens mij is die Dr.Dre een rapper en tsja...rapmuziek en kwaliteit?
</subjectief>

Maar terzake, of Dr.Dre nu wel of niet goede muziek maakt zegt niets over de audio-weergave van deze headsets
Dr.Dre is producer 1st, rapper 2nd. En ja, hij is wereldwijd gerenomeerd om zijn kwaliteit of je nou wel of niet van zijn muziek houd.

@Bansheeben: recentlijk werk is de Relapse CD van Eminem, maar hij is ook met veel artiesten bezig om hun debuutalbum te produceren.. naast werk aan zijn eigen album. Just saying, die gast verdient nog steeds genoeg aan het succes van zichzelf, zijn label, Eminem etc.

De Beats lijn is eigenlijk van Jimmy Iovine (Interscope), welke Dre als gezicht wilde hebben voor de lijn omdat Dre in de ogen van veel mensen garant staat voor kwaliteit. Dre zal daar ongetwijfeld zijn slaatje uit geslagen hebben door mede-eigenaar te worden.
Inderdaad. De beste man staat er nota bene om bekend nooit zijn eigen lyrics geschreven te hebben, maar juist een perfectionistische workaholic te zijn die 24/7 aan het mixingdesk gekluisterd zit. Hij laat tijdens recording sessions z'n artiesten buzzers dragen zodat ze wanneer hij inspiratie heeft kunnen komen opdagen en laat iemand rustig 100x een line overnieuw inzingen tot het goed is.

Verder is het hele Beats gebeuren gewoon slimme marketing, net zoals al die zangeressen die ineens met een parfumlijn komen.
Qua Beats heb je gelijk over overpriced en bagger, maar de iDevices vallen tegenwoordig wel mee. Goeie chips, een line-out voor externe versterking, en een redelijke versterker maken het tot best audiofiel-veroorloofde apparaten. Let wel, dit kun je volkomen negeren als je blindelings een hekel aan Apple hebt - dan is het inderdaad heel slecht! ;)
Och, ik heb geen blinde haat aan Apple. Ik heb alleen een hekel aan mensen die blindelings Apple geweldig vinden, puur omdat de halve wereld het heeft. Ditzelfde geldt eigenlijk ook een beetje voor de Monster Beats. Zoals hier al vaker genoemd wordt: veel mensen hebben het en dan wordt het 'hip' om er ook een te hebben. Heb dan ook het gevoel dat het ontwerpen van een succesvol product tegenwoordig voor 90% draait om het produceren van een geweldige marketing, voor 9% om de looks van het product en de rest van het budget wordt dan gebruikt voor de kwaliteit. Dan krijg je dus als consument ook een apparaat voor je zuurverdiende centen terug waarbij slechts 1% van de aankoopprijs daadwerkelijk in je voordeel werkt (en 10% als je het uiterlijk erg belangrijk vindt).
@Michaelr1
Oh, ik heb anders de laatste tijd, op muzikaal vlak (dus niet op producerend vlak), weinig van hem gehoord. Natuurlijk was hij ooit een geweldige artiest (I guess, heb nooit veel van hem geluisterd), maar dat betekent niet dat hij nog steeds awesome is. Daarnaast zegt het wel redelijk veel dat hij mede eigenaar is van Beats. Hij doet dus investeringen, omdat hij weinig andere inkomsten heeft.

[Reactie gewijzigd door Bansheeben op 14 januari 2012 14:02]

Bron? Volgens mij is de kwaliteit ok, maar verre van echt goed voor de prijs. En super base? Denk je werkelijk dat in een studio het om een zo hard mogelijke base gaat? Ik denk dat mijn Shure headphones iets meer in de buurt van studio-kwaliteit komen.

[Reactie gewijzigd door vgroenewold op 14 januari 2012 13:15]

Wat mc-elvin zegt komt bijna 1 op 1 uit de reclame van Beats die ik gisteren nog via Spotify hoorde... misschien zijn de headsets te duur voor wat ze bieden, maar hun marketingmachine werkt uitstekend :P

[Reactie gewijzigd door Rafe op 14 januari 2012 13:53]

Ik heb zelf een Sennheiser MM400 koptelefoon. Ik heb een tijdje staan luisteren naar verschillende Beats koptelefoons en op het eerste gezicht lijken ze goed te klinken. Met name de bas is erg rijkelijk aanwezig.

