Toshiba introduceert Thrive-tablet

Toshiba brengt in juli een tablet van 10,1 inch onder de naam Thrive op de markt. Het model zal standaard met Android Honeycomb worden geleverd en van een fullsize-usb-poort en hdmi voorzien zijn. Ook zal de accu verwisselbaar zijn.

De Thrive zal in juli in ieder geval in de VS uitkomen. Toshiba brengt een 8-, een 16- en een 32GB-versie uit, en hanteert voor deze modellen adviesprijzen van respectievelijk 429, 479 en 579 dollar. Waarschijnlijk gaat het om dezelfde tablet als Toshiba onder de naam Regza AT300 eind april in Japan uitbracht, maar het concern zal de Thrive standaard met Android 3,1 in plaats van 3.0 uitbrengen.

Gevolg van het toevoegen van een fullsize-usb-poort, hdmi en de verwisselbare accu is dat de tablet relatief dik is: 1,6 centimeter. Toshiba gaat daarnaast gekleurde hoesjes voor 19,99 dollar verkopen. Het bedrijf laat Android 3,1 grotendeels ongemoeid. Er komen alleen Toshiba's Resolution+-technologie, die het beeld van het ips-scherm zou verbeteren, en een aangepaste filemananger. Daarnaast zouden externe applicaties als QuickOffice en LogMeIn meegeleverd worden.

De system-on-a-chip is de Tegra 2 en de resolutie is 1280x800 pixels. Naast usb 2.0 is ook mini-usb aanwezig en de tablet ondersteunt wifi-n en bluetooth. Toshiba bracht eerder een Tegra 2-tablet met 10,1"-scherm uit, maar het bedrijf kreeg kritiek op de bouwkwaliteit en de beperkte kwaliteit van het scherm. Toshiba gaat het niet alleen met de 10,1"-Thrive opnieuw proberen, het bedrijf heeft volgens ThisIsMyNext ook een model met een 'andere schermdiagonaal' in het vooruitzicht gesteld.

Toshiba Thrive Toshiba Thrive Toshiba Thrive Toshiba Thrive

Door Olaf van Miltenburg

Nieuwscoördinator

03-06-2011 • 15:09

33

Submitter: abusimbal

Reacties (33)

33
32
15
0
0
7
Wijzig sortering
Leuk dingetje, ziet d'r best stevig uit. Vraag me alleen af of je teveel 'tekort' komt als je dit moet vergelijken met een iPad of een tablet met Windows erop..
Vergeleken met een iPad lijkt me deze duidelijk concurrerend, aangezien er Android Honeycomb 3.1 op draait.

Met Windows kan je eigenlijk geen enkele tablet direct vergelijken, aangezien deze heel anders gebruikt worden.
Vergeleken met een iPad lijkt me deze duidelijk concurrerend, aangezien er Android Honeycomb 3.1 op draait.
kromme vergelijking dus. je KAN een tablet niet alleen op het besturingssysteem vergelijken. het gaat nu om de experience die je hebt met zowel hardware als software gecombineerd. de fabrikant prutst hier een daar nog wat aan de software en dat kan goed gaan, maar ook heel slecht. in dit geval ziet de hardware er zeer stevig uit en is het geheel goed afgewerkt. de software weten we echter nog niets van. de resolutie is voor de scherm diagonaal ook wel een beetje karig.

de prijs is iig al redelijk. hij is in principe net zo duur als een iPad en heeft ook een IPS paneel. dat zou een van de eerste tabs zijn die dan echt concurrerend is in vergelijking met de iPad en dat is natuurlijk mooi meegenomen.
Aangezien er weinig met de software geprutst is, en Honeycomb is gebouwd voor de Tegra SoC, zal het wel goed zitten met de combinatie hardware/software... De resolutie is gewoon standaard, en hoger dan de door jou aangehaalde iPad, dus daar zou ik me niet te druk om maken.

En wat betreft de vergelijking met de iPad: er zijn al zat tablets qua prijs concurrerend, en ook al met IPS panelen (zoals de Asus Eee Pad Transformer). Naar mijn mening dus zeker niet één van de eerste concurrerende tablets, maar wel een mooie aanvulling in het assortiment. Op de plaatjes ziet hij er naar mijn mening alleen wel wat dik uit, al hoeft dat natuurlijk geen probleem te zijn. Ik ben benieuwd of Toshiba het falen van de Folio hiermee goed kan maken, maar het ziet er in ieder geval op het eerste gezicht een stuk beter uit... :)

[Reactie gewijzigd door luappul op 23 juli 2024 17:32]

Aangezien er weinig met de software geprutst is, en Honeycomb is gebouwd voor de Tegra SoC, zal het wel goed zitten met de combinatie hardware/software
tsja dat hoop ik idd ook. alleen kan een kleine wijziging al drastische gevolgen hebben voor een OS. vandaar dat ik er niet zomaar even vanuit ga dat het ook werkt. gezien de afwerking van het hardware gedeelte denk ik dat het met de software ook wel goed zit, maar meneer hierboven stelt dat hij concurrerend is met de iPad omdat er honeycomb op draait. dat is natuurlijk een onzin argument. dat de resolutie standaard is klopt, maar ik vind hem niet goed genoeg. ik zie toch liever een 4:3 scherm om nog wat ruimte over te houden tijdens het typen in landscape modus.
de fabrikant prutst hier een daar nog wat aan de software en dat kan goed gaan, maar ook heel slecht. in dit geval ziet de hardware er zeer stevig uit en is het geheel goed afgewerkt. de software weten we echter nog niets van.
Inderdaad. Bij de release van de Toshiba Folio 100 was ook android 2.2 geïnstalleerd, maar wel met Toshiba's eigen schil eromheen. Daarbij was de normale Android store vervangen door Toshiba's eigen shop, Welke schaars gevuld was...

