'Apple wil 3d-kaartenapplicatie voor iOS maken met overname'

Apple werkt vermoedelijk aan een alternatief voor Google Maps voor iOS, door de overname van een maker van 3d-kaarten. De overname zou in de zomer al plaats hebben gevonden, maar is door Apple nooit openbaar gemaakt.

Dat meldt 9To5Mac, die van anonieme bronnen heeft vernomen dat medewerkers van 3d-kaartenmaker C3 Technologies nu voor Apple werken. Daarmee is het aannemelijk dat er op termijn een applicatie voor iOS uitkomt, die technologie van dit bedrijf bevat.

C3 Technologies maakt gedetailleerde 3d-kaarten door met vliegtuigen of helikopters foto's te maken, en deze vervolgens met de computer om te laten zetten naar een 3d-kaart. Autobedrijf Saab was ooit eigenaar van het bedrijf.

Eerder nam Apple al de 3d-kaartenmaker Poly9 over en begon het met het verzamelen van verkeersinformatie. Dat duidt erop dat er al enige tijd wordt gewerkt aan een kaartenapplicatie voor iOS, die een 3d-laag bevat. Mogelijk wil Apple hiermee Google buitenspel zetten; de Maps-software van de internetgigant wordt nu voornamelijk gebruikt op iOS.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Door RoD

Forum Admin Mobile & FP PowerMod

30-10-2011 • 11:04

81

Submitter: MacWolf

Reacties (81)

81
78
40
3
0
12
Wijzig sortering
Hier een filmpje hoe het "3D mappen" gemaakt wordt, en wat de mogelijkheden zijn met "3D kaarten." http://www.youtube.com/wa...g&feature=player_embedded
Nice, dat is nog eens een strak promotiefilmpje :-) Al zegt het meer over hoe het gebruikt kan worden, en niet zozeer hoe het gemaakt wordt ;-)
Echter zie je ook in het filmpje dat het voorlopig nog niet available is (of tóch wel)... Uitleg:

om 100 km2 te dekken heb je 1 uur vlieg- en 5 uur verwerkingstijd nodig.

Het landoppervlak van de aarde (dus zee tel ik niet mee) is 150.000.000 km2.
Om het hele aardoppervlak in kaart te brengen heb je dus 150x106x6/100=9x106 uur nodig (~1000 jaar). Uiteraard is niet het hele aardoppervlak nuttig, dus als we nou eens 1% als nuttig beschouwen doen we er met een enkel vliegtuig 10 jaar over.

Dit betekend dat er minstens 10 vliegtuigen ingezet moeten worden om 1% van de aarde in een jaar tijd in kaart te brengen.

Of in geld uitgedrukt: 60 x 24 x 1.000 (vlieguren) + 300 x 24 x 1.000 (verwerkingsuren)
Vlieguren (variëren nogal, maar puur een indicatie): $1500/uur (voor een jetstreamer (zoals in de video)) dus 60 x 24 x 1.000 x 1500 = $2,16 miljard.
Verwerkingsuren (geen idee hoeveel ze bij apple verdienen): Laat ik dit met puur natte vinger werk nou eens op $150/uur houden (salaris/verzekering/apparatuur/etc..) zou dit uitkomen op: 300 x 24 x 1.000 x $150 = $1,03 miljard.

Uiteindelijk zal dit dus in de orde van grote van $3 miljard uitkomen voor de aarde, dus $0,03 miljard voor 1%.

Achteraf, als ik deze rekensom maak valt $30 miljoen - $3 miljard nog wel mee, er zijn in het verleden wel grotere investeringen gedaan om iets van de grond te krijgen.
*weerleg ik mijn eigen gedachte met argumenten die voor bedoeld waren ;) *

Toegegeven, het is natte vinger werk maar de orde van grote van de bedragen klopt wel ongerveer. Ja, natuurlijk zal Apple wel kunnen afdingen bij vliegtuigmaatschappijen etc. het gaat dan ook om het idee.

Edit: @ boksbeugel, klopt ik ben een factor 100 vergeten (de km2)

[Reactie gewijzigd door kramerty88 op 23 juli 2024 17:52]

Het zal wel beginnen met de dichtbevolkte gebieden. Er zijn maar weinig mensen (hoewel het zeker mooi is) hoe de "3D" versie van de woestijn of antartica is.
150.000.000km2/100km2 = 1500000 uur vliegen om de hele aardoppervlakte te filmen

1500000 uur ~= 171 jaar

zet je dus 100 vliegtuigen in dan heb je ongeveer 2 jaar nodig.