Toch als je dan verschillende soorten muziek gaat luisteren, dus ook wat anders dan R&B met overdreven gedreun, dan merk je al snel dat het geluid zwaar vertekend wordt. Toen ik na een uur luisteren mijn Sennheiser koptelefoon weer opzette, was ik ineens weer heel erg blij met hoe natuurlijk deze klinkt.

Als je voor heel wat minder een goed klinkende koptelefoon wilt met rijke bas, dan denk ik dat een Bose OE2 een erg goed alternatief is.

Ik heb die dingen verschillende keren gehoord en ze zijn me nog nooit tegengevallen.

Ik denk dat het feit dat Monster stopt met de productie van koptelefoons eerder een verrijking is dan wat anders. Ik vind de koptelefoons niet meer dan een opgeklopte hype.

Op mijn HTC Desire HD heb ik ook de Beats optie geïnstalleerd via een custom rom, maar ook daarvan vind ik de kwaliteit erg matig. Bovendien, als een koptelefoon een elektronische compensatie nodig heeft in je afspeel apparatuur, kun je je al afvragen of de kwaliteit van de koptelefoon dan zo geweldig is.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 22438 op 14 januari 2012 16:21]

Beats is niks. De producten zelf stellen niet veel voor (voor de prijs) en het is zeker geen technologie. Als je als consument toch "hetzelfde wilt horen als producers" dan koop je een stel monitoren.
Monitoren zet je niet echt op je kop als je naar buiten gaat he. Beetje domme vergelijking..

Ja, ze zijn veel te duur, nee ze zijn absoluut niet slecht.
Grapjas. Geloof jij nou echt dat Beats meer is dan een relatief goedkoop geproduceerde koptelefoon met een merkje erop.

Ik heb diverse koptelefoons geprobeerd en ik heb ook een klasgenoot met zo'n koptelefoon en mijn Sony van 27 euro (XB-300) klinkt gewoon beter, ook met de muziek waarvoor deze is gemaakt. Ook de eigenaar van die beats is het daarmee eens.
Die beats zijn verder wel mooier en zit beter in elkaar, maar dat is niet de 200,- extra waard.

Je betaald gewoon voor het merkje, het is dan ook een mode item. Net zoals die oordopjes van Apple.

En, als jij denkt dat deze ook maar in de buurt komen van echte studio koptelefoons, dan heb je het ook erg mis. Dat is een skelter met een Ferrari vergelijken.
maar met zulke koptelefoons ga je toch niet over straat?

Ik heb zelf beats by dre oortjes, ik kreeg ze bij mijn telefoon. nou ik moet zeggen ik ben er erg blij mee, het is vele malen beter dan de normale oortjes die je erbij krijgt etc. ik vind het gewoon leuke oortjes ze klinken erg fijn, en als ik fiets, heb ik toch niet heel veel last van de iets andere klank, dan is het gewoon lekker dat je een flinke bass hebt.

maar beats zijn gewoon leuke oordopjes om overdag te gebruiken, en ik denk dat veel mensen dat met me eens zijn, natuurlijk heb je sennheiser oortjes die beter zijn, en ook gewoon voor dezelfde prijs als de beats.

en thuis heb ik natuurlijk ook gewoon fatsoenlijke speakers waar echt goed geluid uit komt :)
Meh, OP heeft wel gelijk dat het 90% marketing is en 10% uiterlijk.
Je betaalt gewoon echt een hele duit voor het 'b' logo erop.

Een sennheiser CX2 / 3 serie is gewoon even goed, als niet beter, voor de kwart van de prijs..

