Google en Samsung brengen de Nederlandse variant van de Android-smartphone Nexus S eind deze maand uit. Dat beweert een anonieme bron tegen Tweakers.net. Het toestel heeft een ander typenummer meegekregen dan de Amerikaanse versie.
Het toestel staat in de database van de Nederlandse distributeur Copaco, die toestellen levert aan retailers, voor levering op 28 januari. Dat betekent dat het toestel ongeveer eind deze maand aan consumenten kan worden uitgeleverd.
De genoemde Nexus S is niet dezelfde als die nu in de Verenigde Staten en Groot-Brittannië wordt verkocht. De Amerikaanse en Britse versie heeft als typenummer GT-i9020, terwijl deze het typenummer GT-i9023 heeft. Een toestel met dat typenummer is goedgekeurd door onder meer de FCC en Wi-Fi Alliance. Dat gebeurt alleen als het toestel eigen, aparte hardware heeft.
De i9023 is vermoedelijk de versie met een Super Clear LCD in plaats van het Super Amoled-scherm van de Amerikaanse versie. Samsung maakte al eerder bekend dat er een Super Clear LCD-versie van de Nexus S in Nederland uit zou komen.
Volgens geruchten is de i9023 de versie die is uitgerust met Android 2.4, de nog niet aangekondigde update voor Android 2.3. Op een Duitse video was te zien hoe Android 2.4 op een Nexus S GT-i9023 draaide.
De Nexus S heeft een 4"-scherm met een resolutie van 800x480 pixels. Het toestel draait op een Samsung Hummingbird, een Cortex A8-cpu met een kloksnelheid van 1GHz. Google kondigde de Nexus S vorige maand aan. Tweakers.net publiceerde eerder een review van de Amerikaanse versie van de Android-smartphone.
De eerste gebruikers van de Nexus S krijgen inmiddels een ota-update van Android 2.3.2, volgens het forum van XDA-Developers. Deze versie zou de sms-bug moeten fixen. Deze al langer bestaande bug zorgt ervoor dat een sms'je om onbekende reden naar de verkeerde persoon wordt gestuurd. Slechts sommigen hebben last van deze bug, veruit de meeste Android-gebruikers zijn nooit getroffen.