Het processen van de data kan natuurlijk veel makkelijker parallel gedaan worden, de bottleneck zijn de vlieguren.

Daarnaast kan dmv "cherrypicking", alleen de bewoonde gebieden, toeristische attracties, kan de oplevering nog versneld worden. Zo is google streetview bijvoorbeeld ook nog steeds niet compleet aarde dekkend.
Ze hadden begin 2011 al 100 steden in kaart gebracht.
Een (iets minder indrukwekkende) variant van Nokia die al online staat laat goed zien hoe mooi 3d kaarten kunnen zijn. Of het heel erg veel handiger is dan een normale kaart betwijfel ik, maar het ziet er wel goed uit.

http://maps.nokia.com/3D/
En hier is de webGL variant :)

http://maps3d.svc.nokia.com/webgl/
Nokia heeft een licentie op dezelfde techniek genomen een tijdje geleden.
Die is zeker mooi, veel beter dan Google Earth nu.
Ze mogen alleen wel wat aan de bomen doen, die zien eruit alsof iemand die wat spinazie heeft gegeten even op de kaart heeft gekakt.

[Reactie gewijzigd door Wolfos op 23 juli 2024 17:52]

Ik denk dat apple heel erg zijn best moet doen om maps buitenspel te zetten :S
Volgens mij een waardeloze aankoop.

Als hun belangrijkste taak 3D-lagen is, dan genereert dit veel te veel data om met de huidige technologie performant te zien. Ook vraag ik me af wat het nut zou zijn om dit te implementeren in een navigatie applicatie... Zo ben je waarschijnlijk al vlug 200 mb. kwijt om 5 km. te navigeren.

Ik zie meer heil in een integrated navigatie, waar er bv. bovenaan je ruit geprojecteert wordt welke straat je in moet slaan... (bestaat reeds hoor ;))

Ook voor webapplicaties ga je echt geen 3D gebruiken, aangezien alles vlug moet laden en de api's zouden mega data intensief zijn.

Als ze het gekocht hebben voor de kennis, zou het een betere zaak zijn, maar, wat ben je er dan mee?
Ook al het verkrijgen van de 3D beelden kost veel geld in vergelijking met satellieten, dan ben je beter af om 3 satellieten te lanceren die de wereld rondgaan :P
En wat gebeurt er als er een straat opnieuw aangelegd wordt in een dorp in Nederland of er een nieuw huis komt, dan moet dat in principe ook opnieuw ingescand worden... Aangezien 3D veel meer detail heeft, zullen fouten zoals deze vlugger opgemerkt worden + vervelend zijn.

PS. Zou deze applicatie niet intensiever zijn voor de batterij indien gebruikt bij navigatie? :P
PS2. Na verder lezen, is de technologie echt wel impressive, maar voorgaande punten blijven jammer genoeg geldig

[Reactie gewijzigd door NicoJuicy op 23 juli 2024 17:52]

dan ben je beter af om 3 satellieten te lanceren die de wereld rondgaan
dat mag niet, commercieele satellieten mogen alleen boven de evenaar geparkeerd worden. Alleen satellieten van landen mogen 'vrij' rondvliegen. De satelietbeelden van Google worden ook op die manier verkregen, met een oude (door de militairen afgedankte) KH-11 spionage satelliet.
[...]
dat mag niet, commercieele satellieten mogen alleen boven de evenaar geparkeerd worden. Alleen satellieten van landen mogen 'vrij' rondvliegen. De satelietbeelden van Google worden ook op die manier verkregen, met een oude (door de militairen afgedankte) KH-11 spionage satelliet.
Dat is onjuist. Een polaire baan staat loodrecht op de evenaar (inclinatie 90°) en loopt dus over de twee polen; dit heeft als voordeel, dat de satelliet het volledige aardoppervlak kan overvliegen en observeren. Dit is onder meer het geval voor de commerciële satelliet IKONOS die gedetailleerde beelden van elk deel van de aarde kan maken. Geostationaire satellieten hebben een inclinatie van 0° (ze blijven boven de evenaar). Bron: http://nl.wikipedia.org/wiki/Kunstmaan
Mwoa, ik denk dat dat wel meevalt.

