HTC heeft zijn eerste Facebook-telefoon ChaCha uitgebracht in Nederland. De ChaCha heeft een Facebook-knop, die het snel delen van links, foto's en filmpjes mogelijk maakt. De ChaCha is het vijfde Android-device van HTC in drie maanden.
De ChaCha, die in februari op telecombeurs MWC werd aangekondigd, beschikt over een 2,6"-scherm met een resolutie van 480x320 pixels. Onder het scherm zitten capacitieve toetsen die nodig zijn voor de bediening van het OS, Android 2.3. Daaronder zit een fysiek qwerty-toetsenbord. Met de ChaCha wil HTC vooral jongeren aanspreken die nu nog een BlackBerry hebben.
Het meest kenmerkende van het toestel is een fysieke Facebook-knop, die rechts onderaan het toestel zit. Die knop maakt dat een webpagina, foto of video automatisch wordt gedeeld via het ingestelde Facebook-profiel. De knop kan ook worden ingesteld voor het gebruik met Twitter, maar de knop werkt niet met Hyves, LinkedIn of andere sociale netwerken. Daarnaast is HTC's Android-skin Sense nog meer toegerust op het gebruik van sociale netwerken op de telefoon. HTC maakte het toestel in samenspraak met Facebook.
Binnenkort komen meer toestellen met Facebook-knop op de markt. HTC komt zelf met de Salsa, een toestel dat doet denken aan de Legend. Daarnaast zou ook Vodafone met een telefoon komen met Facebook-knop, zo meldt Unwired View.
De ChaCha, die Tweakers.net onlangs previewde, draait op een Qualcomm MSM7227, een ARM11-processor die op 800MHz is geklokt. De processor is gelijk aan die van de HTC Legend en veel budgettoestellen die afgelopen tijd uitkwamen. De ChaCha is het vijfde Android-device dat HTC in de afgelopen drie maanden uitbracht. De afgelopen maanden kwam de tablet Flyer uit, net als de smartphones Sensation, Desire S en Incredible S. HTC bracht nooit eerder zoveel hardware binnen korte tijd op de markt.
:fill(white)/i/1297725303.jpeg?f=thumb)
:fill(white)/i/1297725304.jpeg?f=thumb)
:fill(white)/i/1297725305.jpeg?f=thumb)