Google Maps plaatst Tilburg in ingepolderd Markermeer - update

Google heeft in de afgelopen dagen enkele wijzigingen doorgevoerd in zijn kaartendatabase voor de Nederlandse Google Maps. Hierbij lijkt echter niet alles vlekkeloos te zijn verlopen; Tilburg is 'verplaatst' en het Markermeer is ingepolderd.

De zoekgigant voert continu verbeteringen door in zowel zijn zoekmachine als andere diensten. Lang niet altijd zijn de gevolgen hiervan zo duidelijk zichtbaar als wanneer er een foutje sluipt in de Google Maps-dienst. Nadat eerder een klein deel van de Duitse grens in de buurt van het Limburgse Kerkrade werd opgeschoven, heeft nu Tilburg een tweede vermelding op de Nederlandse kaart gekregen.

Bloggers van Openstreetmap.nl ontdekten de virtuele verhuizing en constateerden dat dat niet het enige is wat is misgegaan. Zo zouden er enkele straten zijn verdwenen en worden sommige sloten 'lelijk' weergegeven. Bovendien lijkt het er door de kaartweergave op dat het Markermeer niet langer uit water bestaat, maar is gedempt.

Eerder deze maand ontdekten lezers van Dnews.de al dat een deel van het Duitse Herzogenrath volgens Google Maps bij het Limburgse Kerkrade zou horen. Ook in het nabijgelegen Heerlen lijkt de grens niet helemaal correct te worden weergegeven. Vorige maand ontstond er nog ophef toen Costa Rica en Nicaragua aan het ruziën sloegen over een bug in Google Maps waardoor de grens verkeerd werd weergegeven.

Overigens is Google niet de enige die af en toe schoonheidsfoutjes in zijn kaarten heeft. Concurrent Bing van Microsoft plaatste eerder station Heerlen binnen de stadsgrenzen van Maastricht, weet Openstreetmap.nl te melden.

Google zegt aan een oplossing te werken. "Het kan enige tijd duren voor de verbeteringen zichtbaar zijn in Google Maps", aldus het bedrijf in een verklaring. "Wanneer gebruikers een fout ontdekken in Google Maps kunnen zij dit direct bij Google melden. Dit is sinds kort mogelijk."

Update, 12.00 uur - reactie Google toegevoegd

Google Maps verhuist Tilburg en dempt Markermeer

Door Wilbert de Vries

22-12-2010 • 08:44

110

Submitter: Skinkie

Reacties (110)

110
100
37
3
0
11
Wijzig sortering
Jammer dat je als gebruiker niet foutjes kunt melden. Nieuwe wegen die open zijn worden zo pas vele maanden later gewezen op betere routes. Inefficient dus en kan lijkt mij juist erg goed op een samenwerkende manier als openstreetmap bijgewerkt worden. Het zou fijn zijn als je op zijn minst melding kunt maken van foutjes.

Btw De nieuwe Maps 5.0 op mijn Android draait perfect. Erg fijn dat hij nu goed gebruik maakt van het compas en de bewegingssensoren. Hij beweegt nu super soepel door de kaart heen.
Bij mij is er in de rechteronderhoek toch gewoon een linkje te zien 'report a problem'

Zo heb ik vorige maand een foutje gemeld en kreeg ik na 3dagen een mail dat de fout inderdaad aanwezig is en ze mij zullen mailen wanneer het opgelost is.

Ik heb gemerkt dat al die foutjes samen gingen met de overschakeling van teleatlas data naar eigen google data. (de copyright melding zegt niets meer over teleatlas vanaf een bepaald zoomlevel en de contouren van gebouwen zijn nu ook aanwezig)
Deze functie werkt niet in alle landen. Als je bijvoorbeeld inzoomt op Duitsland, dan is de functie weg.
Dat heeft te maken met het feit dat van bijna elk land de kaarten van een andere kaartenmaker komen (op een bepaald zoomlevel) . Het is dus afhankelijk van het land en het zoomniveau of je dat kan rapporteren. Blijkbaar zijn de procedures dus per kaartenboer verschillend.
Duisland is erg 'punktlich' dus welke fouten wil men melden ?