Apple is duidelijk bezig zo min mogelijk Google producten in zijn services aan te bieden. Siri is daar al een grote stap in, die voor zoekopdrachten volledig buiten Google om gaat en pas als laatste strohalm naar Google verwijst. (Het is zelfs mogelijk om via Siri via Yahoo en Bing te zoeken als je dat prefereert).

Wat er nog écht ontbreekt in iOS is turn-by-turn navigatie, wat bv. wel standaard in Android zit. Alleen denk ik niet dat deze acquisitie daarbij gaat helpen. Ik zie voorlopig namelijk nog geen écht nut van deze aankoop. Het zou om de technologie kunnen gaan, waardoor maps omzeilt wordt, maar ik zie ze geen wereldwijde 3D-maps aanleveren, zeker omdat het ontzettend veel tijd kost om dergelijke maps te maken.
Het zou ook gewoon puur om de kennis v/h bedrijf kunnen gaan.

Echter zie ik voor turn-by-turn ze eerder een samenwerking aangaan met bv. Navigon of TomTom en dat direct integreren in Siri.

Anyhoe, je kunt hier lang over speculeren, bij iOS6 weten we waarschijnlijk pas meer...
Ik vind het wel geldverspilling.

Deze data maken kost HEEL erg veel geld. Daarnaast zal het wel weer zo zijn dat "wij" hier in Nederland/Europa er voorlopig geen gebruik van kunnen maken.

Siri werkt hier niet, sowieso staat stem herkenning nog in de kinderschoenen. Al heb ik Siri niet geprobeerd.

Daarnaast zou ik dit niet als google maps willen streamen dat kost (erg) veel data. Het zal dus nog wel even duren totdat dit breed bruikbaar is (in ieder geval tot LTE beschikbaar is).

En aan alle Apple fans, wel onthouden dat Apple dit NIET heeft bedacht, maar heeft GEKOCHT.

Ik moet wel zeggen het ziet er echt schitterend uit.
valt denk ik wel meer dat het heel veel geld kost. Zie het filmpje hoe ze de data maken.

in 1 uur vliegen coveren ze 100 (!) vierkante km. Daarna gaat alles volledig automatisch, wat slechts 5x zo veel tijd kost als het vliegen zelf. Dus in 6 uur heb je 100 vierkante km in kaart gebracht. Echt indrukwekkend.

Maar wat Apple hier nou mee wil is me niet duidelijk. Voor turn-by-turn navigatie heeft het geen enkel nu, daarvoor heb je 3D vanaf oogpunt (straat) nodig.
Onafhankelijk worden van Google Maps lijkt me een uitdaging, het is zo geintegreerd in de samenleving. Zelfs Microsoft lukt het al jaren niet om met Bing Maps een alternatief te leveren.

Dus we zullen zien, Apple kennende hebben ze bij overnames meestal een masterplan.

(vraag me trouwens af, zou de overname mogelijk geworden zijn daar de gang van zaken bij Saab).
Hier even een lijst van wat Google 'bedacht' heeft:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_acquisitions_by_Google

De techniek die gehanteerd wordt maakt natuurlijk ook een 'streetview' mogelijk aangezien ze alles 3D inscannen met een precisie van 10 cm. Je kan dan zelfs de putdeksels zien. Dit is uitermate goed te gebruiken voor turn-by-turn software.

[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 23 juli 2024 17:52]

Lijkt mij niet handig. Het zal ongelooflijk veel mobiele data gebruiken en te groot zijn om lokaal op te slaan. Dat maakt het ongeschikt voor dagelijks gebruikt. Het lijkt me ook erg lastig om een 3d wereld een beetje up to date te houden.

[Reactie gewijzigd door ph4ge op 23 juli 2024 17:52]

dat up to date houden is id een groot probleem.

Verder is het wel zo dat de iPhone ongeveer de helft minder data verkeer gebruikt dan Androids zoals Sprint aangeeft volgens dit artikel: http://www.androidpolice....d-longer-for-smartphones/

Dus als het nu eens zo is dat de App veel efficiënter en effectiever om gaat met data dan zou het wel eens een heel ander verhaal kunnen zijn.