Zie deze site voor een grote vergelijking van IEM's :
http://www.head-fi.org/t/...and-ha-fx500-added-1-8-12
Qua geluid mischien maar niet qua looks. Het is hetzelfde als dure merk schoenen vergelijken met gewoon solide normale merkloze schoenen, ze zijn echt niet fors beter maar het oog wilt ookt wat, er zijn een hoop mensen die hier bewust voor kiezen.
Dure merkschoenen zijn kwalitatief nog steeds veel beter in verhouding vergeleken met deze koptelefoon. We hebben het hier over een koptelefoon van 250 euro die kwalitatief hetzelfde geeft als 1 van 30 euro.
Vind jij maar is schoenen van 30 euro die net zo goed zijn als schoenen van 250 euro. (en niet met schoenen ingelegd met goud aankomen)

Ik vind het zeker wel mooie koptelefoons, maar kom op, voor die prijs, dat is echt puur marketing dat mensen dit kopen, want geen enkel kritisch consument zou 250 voor zulke rotzooi betalen.

Verder zijn er echt wel hele mooie koptelefoons voor onder de 100 die nog beter klinken.
Dat 30 euro is ook onzin, en niet zo'n heelklein beetje ook, dit kan je ook nergens mee onderbouwen, het is eerder een headset van 100 euro met een overtrokken EQ, maar het vervormt niet op hogere volumes, het algemene frequentie bereik is niet verkeerd etc. Het is alleen geen eerlijk geluid wat het geeft. Dit in een mooiere behuizing maakt het inderdaad duurder. 100 euro ibeats van metaal klinken mischien een tikkeltje minder als 100euro senheisers, maar dat laatste is dan wel van crappy plastic.
Oke maar dat zijn niet dingen die je zo in de trein opzet ofzo.
Nee.

Dit is dan beter dan elke mobiele koptelefoon:

http://www.jhaudio.com/product/jh16-pro-custom-ear-monitor

Oh, en kleiner (en duurder, maar ze zijn er ook goedkoper)
Beats is niets anders dan goedkope koptelefoons met een merkje erop. Het enige wat Loser Dre zijn nutteloze merk je garandeert is dat de audio lelijk vervormd wordt en een te dikke bas creeert.

Als je de muziek wilt horen hoe ze bedoeld is, moet je een degelijke headset kopen die de muziek zo weinig mogelijk vervormt, en dit geeft ook de mooiste klanken. Helaas is bass tegenwoordig hip, en geven bijna alle gewone koptelefoons een vreselijke vervorming waarbij zelfs bij spraak de bass te hard doorkomt.

Ik heb niks tegen jou persoonlijk, maar jouw houding is helaas de reden waarom fabrikanten dit doen: de jeugd tegenwoordig gelooft maar al te makkelijk dat rotzooi kwaliteit is, als het merk zich maar zo voordoet. Daardoor blijven absolute crapmerken die heel erg overpriced zijn bestaan (Monstercables, beats by Dr Dre, SkullCandy, ...)


edit: ik noem hem Loser Dre omdat hij geen doktor is. Een DJ die zichzelf professor beats noemt noem ik ook geen professor. Noem me ouderwets, maar ik heb respect voor dergelijke titels en die moet je verdienen. Ik vind dergelijke ego-tripperij door mensen die eigenlijk weinig voorstellen (of denk jij dat hedendaagse rappers op hetzelfde niveau als Mozart en Bach staan? Gelooft iemand dat men over 250 jaar nog weet wie deze mannetjes zijn?) een beetje ergerlijk.
Hun muziek is mijn stijl niet, maar daar gaat het niet om: er zitten is niets tijdloos aan dus er zullen uit deze artiesten nooit tijdloze hits komen die men zich lang zal herinneren.
Vandaar stap ik niet mee in de varafgoding voor deze macho-figuren die ze zelf opstarten: Loser Dre is geen dokter en zijn audio"techniek" lijkt nergens op :)

[Reactie gewijzigd door kiang op 15 januari 2012 15:08]

Wat is er mis met zijn houding ? Hij legt gewoon uit hoe hij erover denkt. Er is iets mis met jou houden je valt hem aan je noemt iemand die veel meer heeft bereikt dan jij een loser en je zegd dat bas "hip" is.... Wat jij dr dre noemt slaat denk ik meet op jou.