--
Ach, het is Tilburg maar. Gedempt Markermeer is erger
Het is sinds ca. een jaar mogelijk om fouten in kaartinformatie te melden via http://goo.gl/PrNni
Mijn ervaring is dat deze meldingen netjes worden afgehandeld.
Opletten dat je hiermee de Vlaamse regering niet op ideeën brengt i.v.m het uitdiepen van de schelde. :D
Inmiddels is het markermeer niet meer ingepolderd, maar bestaat er van Tilburg nog wel een mirror in het markermeer. :P
Probleem bestaat overigens al wat langer, het ging 16 december al mis:
http://www.bokt.nl/forums/viewtopic.php?f=25&t=1402863

Dit de 16e gemeld bij Google, gisteren mail terug dat Tilburg daar idd niet hoort te staan en dat dit gecorrigeerd gaat worden.

Overigens was een paar maanden terug Urk ineens te vinden in de provincie Zeeland :)
http://www.bokt.nl/forums/viewtopic.php?f=25&t=1208091
Euuh, Urk ligt op dit moment zelfs onder water voor de kust van Domburg...

http://tweakers.net/ext/f/OHDFOaEzXY13fpEyboHm1IlI/full.jpg

[Reactie gewijzigd door MuddyMagical op 23 juli 2024 01:01]

Bij mij nog wel hoor, gewoon iets meer inzoomen. (en op weergave 'kaart')
Dit kan best wel vervelende situaties opleveren volgens mij, aangezien er op de meeste android telefoons google maps navigation staat.
Het lijkt mij dat die dan ook van slag raken.

Ik kan het mij alleen wel voorstellen dat er foutjes/bugs met updates mee komen.

off-topic @ max3400:
Tilburg hoeft niks van purmerend, ze hebben een stuk drooggelegd meer er bij gekregen :)

[Reactie gewijzigd door bassiexp op 23 juli 2024 01:01]

Als je een routebeschrijving vraagt wordt wel het "echte" Tilburg gebruikt, het lijkt me dus geen probleem voor de Android phones met Google navigatie..
Wie kan vertellen waar je fouten binnen google maps kan "reporten". Want naast deze nogal opzichtelijke fout, zitten er ook fouten binnen google maps die zonder gebruikers meldingen nooit gevonden gaan worden.

Neem het bedrijven terrein waar ik werk:

Steek de straat in onderstaand voorbeeld maar eens over door 2 maal op rechtdoor te drukken. Kijk goed naar de omgeving....

http://maps.google.com/ma...Zg&cbp=12,273.07,,0,-3.97

[Reactie gewijzigd door ErA op 23 juli 2024 01:01]

Anoniem: 80466 @Mr. P22 december 2010 10:26
Dit is geen twitter waar je urls moet verkorten hoor
Rechter muisklik, als je ver genoeg ingezoomd bent
Humor is dat nu zo'n onderduik adres die de politie probeert te zoeken?
Zolang er maar geen rellen uitbreken waarbij Tilburgers vinden ineens een stuk van Purmerend te moeten krijgen (net zoals dat geintje van Google in Zuid-Amerika).

Ach, foutje in lengte/breedte en er moet een artikel aan worden gewijd :)

Vind het kwalijker als een bedrijf als TomTom dit zou doen in een kaart-update voor je GPS; niet dat je als blind schaap naar je navigatie moet luisteren maar je rijdt toch mooi de verkeerde kant op op de route Arnhem - Tilburg dan.

[Reactie gewijzigd door MAX3400 op 23 juli 2024 01:01]

Moet je je navigatie maar niet klakkeloos volgen. Jaren geleden zei een of ander navigatieding of routeplanner op internet ook dat je op een fietsroute in omgeving Rotterdam de boot naar Engeland moest nemen en meteen weer terug moest keren.

