Mitsubishi stopt met Unisen-lcd-tv's

Mitsubishi stopt in de Verenigde Staten met zijn lcd-tv-activiteiten en gaat zich concentreren op zijn dlp- en Laservue-televisies in beeldformaten van 73 inch en groter. Door de stopzetting zal het bedrijf inkrimpen en herstructureren.

Mitsubishi Digital Electronics America wil met het sluiten van zijn lcd-tv-divisie en de focus op zijn overige twee tv-merken naar eigen zeggen de koppositie op het gebied van grote beeldschermen terugnemen. Ook blijft het bedrijf doorgaan met zijn displaytak voor de zakelijke markt, waaronder onder meer projectors vallen.

De huidige 3D Home Cinema TV's, op basis van dlp-technologie, zijn leverbaar in de formaten 60 tot en met 82", terwijl Mitsubishi's Laservue-tv momenteel beschikbaar is in de groottes 65 en 75". De lcd-tv's van het bedrijf, met de merknaam Unisen LED TV, zijn leverbaar in de beeldformaten 40 tot en met 55", en onderscheiden zich van de concurrentie door onder meer de 16 tot 18 speakers die in de onderste bezel aan de voorkant verwerkt zijn.

Omdat Mitsubishi stopt met zijn lcd-tv-activiteiten, sluit het bedrijf zijn kantoren in Ontario en Braselton, en worden alle diensten overgeheveld naar Irvine. Ook bij de fabriek in Mexico, waar de lcd-tv's worden geproduceerd, zullen ontslagen vallen, terwijl tevens het dealernetwerk wordt uitgedund.

Net als Mitsubishi kondigde JVC onlangs aan te stoppen met de productie van lcd-tv's. Onder de merknaam JVC zullen in de toekomst nog wel tv's verkocht worden, omdat het bedrijf het merk in licentie geeft aan derden. JVC en Mitsubishi waren in Nederland niet meer actief op de tv-markt.

Mitsubishi Unisen lcd-tv

Door Pieter Molenaar

21-03-2011 • 14:26

27

Reacties (27)

27
27
9
1
0
0
Wijzig sortering
offtopic:
Wat doet dat handje op de speaker :?


Mooi, denk dat LaserTV 3D toch vele malen beter zal zijn dan die shutterglas tegenhangers. Jammer dat ze destijds door de economische malaise gestopt zijn. Herkansing denkik zo :Y)
Anoniem: 390875 @LinuX-TUX21 maart 2011 14:54
Mooi, denk dat LaserTV 3D toch vele malen beter zal zijn dan die shutterglas tegenhangers.
Het een sluit het ander toch niet uit? :?

Het 'laser' deel is de projectie techniek om het op het 'doek' te krijgen (meeste zijn rear projection).
Hoe je vervolgens een 3D effect krijgt hangt af van ofwel die laser om en om een ander beeld te laten tonen, en daarmee dan shutterglasses zal gebruiken, of op het beeld zelf polariserende strips te zetten, of een lenticulair systeem, etc.

Die rij speakers vond ik dan interessanter.. leek even of ze http://en.wikipedia.org/wiki/Wave_field_synthesis toegepast hadden.
Het WAS even graven in het verleden, kom niet verder dan het bericht van 2008:

nieuws: Mitsubishi brengt Laservue-tv op de Amerikaanse markt

Hierna is ergens in begin 2009 (kan het niet meer terugvinden :$) het project afgekapt geweest. De TV's kwamen destijds niet verder dan de amerikaanse markt.

Ik wist nog dat deze TV's van mitshubishi 3D op basis van gepolariseerd licht maakten, wat stukken fijner is imo. Geen zware actieve oplaadbare/batterij wisselbare brillen meer op je neus :Y)

edit:
http://www.zdnet.com/blog...s-in-full-production/1162 - Daarin wordt ook gecorrigeerd dat ze een periode leken te stoppen en weer doorgegaan zijn :Y)
Anoniem: 390875 @LinuX-TUX21 maart 2011 22:52
juist - maar dat heeft dus op zich niets met het laservue systeem te maken.
Janoz Moderator PRG/SEA @LinuX-TUX21 maart 2011 14:55
Huh? Laservue-televisies gebruiken voor 3D anders ook gewoon shutterglasses hoor.
Dat handje is van zo'n 3d view ding om de tv op de website te bekijken. ;)
ja 70" is meer voor de rijken die kunnen normale mensen nog niet betalen en als ze het al kunnen betalen moet het ook nog passen .. :)
heb jvc zoizo al altijd een bagger merk gevonden en mtsubishi ja da weet ik ook niet :)
ik denk dat de markt hier zoizo al groot zat is dus laat ze maar weg
Anoniem: 321896 @style2k21 maart 2011 15:03
de beeldkwaliteit is gelijk aan de pioneer kuro, de prijs is verder lager voor een groter oppervlak.

waar blijft QHD?
Zoals bericht al aangeeft verkoopt mitsubishi al een tijd geen consumentenelectronica meer in (west) Europa. Dus de enigste optie is (dure) import
Waarom is die laser-tv eigenlijk nog steeds niet uitgebracht in West-Europa? Ik wacht hier al jaren op...
en hoeveel nederlanders kopen er nou een 70" tv? ik denk dat je ze op 1 hand kan tellen.
Nou dan heb je toch veel vingers aan je handen. Nederland is groot en er zijn ook toch een aantal zeer rijke mensen die hier voor gaat.

Granted dat in sommige gevallen een high end projector een betere uitkomst bied maar er is toch wel markt voor.
als ze er een van 3,5 meter in de mediamarkt cruquis hebben staan dan is 70" niet zo heel gek...
Anoniem: 395895 @Nilsepils21 maart 2011 16:45
Heb jij die tv ooit verkocht zien worden?
Ik zie veel mensen erbij staan tot ze de prijs zien en weglopen van de schrik.
Hij staat in Middelburg voor 44.400 euro.
In Rotterdam stond dezelfde nog voor 60k
En hij is nog maar 20k waard ;)
Maar dat de Mitsubishi laservue tv's nog niet in west Europa is verkocht is BS.
In Duitsland zijn er al een aantal verkocht en ik weet ook dat een Duitse winkel voor een x aantal tijd de Mitsubishi L75-A91 75-Inch op eBay had staan.
Nu niet meer iig maar hij leverde dan ook niet wereldwijd maar alleen bepaald deel van de Eu had alleen het geld niet :(

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 395895 op 22 juli 2024 18:08]

prijs kaartje zegt: steel mij.
70" is toch helemaal niet zo groot.... ;)
omdat dit soort marketing onzin hier niet werkt? :+
ook misschien omdat Mitsubishi hier alleen auto's verkoopt (zelfde logo)

[Reactie gewijzigd door stewie op 22 juli 2024 18:08]

ook tv's. alleen in veel kleinere getallen als samsung oid
En airconditioning units :)
En toiletbrillen. Oh nee, dat was Philips. :)
En heel veel ziekenhuis apparatuur, waar ze heel goed in zijn net als philips.
*Off Topic*
Wat doet die handje in de afbeelding?
Dat is om mensen die posten zonder de andere reacties te lezen te kunnen herkennen ;)
Leek net een screenshot, waardoor die hand per ongeluk in beeld komt.
Dat is om mensen die posten zonder de geslachten van woorden te kennen te kunnen herkennen ;)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.