[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 23 juli 2024 17:52]

Volgens mij is het algemeen bekend dat I devices verantwoordelijk zijn voor een relatief groot deel van het dataverkeer. Een niet onderbouwde claim van een iPhone verkoper zegt mij niet zoveel. 3d vereist gewoon veel meer data dan 2d.
ja domweg omdat ze makkelijk te gebruiken zijn. Stel je voor als Apple het niet goed had geregeld. Dan was het dus 2x zoveel geweest.
Meeste 3D data word gegenereerd uit verschillende bronnen volgens mij. Daar zit echt niet een mannetje de hele dag steden in 3D te modellen hoor. Nokia heeft al een tijd een soortgelijk 3D maps.

http://maps.nokia.com/3D

Verder slaat je reactie nergens op.
Kijk, aan zulke reacties heb ik dus zo'n hekel.

Je gaat weer van allerlei dingen uit, die totaal nergens op gebaseerd zijn.

Nergens staat vermeld waarom Apple dit bedrijf heeft gekocht én wat ze ermee willen doen.

Het feit dat 'wij' hier in NL/Europa voorlopig geen gebruik van kunnen maken is ook nergens op gebaseerd, alleen op het feit dat Siri niet in het NL werkt waarschijnlijk. Maar wel in het Frans en Duits.

Daarna oordeel je over Siri, om vervolgens te melden dat je het niet hebt geprobeerd.

Om tot slot nogmaals te insinueren dat Apple niks bedenkt, maar vooral dingen opkoopt en totaal niet innovatief is, en dat te benadrukken met de vingervlugge reactie naar de capslock toets.

En waarom is dit geldverspilling, maar Google die een (nog steeds) verlies draaiende telefoonfabrikant koopt voor een absurd overpriced bedrag is zeker weer 'geweldig'.. (Dat zeg je nergens, maar jij speculeert zoveel, dat ik dat ook maar even doe..)

Reageer dan alleen met: Het ziet er schitterend uit, maar er is eigenlijk helemaal nog niet bekend wat Apple er mee gaat doen. Hopelijk maken ze er iets van dat door de massa's gebruikt kan worden, net zoals ze met Siri hebben gedaan...

[Reactie gewijzigd door RobbieB op 23 juli 2024 17:52]

Bij mij weten heeft google motorola enkel gekocht voor de android fabrikanten een extra bescherming te geven tegen apple.
Microsoft is agressiever bezig met haar eigendommen verdedigen in het geval van android dan apple dat doet hoor. Microsoft heeft met HTC en samsung deals gesloten om die reden, dat zij voor elke android telefoon die HTC of Samsung maakt $ 5-15 dollar ontvangt. Van zulke regelingen met apple heb ik nog niet gehoord.
Apple is aggresiever in haar verdediging van haar hardware-ontwerpen met samsung. Waarbij apple tot nu toe gelijk heeft gekregen van de rechters in de desbetreffende landen.

Maar ja, het leek google vooral om de patenten te doen zijn geweest. Maar apple was niet de enige of voornaamste aanleiding, zoals je speculeert.
Natuurlijk verdedigt Microsoft zijn intellectueel eigendom. Dat zijn vaak patenten op echte technische uitvindingen (net zoals iedereen Samsung betaald voor haar aandeel in de ontwikkeling van de 3G tech). Dat is tenminste niet zo belachelijk als een bedrijf dat anderen aanklaagt omdat ze een zwarte rand gebruiken :D.

M.b.t maps enzo. Lijkt mij juist goed dat er concurrentie is. Android met Google Maps, WP7 met Nokia Maps en nu Apple ook met iMap (zoiets zal het wel worden).

[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 23 juli 2024 17:52]

Dat is tenminste niet zo belachelijk als een bedrijf dat anderen aanklaagt omdat ze een zwarte rand gebruiken :D.
Vergeet niet dat het design van een product heel erg veel kan bijdragen aan de beleving van de gebruiker.

Als je het dan zo rechtvaardig vind dat Microsoft haar intellectuele eigendommen verdedigd dan zou je op eenzelfde manier moeten reageren als het over het design van een product gaat.

Ook hier rust intellectual eigendom op namelijk, hoe een eigenaar met dat eigendom omspringt, danwel niet uit handen geven, danwel in licentie zaken regelen, dat is geheel aan de eigenaar.

Of jij of ik daar nou beter van worden of het met zo'n beslissing eens zijn doet niet ter zaken.

Maar van objectiviteit zal ik je niet beschuldigen noch mijzelf objectief noemen want uiteraard heb ik hier ook zo mijn persoonlijke ideeën over.
(Zowel over Microsoft als over Apple als over Samsung als over een willkeurig andere fabrikant van een willekeurig product.)

