Oracle mag niet stoppen met het ontwikkelen van software voor Itanium-hardware, beweert HP. Volgens het bedrijf is Oracle juridisch verplicht om voor Itanium-cpu's te blijven ontwikkelen. In maart kondigde Oracle aan daarmee te stoppen.
In maart veroordeelde HP de beslissing van Oracle om te stoppen met het ontwikkelen voor Itanium-cpu's al, maar nu zegt het bedrijf dat Oracle het niet eens mag. Oracle zou juridische verplichtingen hebben om voor de Itanium-architectuur te blijven ontwikkelen. Wat die juridische verplichtingen precies inhouden, verduidelijkt HP niet, meldt NetworkWorld, maar het bedrijf zegt juridische stappen te zullen ondernemen als Oracle niet inbindt.
Oracle-klanten krijgen overigens nog ondersteuning op bestaande software voor Itanium, maar nieuwe software is niet meer met de architectuur compatibel. Oracle was niet het eerste bedrijf dat stopte met het ontwikkelen voor de Itanium-architectuur van Intel: Red Hat en Microsoft hebben hun ondersteuning al eerder beëindigd. HP, dat zelf hardware met en software voor Itanium-cpu's aanbiedt, zegt echter te blijven geloven in de techniek. Bovendien zegt Intel dat het Itanium-cpu's zal blijven uitbrengen.
In februari 2010 werden nog Itanium-modellen geïntroduceerd, maar het lijkt erop dat Intel het gras voor zijn eigen voeten heeft weggemaaid. Nieuwe generaties Xeon-cpu's, gebaseerd op de x86-architectuur, bevatten inmiddels veel van de functionaliteit van Itanium-modellen. Ook HP, dat de Itanium-architectuur in samenwerking met Intel ontwikkelde, lijkt er in de praktijk geen oog meer voor te hebben. De nieuwe ceo Leo Apotheker noemde Itanium geen enkele keer toen hij onlangs sprak over de nieuwe strategie van HP.