Eerlijk gezegd wil ik de tablet dan eerst ook even zien, maar hij ziet er qua specs en looks veelbelovend uit!
Ik heb me totaal niet verdiept in Android, vandaar misschien mijn 'vooroordeel'. Maar even in de gaten houden! =)

Net een filmpje gechecked en grafisch ziet dat er wel retestrak uit zeg! Mooier dan de iPad vind ik zelf. Check: http://www.bright.nl/uitlegparty-android-honeycomb
Anoniem: 353717 @Garyu4 juni 2011 00:04
Over smaak valt uiteraard te twisten, maar ik vind dit wel een grove misstap. een IPad is het toppunt van gadget design en jij vind dit plastic gedrocht van Toshiba mooier? ga je schamen.
Wat zou je met deze tablet te kort komen dan?
Ik ben in de war met de Google Chrome OS in vergelijking met een OS zoals dat van Microsoft. En ook het feit dat ik zelden een tablet aan heb geraakt.. =)
is de tegra2 niet al een beetje op z'n retour? Wellicht is daardoor de prijs wel mooi laag.
Mooi laag? Ik vind 'm duur. De Asus Eee Pad Transformer is vandaag de dag 399 euro voor 16gb. Dat scheelt 80 euro en een maand levertijd.
hij is wel ontzettend dik maar dat kan ook weer lekker in ge hand liggen als hij niet te zwaar is.
snap alleen niet waarom er met die dikte niet een gewone laptop hdd inzit dat is iets wat andere merken niet hebben en daarmee kan je onderschijd maken extra 160 gig is nooit weg.
Een hdd of ssd? een hdd is lijkt mij te groot, zwaar, energieverslurpend en maakt te veel geluid om in een tablet te zitten.... Lijkt me dus niet echt een goede oplossing. SSD's speciaal voor tablets werden afgelopen week nog aangekondigd, dus wat extra opslagruimte zal hopelijk in de nabije toekomst wel in tablets verschijnen...

Wat ik van tablets niet snap is dat ze er altijd een micro-SD slot in doen ipv een gewoon SD-slot. Gewone SD's kunnen meer geheugen hebben en zijn goedkoper, en ruimte is een minder groot issue dan bij smartphones.

[Reactie gewijzigd door luappul op 23 juli 2024 17:32]

Ik denk dat het type hdd een voorkeur is die bij iedereen anders is. Meer ruimte door een hdd te gebruiken of een snelle ssd met minder ruimte
Ik blijf nog steeds hopen op een android-tablet met usb-aansluiting, sd-kaart slot en een 4:3 beeldverhouding. Breedbeeld bij tablets snap ik totaal niet. Bij een beperkte schermgrootte gaat teksten lezen in portrait makkelijker bij 4:3 omdat dat meer aansluit bij A4/letter. Browsen gaat makkelijker in landscape bij 4:3 omdat je dan verticaal nog wat over houdt. Typen gaat makkelijker bij 4:3 omdat je dan meer ruimte hebt om nog naar je tekst te kijken boven het on screen keyboard.

Alleen het kijken naar breedbeeld videomateriaal gaat prettiger bij 16:9 (duh!). Maar hoeveel mensen kopen nou een tablet primair om video te kijken?
The findings of a recent consumer survey by Canalys show that current tablet usage resembles that of a PC, rather than a media player or e-book reader. After web browsing, both tablet and non- tablet owners in Western Europe, linked tablet usage to email, messaging and social networking. Among tablet owners, all three categories rated much higher than e-book reading and video watching. Non-owners, however, expected email, messaging, e-book reading, and video watching to top tablet usage after web browsing.
Bron, okee niet de beste maar toch indicatief.
Leuk ding al vind ik een 7" tablet zoals mn Galaxy Tab toch iets fijner in de hand liggen
Leuk ding al vind ik een 7" tablet zoals mn Galaxy Tab toch iets fijner in de hand liggen
Het lijkt me logisch dat een 7 inch tablet fijner in de hand ligt dan een 10 inch tablet, maar dat zegt niets over de kwaliteit. Blijkbaar zit er geen 3g in deze tablet, dat is wel jammer.
Heb je deze dan al vastgehouden? Hij verschijnt pas in juli!
Ik moet zeggen dat ik een beetje uitgekeken ben op iOS en Honeycomb. Sinds Windows 8 volgend jaar zich ook met de tablet-markt gaat bemoeien wacht ik daar wel op. Stuk functioneler.
Stuk functioneler.
Het is nog niet eens uit dus hoezo functioneler? En functioneler (tegen die tijd) dan iOS 6 en Android 4?

Microsoft is pas volgend jaar op het niveau waar iOS 5 en Android 3 momenteel al op zitten. Beetje verloren zaak voor ze.
julie...

eerste zin tweede alinea
Anoniem: 221425 @MaltaSoron3 juni 2011 15:49
Zie daarvoor het kopje 'Geachte Redactie', helemaal onderaan op het forum. :)
Wat bedoel je precies?
echt een een mooi ding + hdmi, usb, mini-usb maakt het nog verleidelijker
Anoniem: 80673 3 juni 2011 19:54
Jammer, dit is geen playbook
Een tablet gebruik je vooral los, in je handen, op de bank bijvoorbeeld.

Alle aansluitingen en een makkelijk verwisselbare accu lijken een bonus, maar maken het ding dik en zwaar en daardoor onhandelbaar, te vermoeiend om langer dan een minuut of 5 achter elkaar vast te houden.

Lijkt leuk, deze tablet, maar een typisch geval van DOA!

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.