Ontopic:
Het demo filmpje ziet er smooth uit, ben benieuwd naar hoe ze dit willen gaan toepassen en op welke producten.
Het verbieden van het gebruik van een gepatenteerde technology is anders een stuk agressiever dan een licentieregeling aanbieden.
Er worden in de tekst voldoende suggesties gegeven wat apple er mee gaat doen.

Daarnaast lijkt het me logisch gezien hoe Apple zich over Android uitspreekt dat ze zo min mogelijk van google afhankelijk willen zijn.

Daarnaast veroordeel ik Siri niet, ik zeg dat ik tot nu toe geen (ook android niet) goed werkend voice systeem heb gezien.

Waar ik een hekel aan heb is dat Apple vaak opgehemeld wordt terwijl dit niet altijd terecht is.

Dat het erg veel geld gaat kosten om zo'n systeem compleet te krijgen dat mag duidelijk zijn. Daar hoef je zelf niet over na te denken dat is volkomen duidelijk.

Ik hoop dat dergelijke grote bedrijven in plaats van steeds elkaar tegen werken en bedrijven kopen om de ander dwars te zitten eens samen gaan werken om voor de consument een schitteren en betaalbaar product neer te zetten.
Ik hoop dat dergelijke grote bedrijven in plaats van steeds elkaar tegen werken en bedrijven kopen om de ander dwars te zitten eens samen gaan werken om voor de consument een schitteren en betaalbaar product neer te zetten
Dat hebben ze in 2007 gedaan: de IPhone. Eric Schmidt zat toen ook nog gewoon bij Apple in de raad. Vandaar dat Google zo geïntegreerd zat in het OS. Daarna is Google toch zelf ook OSen gaan maken, ook voor mobiel, terwijl dit afgesproken was dat dat niet zou gebeuren. Vandaar dat Apple dus ook volledig vertrouwde op Google met de eerste iPhone. Google kwam niet veel later met de android plannen en daarna met chronme OS. En toen moest Eric dus ook vertrekken.

Apple wil trouwens Android niet kapot concurreren, maar volgens de biografie was Steve zo kwaad door bovenstaand bedrog dat hij dat persoonlijk geroepen heeft. Of dat nu echt de missie voor Apple is is nog maar de vraag. Dat een goede kaartenservice een goede asset is lijkt me duidelijk. Datakosten zal wel meevallen, Google Maps was in 2006 ook onbetaalbaar over 2g/3G.
Sorry, maar IOS wordt alleen op Apple telefoons gebruikt en betaalbaar vind ik het persoonlijk niet echt in vergelijking met Android.

Denk dat Android juist een betaalbaar product is voor telefoonfabrikanten en consumenten die uit veel verschillende telefoons kunnen kiezen in verschillende prijsclasses.

Alleen wat heeft dit te maken met het feit dat Apple een 3D kaartenmaker koopt?
Google heeft Android anders ook gewoon gekocht. Als een grote speler een product in de markt wil zetten en een klein bedrijf heeft de technologie en het IP voorhanden, dan wordt deze gewoon opgekocht, zo simpel is dat.

In vergelijking met andere technologie spelers koopt Apple relatief weinig bedrijven op. Reden hiervoor is dat ze reeds redelijk veel in huis ontwikkelen in vergelijking met andere grotere bedrijven, die vooral sales en marketing machines zijn.

De C3 demo zag er anders verassend vlot uit met het streamen van deze mappen naar de iPad. Ik vind dit een bijzonder knap resultaat en 't ziet er stukken gelikter uit dan de 3D mapsinspanningen van concurrent Google.
Ik hoop dat dergelijke grote bedrijven in plaats van steeds elkaar tegen werken en bedrijven kopen om de ander dwars te zitten eens samen gaan werken om voor de consument een schitteren en betaalbaar product neer te zetten.
En ik hoop op wereldvrede.

Natuurlijk, ik zou ook graag complete integratie zien, waarbij als ik bv. Angrybirds voor iOS gekocht heb, ik deze ook kan gebruiken op Android, WP7 etc. waardoor ik veel makkelijker kan overstappen.

Echter is dit nog nooít het geval geweest, in geen enkele branche. Zo zit de kapitalistische wereld in elkaar.
Daarnaast lijkt het me logisch gezien hoe Apple zich over Android uitspreekt dat ze zo min mogelijk van google afhankelijk willen zijn.
Inderdaad, natuurlijk wil je niet afhankelijk zijn van een concurrerend bedrijf. Apple baalt ook al als een gek dat ze afhankelijk zijn van MS Office, waardoor ze een deal hebben met MS die ze liever niet hebben (alle details zijn niet bekend, maar er worden flink wat patenten uitgewisseld).