Je kan ook blijven zeggen dat een goedkope android telefoon het zelfde kan als een iPhone 4s maar toch kopen heel veel mensen (ja ook tweakers) er een.
Het oog wilt ook wat. Vroeger kon je een kind echt geen grote koptelefoon op straat laten op doen en dat kan nu wel omdat beats het op een andere manier aanpakt.
Ga het nog eens na, niet alleen met deze koptelefoons werkt dit zo maar met zeer veel apparatuur of zelfs tandpasta of zeep.

Een goedkope Androidphone kan ook precies hetzelfde als een iPhone 4s, de verschillen zitten alleen op andere vlakken. Met apps kun je alles doen maar het verschil zit hem ook in bijvoorbeeld een display. Een goedkoop toestel bevat een goedkoop display en dat merk je in het gebruik.

Goed, terug naar de koptelefoons. De Beats geven teveel bass voor hetgeen ze moeten laten horen. Dat is mooi als je ze in een MP3-speler prikt aangezien de meeste geen goede bassweergave hebben maar sluit ze aan op een goede versterker en je schrikt jezelf een ongeluk.

Zelf heb ik een aantal goede hoofdtelefoons maar er is er één die er met kop en schouders bovenuit steekt en dat is die van Blackberry. Toen ik de Blackberry Bolt 9000 kocht werden er simpele dopjes (in ear) bijgeleverd die een mooie weergave hebben over het hele frequentiebereik en deze vertegenwoordigen een waarde van €30,- Ik moet toegeven dat de bassweergave ook opgepomt is maar wat wil je dan? Ze zijn voor spraak bedoeld en toevallig klinkt muziek ook prachtig voor dat geld. Mijn duurdere oorschelpen geven minder bass (zoals het hoort) maar klinken vrijwel gelijk en dat is een goede prestatie.

Jij lijkt jezelf blind te staren op het uiterlijk maar wat is uiterlijk? Daar klinkt het niet mooier van en het gaat om jouw beleving, niet die van de mensen die jou zien.
Goed zo Monster, 60% van alle mensen die Beats by Dr.Dre kopen weten waarschijnlijk niet eens wat Monster is..

Het gaat alleen puur om de naam/design tegenwoordig en het is overpriced, dan denken mensen al snel, ' Dat moet ik hebben! Want dan hoor ik erbij!'. Hoop dat deze hype ook snel een einde aan komt.

Geef mij maar liever een betere alternatief voor de prijs. Aiaiai/Sennheiser/Sony en etc. etc. wat ook 100x mooier klinkt.


edit: Er zullen toch wel idd, tig fabrikanten in de rij staan om het over te nemen. Dus ze hebben niets te vrezen.

[Reactie gewijzigd door iPodKiller op 14 januari 2012 13:16]

Lastig is wel wat je kwaliteit voor prijs vindt. Bose zijn sommige mensen helemaal weg van, persoonlijk is het voor mij niets. Geen warme middentonen, waar ik precies van houdt en een te hoge prijs (als je het aan mij vraagt!). Mission is voor mij weer helemaal een fijn merk (pak bijv. tweedehands M73 speakers of M700/M710 voor een zacht prijsje tweedehands). Dat is voor mij kwaliteit voor een fijne prijs.

De Beats koptelefoons worden door sommigen de hemel in geprezen voor dance/rap muziek. Voor klassiek worden ze compleet de grond in geboord (overstuurde bass e.d.).

Smaak, it's a bitch :)
Tja,

Nou hou ik wel van Dance, maar die beats koptelefoon die ik gehoord heb blijft prutswerk.

Zelf heb ik een nieuwe Nokia BH-905i (ontwikkeld door Sennheiser) voor weinig gekocht een paar maanden geleden waar veel beter geluid uit komt.