Dat krijg je ervan....de computer weet niet waar ie mee bezig is, dus vindt dat helemaal niet raar. Mijn Garmin laat je af en toe ook heel raar rijden (een lus en dan weer de juiste route). Je mag verondersteld worden in je eigen land toch wel een vaag idee te hebben waar het ligt. In een vreemd land wordt dat anders, maar ja...pech dan...
Google biedt anders ook navigatie aan op o.a. zijn Android telefoons en die gebruiken dezelfde kaarten...
Ik denk anders dat xbox ombouw tilburg ook niet blij is :)

Google ads hierboven:

"Xbox Ombouw Tilburg
Ombouw van Xbox 360 in Tilburg 10 Minuten lopen vanaf het station!"

Roeien zullen ze bedoelen!
Ik denk anders dat xbox ombouw tilburg ook niet blij is :)

Google ads hierboven:

"Xbox Ombouw Tilburg
Ombouw van Xbox 360 in Tilburg 10 Minuten lopen vanaf het station!"

Roeien zullen ze bedoelen!
Roeien is niet nodig met een gedempt Markermeer. ;)
10 minuten roeien valt nog wel mee. Ga eens op Google maps van de United States naar China. Daar levert punt 31 pas een prestatie op.

http://maps.google.com/ma...149.305983,314.648438&z=2

;)
[quote]
[...]
Valt zijn handeltje in het water ;)

*typo

[Reactie gewijzigd door massareal op 23 juli 2024 01:01]

Ach, kunnen die Tilburgers ook eens een keer een avondje stappen in Amsterdam.
Zit ik niet echt op te wachten.
moet je bij routebeschrijving van china naar japan gaan, staat er naar een tijdje aangeven: Ga verder met de jetski de ocean over ( 700 KM ) :P
Zitten meer van dat soort geintjes in. Zoek maar eens de route van "USA" naar "China", puntje 31 is "Kajak de Grote Oceaan over" (2756 mijl).
De inpoldering lijkt mij inderdaad wel een ongewenste fout te zijn, maar vergeet niet dat kleine schoonheidsfoutjes regelmatig opzettelijk in kaart materiaal geplaatst worden.

Dit als soort van copyright check. Op het moment dat bedrijf A de kaarten van bedrijf B gekopieerd lijkt te hebben, kan bedrijf B dit gemakkelijk controleren door te kijken of de kaarten van bedrijf A dezelfde schoonheidsfoutjes bezitten.

De kleine schoonheidsfoutjes betreffen dan o.a. licht verschoven plaatsen, niet correct lopende wegen of "lelijke slootjes".
Deze valt buiten de categorie schoonheidsfoutjes, als je als kaartenmaker een meer inpolderd en Tilburg 'mirrort' denk ik dat niemand ook maar de moeite neemt om je kaarten te kopiëren.
Logisch dat er wel eens een foutje in staat, mag het voor een gratis dienst?
Lekker belangrijk of het water wit of blauw is 8)7
Misschien zo. Maar vergeet niet dat Google Maps door veel instellingen en ook bedrijven wordt gebruikt als ondergrond in geografische software..

Dus dan kan het wat vervelender uitpakken. :)
Uh... een beetje bedrijf dat belang heeft bij accurate geografische kaarten haalt die info niet bij GoogleMaps hoor. Daar is specialistische software voor die niet onderhavig is aan dit soort vervelende bugs. In mijn organisatie bijvoorbeeld wordt wel eens googlemaps gebruikt, maar dan is het bijvoorbeeld om even quick and dirty een powerpoint slide te maken met een situatieschets. Als we zeker willen weten dat het klopt dan gebruiken we daar betere tools voor.

Vind het trouwens een beetje een komkommertijdartikel. Googlemaps zit tjokvol grote en kleine fouten, die overigens voor 99,9% van de gebruikers geen enkel issue vormen.