Daarnaast denk ik niet dat Apple bv. Siri (of dit bedrijf) heeft gekocht met als primaire reden om Google dwars te zitten. Het is mooi meegenomen, dat zoekacties niet meer direct via Google lopen, maar als dat als bedrijf je doel is, dan is je doelstelling zo verkeerd en zal je zeker een keer de deksel op je neus krijgen.
Compleet offtopic, maar ik wil er toch even op reageren:
Apple baalt ook al als een gek dat ze afhankelijk zijn van MS Office, waardoor ze een deal hebben met MS die ze liever niet hebben (alle details zijn niet bekend, maar er worden flink wat patenten uitgewisseld).
Ik verklaar iedereen die MS Office gebruikt op een Mac voor gek! Ik ben nog geen slechter geprogrammeerd programma tegen gekomen dan MS Office. Het loopt voor geen meter, je kunt nooit wat vinden (probeer maar eens snel een inhoudsopgave te maken), echt vreselijk! Apple heeft daarom zelf ook iWorks wat echt een stuk beter werkt imho.

Ontopic weer; ik ben erg benieuwd waar ze mee op de proppen gaan komen! Als je dalijk 3D navigatie krijgt dat lijkt op het bovenstaande filmpje, bring it on! Één van de reden waarom ik bij Android zou blijven was toch wel de ingebouwde navigatie die erg goed werkt. Dus ja, ze zijn bij Apple druk bezig met concurreren!
Daarmee bevestig je hetzelf, zo is het nu eenmaal ja.

De opmerking over wereldvrede vat je verkeerd op. Hij noemt namelijk enkel nog een voorbeeld van iets dat in theorie en op papier mooi klinkt, maar in de 'echte' wereld nooit zal gebeuren.

Wellicht zien we de resultaten van dit project van Apple pas over 5 jaar ofzo ... waar maak je je druk om? Laat bedrijven lekker geld pompen in nieuwe technieken. Met jouw gedachtegang boeken we niet bepaald vooruitgang. Apple heeft zich inmiddels bewezen dat ze heel erg goed zijn in niet zo zeer nieuwe dingen op de markt te zetten, maar wel een bestaande markt te veroveren (ipod) of een bestaand product als eerst succesvol op de markt te zetten (ipad).

Ze zijn daar echt niet gek hoor,, je hoeft ze niet voor alles de hemel in te prijzen, nee. Maar ik durf wel te geloven dat Apple straks weer met een mooi product zal komen dus ik vind dit positief nieuws.

[Reactie gewijzigd door Zoop op 23 juli 2024 17:52]

Apple hater? at least dat gevoel had ik meteen al bij je 2e woord
Ik denk dat het punt eerder zit in: ze moeten google veel betalen voor iets wat niet helemaal naar hun smaak is.
Is maps niet gratis te benaderen en de App niks anders dan een schil eromheen?
Voor kleine projecten inderdaad. Wil je echt grote projecten maken, dan moet je aan Google betalen.
Bij t-mobie heb je in ieder geval nog gratis navigon software
Je vergeet alleen dat 1 dit niks te maken heeft met Google. maar een samenwerking met T-Mobile NL om klanten te binden ;)

en 2. totaal offtopic is.
Nope, van het moment dat Apple met een eigen App komt is het in theorie gedaan met Google Maps aangezien externe partijen geen Apps mogen maken die functionaliteit bevat die Apple zelf aanbied.
Apple biedt nu al in het OS die functionaliteit aan, en toch zijn er ook nog zat andere maps applicaties te krijgen. Bing Maps wordt ook in iOS apps gebruikt.
Er zijn toch meerdere maps applicaties te vinden, meerdere browsers, meerdere agenda's e.d. die regel klopt niet.
3D is volgens mij alleen nodig voor mensen die echt GEEN oriëntatie hebben, ik heb liever gewoon een snelle 2D kaart.