[Reactie gewijzigd door Cybergamer op 14 januari 2012 13:47]

Oeh die ziet er wel goed uit. Nokia begrijpt het blijkbaar ook.
Ik weet alleen niet of Nokia nog door gaat met het maken van headsets door Sennheiser. Nokia vertegenwoordigt nu namelijk Monster. :p
Dit kun je zien in het nieuwe reclame filmpje voor de Nokia lumia 900.
http://www.youtube.com/wa...er_embedded&v=c1qurHPAeDA

Ik neem aan dat zo'n filmpje niet in één dag wordt gemaakt dus het conflict tussen monster en beats zal inderdaad al een tijdje lopen.
Het is nu gewoon zo:
HTC-Beats
Nokia-Monster
Bose..

Praat je dan over de in-ear headphone, de headphone of de extre boxen?

Ik ben echt abnormaal tevreden met de in-ear-headphone en voor hun redelijke schappelijke prijs (€99) mag je ook niet echt klagen..

Ik heb ook Shure in-ear-headphones.. en gelijk nog een heleboel andere -B- merken uitgetest en wanneer ze versleten waren heb ik maar gelijk terug Bose gekocht omdat het echt wel een verschil geeft + nog eens super gemakkelijk in gebruik is: (3 verschillende sleeves voor in je oor) tov 30 verschillende bij Shure..

In de praktijk betekent dit dat ik geen enkele meer vindt/heb van Shure en bij die van Bose zijn ze eigenlijk net versleten.. kzal maar weer even Bose mailen.
De één gaat voor koptelefoons met een mooi uiterlijk, de ander gaat voor koptelefoons met mooi geluid.

Ik heb zelf laatst een Bose AE2 gekocht, en ik vind het geluid gewoon goed van het ding. Hij heeft een mooi design en past goed over mijn oren. Geen gedruk en ook niet veels te groot, zoals bij de meeste andere koptelefoons, inclusief álle van de merken die hier zo opgehemeld worden. Want een koptelefoon die niet lekker zit geeft na een paar minuten al oorpijn, hoe goed dat ding ook mag klinken.

Daarbij heb ik 'm in de winkel met de vele andere koptelefoons vergeleken, en deze was voor die prijs de beste. (Naar mijn smaak)

[Reactie gewijzigd door 90710 op 14 januari 2012 13:49]

Helaas is Bose 1 stap hoger qua kwaliteit dan Beats - en daar mee nog erg laag (volgens de audiofiele community waar ik mezelf bij reken). Bose wordt vaak door de 'echte' (in aanhalingstekens) audiofielen uitgelachen omdat ze meer budget voor marketing hebben dan voor productie.

Je hebt overigens wel gelijk met de meeste andere punten - comfort en vorm zijn net zo belangrijk als geluid, maar dat wordt wel bereikt door andere merken. Die koptelefoons die ik doorlink zijn allemaal thuis-telefoons, ik ben niet zo bekend meer met koptelefoons voor mobiel gebruik. Ik heb namelijk nu:

http://www7.pcmag.com/med...ars-ue-11-pro.jpg?thumb=y

Op maat gemaakte in-ear oordopjes. Ik voel ze niet, ze zitten nooit in de weg, en ze zijn gemaakt voor echte muzikanten, die op podia staan - niet voor consumenten. (de prijs is daar ook naar - $1000+...)
Ik had in de winkel ook een Sennheiser HD 558 op mn hoofd (maar iets duurder dan de AE2) en die had een vergelijkbaar geluidskwaliteit (ik hoorde echt geen verschil) maar véél grotere oorschelpen waardoor het ding verschoof wanneer ik mijn hoofd draaide wat dus direct voor een geluidsvervorming zorgde. De AE2 heeft kleinere oorschelpen welke dan nog eens automatisch om je oren gaan zitten. Dus een betere geluidsisolatie, en een beter comfort.
We praten hier over een 300 euro headphone. Vergeleken met andere 300 euro headphones is de geluidskwaliteit op zijn zachts gezegd middelmatig.

Voor 100 euro mag je ook niet veel verwachten, de HD 558 wordt ook niet gezien als een met degelijk geluid.
Maar ik moet nog een koptelefoon tegenkomen die qua design met de Beats kan concurreren. Beats heeft een gat in de markt gevonden, terwijl andere bedrijven hebben lopen slapen.
Dat ontkent ook niemand.

