Minox heeft een 3d-camera aangekondigd die voorzien is van vier lenzen die boven elkaar zijn geplaatst. De compactcamera kan beelden in zowel 2d als 3d opnemen, maar heeft geen zoommogelijkheid. De PX3D komt volgende zomer beschikbaar.
De Minox PX3D heeft niet alleen vier lenzen, maar ook vier cameramodules. Elk van deze modules heeft een resolutie van 5 mepapixels. De camera kan het beeld van deze vier cameramodules combineren tot een 2d-foto, maar het is ook mogelijk er een stilstaande beeldscène in 3d van te maken, die als avi-bestand wordt weggeschreven. Bij het afspelen van het avi-bestand wordt het 3d-effect, dat vanwege de vier boven elkaar geplaatste camera's zich vooral verticaal manifesteert, zichtbaar.
Doordat het 3d-effect getoond wordt door het wijzigen van de camerastandpunt in het avi-bestand, is er geen speciale 3d-lcd of 3d-bril nodig om het te kunnen zien. Ondanks dat de camera de stilstaande beelden van de vier cameramodules als 3d-filmpje wegschrijft, is het niet mogelijk om 3d-video op te kunnen nemen met de camera.
De PX3D is nu nog een designconcept, ontworpen door Volkswagen Design, maar Minox verwacht dat de camera volgende zomer in de winkels kan liggen. Minox wil waarschijnlijk de reactie van consumenten peilen met het bekendmaken van het concept.
Minox heeft ook al zicht op de volgende stap van het PX3D-concept: een camera met zestien lenzen en cameramodules. Het voordeel hiervan is volgens Minox dat per cameramodule een andere belichting en brandpunt gekozen kan worden. Hiermee moet het mogelijk zijn om onder meer eenvoudig hdr-foto's te maken. Ook kan mogelijk naderhand het scherpstelpunt gekozen worden, net als bij Adobes ontwerp voor een facetlens in combinatie met computational photography.
Minox verkreeg faam met spionagecamera's, maar maakt nu alleen goedkope, digitale replica's van retrocamera's als de Minox DCC1 en de Rolleiflex MiniDigi. Ook produceert het bedrijf een aantal compactcamera's en verrekijkers.
:fill(white)/i/1285147456.jpeg?f=thumb)
:fill(white)/i/1285147457.jpeg?f=thumb)
:fill(white)/i/1285147458.jpeg?f=thumb)