en volgens mij heeft google met Maps en Earth hier toch wel een redelijk monopolie afgedwongen.
het gaat niet eenvoudig worden voor Apple om Google buitenspel te zetten, ook omdat veel iOS gebruikers gewoon gebruiker zijn van Googles searchengine en maps. Ze zullen dus ook weerstand krijgen van hun klanten.
Het is nog best goed mogelijk dat Apple gebruik gaat maken van Google Maps voor de 2D-weergave en technologie van C3 voor de 3D-weergave in de volgende versie van de Maps app. Als ik me niet vergis heeft de huidige Maps app voor de iPhone nog geen mogelijkheid voor 3D-weergave.
Het is nog best goed mogelijk dat Apple gebruik gaat maken van Google Maps voor de 2D-weergave en technologie van C3 voor de 3D-weergave
Maar het uiteindelijke doel zal toch wel zijn om compleet onafhankelijk te zijn van Google (wat natuurlijk niet betekent dat Google geweerd wordt). Apple kennende hebben ze het liefst alle diensten in eigen hand omdat ze daarmee ook de kwaliteit en integratie met hun devices zelf in de hand hebben. En dat heeft grote voordelen.

[Reactie gewijzigd door edwingr op 23 juli 2024 17:52]

3D is volgens mij alleen nodig voor mensen die echt GEEN oriëntatie hebben, ik heb liever gewoon een snelle 2D kaart.
dat zijn er genoeg anders. Men riep ooit hetzelfde over GPS in auto's.
3D vanuit lucht is zo nutteloos als wat. Het wordt pas interessant als het 3D vanuit de straat is en dan kun je mooie navigatie van maken.
Ik zit eigenlijk te wachten op het eerste spel dat Google Streetview of de techniek/data die C3 heeft gebruikt om een multiplayer 3d-race/strategie/oorlogsspel/wereld waar te maken. Het enige wat tot nu toe gedaan is is een vliegnabootser in Google Earth. Het is veel data natuurlijk wat moet worden opgehaald, maar zoiets moet toch wel binnen redelijke termijn door iemand gemaakt kunnen worden? Al zal licentiekosten waarschijnlijk het grootste probleem zijn, dus zal het vanuit C3 of Google zelf waarschijnlijk moeten worden ontwikkeld.
Het is allemaal leuk en aardig, maar ik geloof niet dat het erg nuttig is. Waarom zou je extra lang wachten op een 3d-plaatje, terwijl je ook gewoon een 2d-kaart kan bekijken die sneller laadt en waarop je evenveel ziet.
Misschien zou het handig zijn als ze ook overal de hoogte van bepalen, dat moet technisch wel mogelijk zijn, ze kunnen er immers ook een 3d-beeld van maken en als je de hoogte hebt van de helikopter. Dan zou het wel aan kunnen slaan.
Gokje: omdat de wijze waarop je je route bepaalt een sexe specifieke component in zich heeft. Mannen doen dat meer met richtingen, vrouwen richten zich meer op objecten. Juist op een 3D kaart kun je beter objecten zien. Dit soort UI aspecten is heel erg Apple om daar over na te denken.
Inderdaad, Apple wil altijd alles zo goed mogelijk op hun eigen producten uitbrengen. Ze zullen niet snel geinteresseerd zijn in cross platform, des te meer reden om mensen over te halen naar iOs. Op dezelfde manier zetten ze Siri in, Airplay, Facetime etc.
Ziet er mooi uit.
Hoe meer concurrentie hoe beter.
Ookal heb ik mijn twijvels of google maps zomaar zal worden verslaan. Het is nu al jaren zo een beetje DE maps app.

Voor navigatie heb ik mijn gratis navigon(t-mobile). Dat werkt echt super:)
als apple de google maps app uit ios haalt en ook niet toestaat in de app store... Zo doet apple dat al jaren koppel verkoop
Ik had eigenlijk verwacht dat ze meer richting navigatie via augmented reality zouden doen. Al moet je dan wel je iphone device zo hangen dat deze de weg kan laten zien.
Als dit volledig open zou zijn (zoals met Google Maps), dan zijn de mogelijkheden eindeloos.
Een volledige 3D weergave van de hele aarde, waar iedereen data vanaf kan halen.

Stel je voor, je maakt een game. Je ript heel New York City van deze service.
Dan heb je natuurlijk niet meteen goede kwaliteit, maar wel een goede basis, en detail kan altijd toegevoegd worden.
hmmm... ik heb toch liever dat de verschillende NYC's door verschillende fabrikanten zelfs ontwerpen...
anders wordt iedere fps heel vlug eentonig.

maar ik denk wel dat er nog meer functies van 3D kaarten gevonden gaan worden (pilotentraining in een simulator van een bepaald gebied?)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.