Een herstructurering en een vrijwillig vertrek is zeer onwaarschijnlijk. Meer de keuze tussen een vrijwillg vertrek of een onvrijwillig vertrek. En het bedrijf heeft natuurlijk wat over voor een vrijwillig vertrek en geeft ze flink wat geld (Charity) mee in de ruil voor de belofte niet voor de concurrent te gaan werken.
Een goede indicatie dat het met WM7 niet zo lekker loopt als men ons voor wil spiegelen in de haleluja verhalen. Dat wisten we natuurlijk al lang want dat systeem was aanvankelijk voor eind vorig jaar gepland en werd een vol jaar uitgesteld.
MS heeft een traditie in vapourware, dat wil zeggen de markt vertellen dat ze vooral de andere producten niet moeten kopen omdat ze zelf met iets veel beters aankomen. Vervolgens volgt er uitstel na uitstel en blijkt het product niet te zijn wat ze beloofd hebben. Zo hebben ze met Windows95 afnemers en softwaremakers van OS2 weten af te houden.
Ook Windows Vista was lange tijd vapourware. De introductie werd steeds weer uitgesteld en ondertussen werd er steeds meer geschrapt. Het uiteindelijk product was ondanks dat nog niet goed en moest door de gebruikers gedebugd worden. Daarna ging MS het onder een nieuwe naam verkopen om de indruk te wekken dat ze een nieuw beter product hadden. (windows7 = Vista debugged) Het geeft aan dat het bij MS helemaal niet so soepel loopt als ze de buitenwereld willen doen geloven.
Ik ben heel benieuwd of WM7 de opgeklopte verwachtingen kan waarmaken en wel uitkomt op nieuwe datum of wederom wordt uitgesteld. De Kinhones die gebaseerd zijn op een uitgeklede versie van WM7 worden omschreven als buggy. Het lijkt mij onwaarschijnlijk dat MS gaat waarmaken wat ze beloven. Het feit dat balmer zelf de Windows Phone onder zijn hoede gaat nemen is een duidelijke aanwijzing dat het er helemaal niet goed mee gaat.
Waarschijnlijk is wederom duidelijk geworden dat ze niet op tijd kunnen leveren. Hoe kan het ook anders, de concurrentie gaat in sneltreinvaart door met de ontwikkelingen, wat betekent dat er voortdurend nieuwe eisen bijkomen om een concurrerend product te leveren en ze liggen al een straatlengte achter en hebben hun bordje al vol liggen en dan moet die oude meuk er in aangepaste vorm ook allemaal nog eens op draaien.
Dit is een belangrijk signaal dat het wederom niet gaat lukken. Nou kan Balmer op zijn hoofd gaan staan, maar hij is een marketingman. Het is de vraag wat MS in deze markt meer schade gaat toebrengen, een matige systeem, of wederom een uitstel. Nou ja de markt verwacht niet zo veel meer van Microsoft, ooit hadden ze een kwart van de markt in handen nu nog maar een paar procent.
En ook als ze een degelijk systeem in de markt zetten is dat geenszins een garantie voor succes, want dat is eerder een randvoorwaarde. Vergelijk het eens met de verschillende versies van Iphone en Android, daar zit geen een vista tussen en verschijnen allemaal mooi op schema. Het tempo waarin Google nieuwe versies uitbrengt is mindboggling. En geen bugpatches maar echte vernieuwing. versie 2.2 had net zo goed 3.0 kunnen heten, zo vol met vernieuwing zit deze.
Ook Bach gaat meer tijd aan liefdadigheidswerk besteden? Dat komt voor, zo las ik ooit een boek van MS programmeur die het zo zat was dat hij alles achter zich liet en de wereld ging rondtrekken. Maar dat dit soort hoge jongens met hun 48 er vrijwillig mee ophouden is zeldzaam. Of ze gaan naar een ander bedrijf of ze gaan omhoog. Op deze leeftijd komt de absolute top juist in zicht en ze hebben heel hard moeten knokken om zo ver te komen. beslist geen moment om te stoppen.