Wat me lichtelijk irriteert is dat de massa ook daadwerkelijk denkt dat er goed geluid uit komt voor de prijs, alleen maar omdat ze 10-30 euro oordopjes gewend zijn.
Het was een markt voor geluidsliefhebbers, dat design en mode gedoe nu roet in het eten gooit vind ik persoonlijk niet zo fantastisch.

Doet me denken aan de invasie van de casual gaming, vond de Wii als nintendo fan echt niks.

Hoe het uiteindelijk allemaal uitpakt voor deze industrie mag joost weten.
We? Ik praat over een 150 euro kostende koptelefoon, ik vergelijk die met een 159 euro kostende koptelefoon in een topic over een koptelefoon die minimaal 179 euro kost (http://www.hoofdtelefoons...-zwart-hoofdtelefoon.html)

je kan het natuurlijk over de HD 650 hebben van Sennheiser maar dan moet je die ook met een Beats Pro (http://www.beatsbydre.com...ucts.aspx?pid=B5616&cat=1) vergelijken en niet met een Solo (HD) of Studio ;)

[Reactie gewijzigd door 90710 op 14 januari 2012 15:14]

Comfort is natuurlijk erg subjectief. Persoonlijk vind ik de QuiteComfort-serie van Bose zo fijn zitten, in vergelijking met andere opties die door andere merken aangeboden worden, dat ik niets anders wil. En het geluid is ook prima. Dat het wellicht wat minder is dan andere gelijk geprijsde opties tsja. Dat boeit me niet echt op het moment dat het comfort gewoon zoveel hoger ligt.

Bose is tegenwoordig inderdaad meer een design merk. Betaal je ook voor. Wanneer je dat belangrijker vind of zelfs weinig belang hecht aan audiokwaliteit, of, zoals de meesten, het verschil niet echt hoort, krijg je daar gewoon waar voor je geld. Het geld gaat zitten in de bouwkwaliteit en design.
Maakt niet uit, zolang die Chinees ze maar blijft maken voor Deal Extreme... Mijn neefje heeft er een, haast niet van echt te onderscheiden. Mooi doosje, boekjes, holozegel, the works. En hij vindt 'm mooi klinken. Weer dik €200 uitgespaard dankzij kinderarbeid :+
Anoniem: 124197
@mphilipp14 januari 2012 13:57
Tja, en als je ze in HongKong op een straatmarkt (Temple Street) koopt ben je 25 euro kwijt. Voor de dopjes met microfoon betaal je een tientje (na een beetje afdingen). Elke 10 meter heb je een kraampje dat ze verkoopt.
Dan vlieg ik morgen even heen en weer, spaar ik weer €40 uit...
Misschien is bose een geschikte kandidaat! Dan heb je 2 overpriced en overgewaardeerde merken ineen. Voor de gemiddelde consument is dat alleen maar fijn. Die denkt dan dat hij het walhalla op het gebied van headphones heeft.
Bose Beats by Dre? Opzich is dat nog niet zo slecht bedacht.
neej ik denk dat hij bedoelt Monster Bose
Vind dit niet vreemd. Volgensmij kocht bijna niemand de originele, zelfs in veel winkels lagen de namaak versie.

En de verschillen zijn zo minimaal, dat het te verwaarlozen is. Geluidskwaliteit was/ is identiek en bouwkwaliteit op een paar hele kleine dingen na ook.

Plus is het toch wel de meest overpriced hoofdtelefoon serie. Heb er zelf eente alleen dan uit thailand, voor 50 euro. Stuk beter dan er 300+ voor moeten betalen, want dat is hij echt niet waard. Verschillende gadget sites staan er ook vol mee, daar is de duurste versie/ de pro van alluminium zelfs goedkoper dan de studio versie (45 euro).

Denk dat het bij Beats flink is tegengevallen , zoveel mensen die je ziet met je koptelefoon, maar toch maar een x bedrag winst. Zou me niets verbazen als dat de reden is van de mogelijke onenigheid.

