Grote Amerikaanse bedrijven blijken kwetsbaar voor social engineering-aanvallen, waarbij werknemers ertoe worden verleid om al te veel interne informatie prijs te geven. Deze informatie kan vervolgens worden gebruikt bij hackaanvallen.
Op de DefCon-beveiligingsconferentie in augustus werd een capture the flag-contest gehouden, waarbij deelnemers informatie over bedrijven moesten bemachtigen, zoals de naam van de virusscanner die een bedrijf gebruikt, welke interne poorten openstaan en welke browser wordt gebruikt. Het ontfutselen van dit soort informatie, ook wel 'social engineering' genoemd, wordt vaak door kwaadwillenden gedaan om hackaanvallen uit te voeren bij een bedrijf. De deelnemers probeerden details te vergaren bij bedrijven als Apple, Dell, IBM, Oracle en Symantec.
Een analyse van de competitie is nu gepresenteerd. Een van de slechtst presterende bedrijven was Oracle, en ook de Amerikaanse vliegtuigmaatschappijen Delta Airlines en United Airlines gaven te veel informatie prijs, zo valt te lezen in het rapport. Symantec, IBM, Dell en Apple presteerden ongeveer gelijk, maar gaven nog steeds informatie vrij. De organisatoren tekenen aan dat het verschil tussen bedrijven voor een groot deel kan worden verklaard door de prestaties van de deelnemers en de weerbaarheid van de individuele werknemers.
De deelnemers hadden voorafgaand aan de competitie twee weken de tijd om voorbereidend onderzoek te doen naar een bedrijf, waarbij het niet was toegestaan om direct contact te leggen. Tijdens de capture the flag-contest hadden ze 25 minuten om een bedrijf op te bellen en informatie uit de medewerkers te halen. Er werd onder meer gebeld met werknemers van de salesafdeling, de supportafdeling en winkels van de bedrijven. In sommige gevallen deden de capture the flag-deelnemers zich voor als een potentiële klant, soms als collega.
De deelnemers vroegen niet naar gevoelige privégegevens. Ook werden geen overheidsinstellingen, onderwijsorganisaties of financiële instellingen benaderd. Bij de veertien benaderde bedrijven waren de resultaten verbluffend; de deelnemers waren in staat om bij alle bedrijven informatie te achterhalen, wat punten of flags opleverde. Zo konden de werknemers van alle opgebelde bedrijven ertoe worden verleid om een bepaalde url in te voeren, wat een beveiligingsrisico is. Ook gaven werknemers interne informatie prijs, terwijl dat niet in alle gevallen was toegestaan. Sommige informatie hoefde niet eens aan medewerkers te worden gevraagd, omdat deze al op het internet te vinden was, bijvoorbeeld via social media.
De opstellers van de analyse geven weinig prijs over de informatie die elk bedrijf weggaf. Ze raden bedrijven aan om social-media-richtlijnen in het leven te roepen, waarbij de informatie die ze mogen delen over het bedrijf wordt beperkt. Ook moeten werknemers beter worden opgeleid om ze weerbaar te maken tegen social engineering en moeten bedrijven hun werknemers op dezelfde manier testen als tijdens de contest gebeurde.