Chinese fabrikant presenteert smartphone met ingebouwde headset

De Chinese fabrikant Innpu heeft een toestel met ingebouwde headset gepresenteerd. De techniek zou volgens de fabrikant milieuvriendelijker zijn dan een meegeleverde headset. De smartphone draait op Windows Mobile.

De headset is in het toestel geïntegreerd en kan er door de gebruiker worden uitgetrokken. Na een telefoongesprek kan de hoofdtelefoon zichzelf oprollen. Inpuu heeft de techniek laten patenteren en claimt er vijf jaar aan te hebben gewerkt. Volgens Innpu is de techniek milieuvriendelijker dan meegeleverde headsets, omdat die nauwelijks zouden worden gebruikt en daardoor veel onnodig afval veroorzaken.

Het toestel, de T1880, draait op Windows Mobile 6.5. De smartphone heeft een ARM11-processor van Marvell met een kloksnelheid van 624MHz aan boord. Het scherm heeft een diagonaal van 3,5" en een resolutie van 800x480 pixels. De telefoon moet volgens Innpu binnen afzienbare tijd 'wereldwijd' verkrijgbaar zijn, al wijzen de specificaties toch vooral op een release in Azië.

Er is overigens nog een tweede toestel, de W1860, die een 3,5"-scherm heeft. Opvallend is dat de screenshots afbeeldingen tonen van HTC Sense, de interface van HTC voor Windows Mobile. Innpu is niet aan de Taiwanese smartphonemaker gelieerd.

Innpu T1880 met ingebouwde headset Innpu T1880 met ingebouwde headset

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

23-06-2010 • 07:29

34

Reacties (34)

34
32
18
0
0
7
Wijzig sortering
Anoniem: 145867 23 juni 2010 07:57
Bluetooth headset anyone?
Ja die heb ik ook een keer of 3 gehad. Ik raak hem steeds kwijt. Ik ben er mee gestopt. Het voordeel van dit ding is dat je tenminste weet waar hij is.

Of het heel blijft is weer eens iets anders

[Reactie gewijzigd door Ortep op 30 juli 2024 02:30]

Ja die heb ik ook een keer of 3 gehad. Ik raak hem steeds kwijt.
Een headset die je in of op je toestel kan klikken (met oplaadfunctie) lijkt me een stuk handiger dan dit... zelfs al hebben ze een manier gevonden om de kans op draadbreuken e.d. te beperken.
Een headset die je in of op je toestel kan klikken (met oplaadfunctie) lijkt me een stuk handiger dan dit..
Dit blijft natuurlijk wel een subjectieve mening. Smaken en kleuren verschillen, zonder de gemiddelde levensduur van deze ingebouwde headsets te kennen blijft het echter een ongefundeerde mening.

Ik geef de maker het voordeel van de twijfel en ga er van uit dat ze rekening gehouden hebben met een gemiddelde levensverwachting die de gemiddelde levensduur van een mobiel op zijn minst bijbeent.

Aparte headsets hebben hun voor en nadelen. Geluidskwaliteit van zelf aangekochte headsets is meestal kwalitatief beter (voor de kopers). Vraag is of de groep mensen die een aparte headset aankoopt een doelgroep vormt van deze telefoon. Aan de specificaties te zien, lijkt me dit niet het geval. Deze telefoon lijkt me gericht op een jong publiek die functionaliteit boven randapparatuur verkiezen. Eerlijk gezegd is het onderhouden van een aparte headset nu ook weer niet het summum van gebruiksgemak. Waar bewaar je deze headset? Bij je gsm is onhandig en dan zal de headset snel stuk zijn. In een jaszak/rugzak? Die heb je niet altijd bij de hand. Er bestaat dus wel degelijk een bestaansreden voor een dergelijk apparaat. Of het in de praktijk goed werkt, dat is een vraag die alleen te beantwoorden is door het uit te proberen (of een review te lezen :) )
Lijkt me ontzettend onhandig om een kapotte headset te vervangen.
Niet iedereen wil ook werken met de standaard headset: gevoeligheid microfoon, zuiverheid van het geluid.
Ik denk niet dat dit zo'n revolutie is, ik vind het zelf niet meteen een meerwaarde. Je kan zo ook alles beginnen integreren, een 220V oplader ed. Op de duur loop je terug met een brooddoos anno 1995 rond :)
Natuurlijk is integratie niet voor iedereen. Daarom heeft niet iedereen dezelfde hifi-set of computer (desktop/laptop/etc).

Maar uiteindelijk vind ik het wel een meerwaarde.
Gegeven dat de onderdelen goed zijn uiteraard. Ik vind het hartstikke onhandig om voor 1 functie (hier: muziek luisteren) diverse losse onderdelen nodig te hebben: headset, muziekspeler, oplader. Een ingebakken 220V oplader lijkt me fantastisch. Hoef ik niet meer te rommelen in mijn lade met 16 opladers op zoek naar die ene.

En waarom moet het nou een brooddoos worden? Dat je nu TV kan kijken op je mobiel, wil ook niet zeggen dat we nu een CRT-kanon met uitschuifantenne op zak hebben. Dat hangt helemaal af van de ontwikkelingen in de technologie.