[Reactie gewijzigd door Daikiri op 14 januari 2012 13:08]

Haha, dit is wel grappig. Je hebt een 50 euro versie gekocht en daarom is het niet waard. De logica spat van je verhaal af.
Ik begrijp het wel waarom de beats zo populair zijn, met het overgrote deel van de headsets wil je eigenlijk niet buiten gezien worden omdat het er gewoon een beetje duf eruit ziet. Zij boorden gewoon een markt aan voor jongeren die met een grotere headset wouden rondlopen die er wel goed uitzag. Slimme marketing eromheen met allerlei populaire celeberties natuurlijk waar ook Lady Gaga etc onder viel oftewel kassa.

De Beats hadden bij audiofielen dan wel een slechte naam omdat het geluid vooral ge-Eqed was naar zware bass. Maar ze vergeten dat deze doelgroep geen eerlijk geluid wilt maar gewoon een geluid wat zij zelf mooi vinden. Zijn overigens opzich prima headsets op de Solo's na die al uit elkaar vallen als je ernaar kijkt. De Beats iBeats headphones zijn gewoon rebranded turbines die zeker niet verkeerd zijn alleen wel ge-Eqed naar zwaardere muziek.

Ben benieuwd wat ze nu met de naam gaan doen en of ze zelfstandig door zullen gaan.
Zoals iemand in de comments op TheVerge zo mooi verwoordde:
Huge celebrity endorsements + ridiculous overamplification of bass + good styling + ‘it must be good’ pricetag
Ik vraag me af wie nu de productie overneemt, het lijkt me een erg goede inkomsten bron, gezien de hoge prijs die ze vragen voor de mindere (geluids)kwaliteit. Het was mij eerlijk gezegd ook niet bekend dat Monster deze headphones maakte.
Nahja als ze passief afgesteld zouden staan zouden het geen verkeerde headsets zijn, duurder dan de concurrenten dat wel, maarja alluminium oordopjes tegen over een plastic paar en dat is dan de styling waarvoor je betaald.

Daarnaast klagen over geluids kwaliteit wat vele doen maar wel naar mp3tjes op een ipod luisteren neem ik al niet geheel serieus omdat je dan al concessies doet betreft geluids kwaliteit.
1 2 3 ... 6

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Tweakers maakt gebruik van cookies

Tweakers plaatst functionele en analytische cookies voor het functioneren van de website en het verbeteren van de website-ervaring. Deze cookies zijn noodzakelijk. Om op Tweakers relevantere advertenties te tonen en om ingesloten content van derden te tonen (bijvoorbeeld video's), vragen we je toestemming. Via ingesloten content kunnen derde partijen diensten leveren en verbeteren, bezoekersstatistieken bijhouden, gepersonaliseerde content tonen, gerichte advertenties tonen en gebruikersprofielen opbouwen. Hiervoor worden apparaatgegevens, IP-adres, geolocatie en surfgedrag vastgelegd.

Meer informatie vind je in ons cookiebeleid.

Sluiten

Toestemming beheren

Hieronder kun je per doeleinde of partij toestemming geven of intrekken. Meer informatie vind je in ons cookiebeleid.

Functioneel en analytisch

Deze cookies zijn noodzakelijk voor het functioneren van de website en het verbeteren van de website-ervaring. Klik op het informatie-icoon voor meer informatie. Meer details

janee

    Relevantere advertenties

    Dit beperkt het aantal keer dat dezelfde advertentie getoond wordt (frequency capping) en maakt het mogelijk om binnen Tweakers contextuele advertenties te tonen op basis van pagina's die je hebt bezocht. Meer details

    Tweakers genereert een willekeurige unieke code als identifier. Deze data wordt niet gedeeld met adverteerders of andere derde partijen en je kunt niet buiten Tweakers gevolgd worden. Indien je bent ingelogd, wordt deze identifier gekoppeld aan je account. Indien je niet bent ingelogd, wordt deze identifier gekoppeld aan je sessie die maximaal 4 maanden actief blijft. Je kunt deze toestemming te allen tijde intrekken.

    Ingesloten content van derden

    Deze cookies kunnen door derde partijen geplaatst worden via ingesloten content. Klik op het informatie-icoon voor meer informatie over de verwerkingsdoeleinden. Meer details

    janee