[Reactie gewijzigd door Dr. Strangelove op 23 juli 2024 01:01]

Uh... een beetje bedrijf dat belang heeft bij accurate geografische kaarten haalt die info niet bij GoogleMaps hoor.
Een beetje bedrijf? Tja, OV-reisinformatiesite 9292 gebruikt GoogleMaps.
OV-reisinformatiesite 9292 gebruikt GoogleMaps
Er bestaan nog steeds verschillen in mening over wat nou een bedrijf is, en wat "slechts" een instelling :+

[Reactie gewijzigd door Good_Lord op 23 juli 2024 01:01]

Fijn om te horen dat er software gemaakt wordt die gegarandeerd vrij is van vervelende bugs. Lijkt me een primeur.
Leuke stroman, dat claim ik helemaal niet en is ook niet het punt.

Verder kan ik je wel vertellen dat bijvoorbeeld een ArcGIS implementatie je niet op een ochtend zal verrassen met een spontane inpoldering van het Markermeer en teleportatie van de bebouwde kom van de gemeente Tilburg.
Een "ArcGIS implementatie"? ArcGIS is software. Geen databron.

De fout zit hier in de data; vermoedelijk een menselijke invoerfout. De breedtegraad van Tilbug in WGS84 51.56 graden. Dit label "Tilburg" in het Markermeer staat op 52.56 graden. Het scheelt precies 1.00 graad...

Edit: de lengtegraden van het echte Tilburg en Markermeer versie zijn trouwens identiek.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 209735 op 23 juli 2024 01:01]

De fout zit hier in de data; vermoedelijk een menselijke invoerfout. De breedtegraad van Tilbug in WGS84 51.56 graden. Dit label "Tilburg" in het Markermeer staat op 52.56 graden. Het scheelt precies 1.00 graad...
Mooie verschrijving. :)

Een fout zit in een klein hoekje.
Krijg je ervan als je als bedrijf zijnde hetzelfde materiaal gebruikt als de consument.
Beetje bedrijf zorgt toch voor goede kaarten/navigatiesystemen ipv google maps?!
Tot het verschijnen van dit bericht dacht ik persoonlijk dat het met de betrouwbaarheid van kaartmateriaal wel snor zat, of anders gezegd: dat er geen reden was om aan te nemen dat ik dit niet voor vanalles en nogwat kan gebruiken. Per slot van rekening gebruikt Google gewoon kaarten van TeleAtlas.
Door dit bericht is mij duidelijk geworden dat er nogal wat mis kan gaan, namelijk als zulke blunders (ja dit is geen foutje meer maar een blunder) kunnen gebeuren wil ik niet weten wat voor andere kleine foutjes er allemaal nog in zitten.
Ik ben voor dergelijke doeleinden (eerste initiatie van projecten bijvoorbeeld) per vandaag overgestapt naar www.map24.nl. Die website is van Navteq zelf en gebruikt ook gewoon hun bronmateriaal. Werkt niet zo makkelijk als Google Maps maar is wel betrouwbaarder.
Logisch dat er wel eens een foutje in staat, mag het voor een gratis dienst?
Ik ben geen jurist, maar volgens mij betekent "gratis" niet een vrijwaring van verantwoordelijkheden, zeker niet als je marktaandeel groot is.

Belangrijker is wat er in de voorwaarden aan disclaimers staat over mogelijke fouten.
Die dienst is niet gratis, je hoeft er alleen niet voor te betalen. Ondertussen wordt er wel lekker wat data verzameld.
Het is geen gratis dienst, Google heeft gewoon een ander verdienmodel.
Haha! Dit kwam ik ook tegen maar dacht dat google maps bleef hangen. Goed gevonden Google!
Station Berlin-Friedrichshagen ligt volgens Google Maps ook in recreatiegebied 't Twiske (Tussen Zaandam en Purmerend). Iets uit de richting lijkt me. :P

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.