Een apparaat met alles erin zodat je niet iets kan vergeten of kwijtraken lijkt me dus ideaal. Dat is ook een van de basisredenen dat men alles in z'n mobieltje wil: minder losse dingen.
En nu alles dezelfde aansluiting wordt om op te laden lijkt het mij niet echt een probleem om 1 adapter te hebben. i.p.v. een groot, hitte makend ding in je mobiel.
Fixeer je even niet op mobieltjes. Kijk breder.
Er zijn nog fotocamera's, portable game consoles zoals de PSP, losse navigatieapparatuur, elektrische tandenborstels. Eigenlijk allerlei andere dingen die oplaadbaar zijn.
Anoniem: 305572 @Fireshade23 juni 2010 13:34
Dat je nu TV kan kijken op je mobiel, wil ook niet zeggen dat we nu een CRT-kanon met uitschuifantenne op zak hebben.
_/-\o_ Geweldig
Anoniem: 310408 23 juni 2010 13:17
wacht... een headset is milieuonvriendelijk omdat ie niet gebruikt word en daarom bouwen ze er nu maar eentje in?
Idd, belachelijk dat ze die milieukaart weer moeten spelen.

Verder denk ik dat dit te vlug negatief wordt bestempeld, als Apple hier mee afkwam had de helft waarschijnlijk al "wauw" gezegd.

Ik zou dit graag zien op bvb een (compacte) mp3 speler, nooit geen draadjes meer uit de knoop halen! Even aan het koordje trekken en je hebt je oortjes bij de hand.
Lijkt me super idee eigenlijk.
De headset is volgens mij het meest kwetsbare punt, dus die wil je juist wel kunnen vervangen...

This built-in retractable headphone module may appear simple, but in reality is quite technical. Innpu spent 5 years gathering multi-national technology experts for the development of polymer materials, new composite materials, and a continuous innovation process, all in order to surpass ordinary headphone winding capability, now enabling winding up to ten thousand times during the phone's service life, but also overcome module size constraints, which can affect ease of use, speed, etc.

Ze hebben er wel rekening mee gehouden, maar het blijft een feit dat koptelefoons zelf ook kapot gaan, niet alleen het opwind systeem.

[Reactie gewijzigd door Drexz op 30 juli 2024 02:30]

Headset is inderdaad het meest kwetsbare onderdeel, maar zelf heb ik nooit een headset vervangen omdat ie kapot ging. Dus het valt volgens mij erg mee. Of ik ben voorzichtig met m'n spullen. Kan ook :)
5 jaar aan gewerkt? Om een oprollend kabeltje te verzinnen?
Het lijkt mij nou toch ook weer niet heel erg handig eigenlijk. Nu ben ik sowieso al geen fan van headsets met een touwtje, voor dat soort zaken hebben ze bluetooth uitgevonden als je het mij vraagt ;) Ben wel benieuwd hoe lang het gebruikte draadje is overigens. Ik mag toch hopen dat die langer is dan op de foto anders kan je je telefoon alsnog naast je hoofd gaan houden. En wat als het mechanisme er mee ophoudt? Heb je altijd een kabel uit je telefoon hangen zeker.

Waarom denken ze dat de meegeleverde oortjes nooit worden gebruikt? De voornaamste reden dat ik ze nooit gebruik is omdat die oortjes mij nooit lekker zitten en omdat de kwaliteit nooit echt om over naar huis te schrijven is.
Die chinezen hebben enorme fabrieken staan die alleen maar oproldingetjes maken (ebay maar eens naar china/HK) dus daar hebben ze nu een goed idee voor.
Ik hoop dat die met staaldraad gevlochten is want de koptelefoons gaan bijna altijd al eerste kapot, en nog meer draadjes zit ook niet iedereen op te wachten.

Onnodig na mij mening.
5 jaar aangwerkt? Op het kantoor van jiskefet zeker....goeiesmorgens.
Mijn walkman van 16 jaar geleden had dit al!

Maar desalniettemin een handige uitvinding. Alleen mogen ze van mij dat oprolmechanisme in de headset zelf integreren. Zo kan je hem makkelijk verwijderen.
Het lijkt mij toch echt best handig nooit in de knoop zittende kabeltjes. Tevens vergeet je je headset ook nooit en je raakt hem ook niet kwijt.
Niet een toevoeging die ik in mijn volgende telefoon zou wensen.
Het zal wel handig zijn voor gebruikers die makkelijk hun headset vergeten.

Denk wel dat ze gelijk hebben voor wat betreft de standaard meegeleverde headsets bij telefoons. Ik gebruik die nooit, maar gebruik een bluetooth headset en bluetooth handsfree in de auto.
Ben wel benieuwd naar de geluidskwaliteit in de headset. Als die erg goed is, en daarnaast ook het kabeltje lang heel blijft (wat wel een must is na 5 jaar onderzoek) heeft dit wel potentieel in de markt.
Ik snap niet waarom dit minder afval zou veroorzaken? :?

Apart bijgeleverde headset die niet worden gebruikt, gaan volgens hun bij het afval.
Ingebouwde headset die niet wordt gebruikt, gaat later gewoon samen met het toestel bij het afval.

Even veel afval, ander tijdstip, da's het verschil. :)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.