Hun carriere wordt hier door MS abrupt afgebroken want ze krijgen zelfs geen andere functie. Ze mogen adviseren bij de overdracht van hun functie (dat doe je echt graag). Balmer heeft zich enorm boos gemaakt toen een van zijn mensen naar Google ging, dus ik vermoed dat ze de keus hebben gekregen tussen ontslag op staande voet of een dikke afscheidspremie en vervroegd pensioen uit deze business. Dat is nogal een harde behandeling, dus ik vermoed dat Balmer alles behalve tevreden is over het functioneren van hun divisie.
Dit doet erg denken aan wat je bij begrafenissen hoort:
“For the past 22 years, Robbie has personified creativity, innovation and drive. With this spirit, he has led a division passionately devoted to making Microsoft successful in interactive entertainment and mobility,” Ballmer said. “Robbie’s an amazing business person and close personal friend, which makes his departure a point of sadness for me. However, given the strong leadership team he has built, the business performance of E&D this year and the launches of Windows Phone 7 and ‘Project Natal’ this fall, we are set up well for success as we continue to drive our mobile and entertainment businesses forward.”
Deze superlatieven lezend vraag je je af of het niet mogelijk was geweest om Robbie vast te houden. Het gaat tenslotte zo ontzettend goed.
Ik vond deze interessante tekst die meer licht werpt:
An interesting take on the Microsoft shakeup from Horace Dediu at mobile consulting firm Asymco: Vague justifications about under-performance of Windows Mobile or cancelled Courier miss the whole point. The chronic problems with Microsoft’s consumer businesses cited as causes for dismissal have roots in core processes and priorities which management changes will not address. The failure of Zune was evident long ago. Windows Mobile has not been competitive with RIM for years, and failed to take significant share from Symbian, never mind iPhone. Tablets were the responsibility of the Windows team. Kin is a rogue project based on a bone-headed acquisition. From a P/L point of view, Entertainment was mostly Xbox, which although deep in the hole over its lifetime, was starting to break even. No, the reason I believe [Robbie] Bach lost his head is that HP bought Palm. Bach lost a key account; in fact, he could be responsible for having lost the biggest account that Microsoft ever had. Ballmer is a sales guy and he knows the importance of these relationships. A customer like HP must be managed carefully and their strategy must be steered to fit …
Inderdaad is RIM voor MS een belangrijkere concurrent omdat voor MS de zakelijke markt belangrijker is. En het was bij mij ook al doorgedrongen dat met de koop van Palm MS aspiraties om een Windows7 tablet te populariseren een gevoelige knauw had gekregen. Want als een groot bedrijf als HP na jaren van intensieve samenwerking met MS, een andere weg inslaat is dat ook voor andere fabrikanten geen attractieve optie meer.
Het zou mij niets verbazen dat het Balmer persoonlijk is geweest die HP heeft overgehaald om alsnog de slate uit te brengen, na het eerdere bericht dat deze werd afgeblazen. Een echte verkoper als Balmer laat een grote klant nooit en never los. Niet dat hij daar veel mee zal bereiken, want HP heeft een miljard in Palm geinvesteerd. Ik vermoed dat Balmer HP gaat inzetten om voor eigen rekening Windows7 slates te maken. MS is steeds minder in staat om fabrikanten te intereseren om hun producten te voeren, en gaat daarom zelf nu de producten ontwikkelen. daarmee gaan ze de weg van Apple op, maar ze hebben waarschijnlijk weinig keus. Deze weg is een stuk risicovoller en lastiger zoals ook blijkt uit het debacle van de Kinphone. Het betekent dat MS zelf de zeer veranderlijke markt moet inschatten. Grote concerns zijn daar nooit erg goed in.
[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 25 juli 2024 09:36]