@mashell:
Tuurlijk is een boete of een gevangenisstraf een veel zwaardere straf, maar is de maatschappij gebaat bij een gevangenisstraf voor een particuliere downloader zonder commerciele bedoelingen? Nee ! Het kost iedere burger van de samenleving geld ! Terwijl een boete juist de samenleving ten goede komt indien zij goed gebruikt zou worden ! Je kan alsook nog naar een internet café, je kan de buurvrouw een internet connectie laten afnemen, je kan 3G abbonement nemen, je kan een abbo op iemand anders zijn naam afnemen. Mogelijkheden genoeg om deze absurde straf te ontwijken. Dit kan je met een gevangenisstraf uiteraard NIET ! Bij een boete heb je ook nog genoeg manieren om deze te ontwijken.
Alsook weet ik dat dit niet echt een goede mentaliteit is, maar het blijft wel een feit: sinds de begin dat het geld is uitgevonden (voornamelijk de belasting) is het voor een groot deel om controle te hebben over mensen die anders niet zouden toegeven. Mensen kunnen leven zonder geld, alles wat jij nodig hebt kan je uit de natuur halen, er zijn genoeg mensen die dit al doen, en dit zal enkel gaan stijgen, zeker met de huidige trend, geld word nergens door ondersteund.. niks.. het is een vodje papier waar een bepaalde waarde aan gegeven word. Sinds de begin van tijd worden er dingen gestolen, niet iedereen betaald voor wat ze krijgen. Dit hebben we stelen genoemd. Dus je MOET niet betalen voor een product, maar het word wel verwacht. Steel eens een DVD in de winkel en zie eens wat er gebeurd...
Geld is een vreemde zaak, aangezien het met een druk op de knop kan worden bijgemaakt, we storten even 60 miljoen op een rekening die we toch niet hebben en we laten ze 100 miljoen terugbetalen...
Blijkbaar laten mensen massaal weten dat ze niet akkoord gaan met jouw stelling dat je voor ieder product dient te betalen. We kennen allemaal wel het voorbeeld van de gratis samples, deze kunnen leiden tot een hogere omzet = meer verkoop. Het internet (downloaden) is gewoon een beetje: wil je betalen dan betaald je. Wil je het gratis dan download je het maar. Hoe ga jij mij verplichten om een product te kopen?
Dit brengt een enorme trend teweeg: er word voornamelijk méér betaald voor kwaliteit !
@Ackersmans:
Wel vreemd, aangezien ze auto's toelaten die 300+ kilometer mogen rijden, bij brommers bijvoorbeeld is dit gewoon perfect geregeld en mag je max. 25km/u rijden of 45km/u rijden.
Indien jij 50+ km te snel rijd in de bebouwde kom is het zelf nog maar de vraag of jij een gevaar bent op de weg. Ik zie banen waar indien geen borden zouden staan jij 120km/u mag rijden, met een bord ernaast word dit herleid tot 50km/u.
Ik vind dat het enorm afhangt waar je 50+ te snel gaat, als jij op de autosnelweg 170km/u rijd ben je niet altijd een gevaar op de weg, je kan ook defensief rijden en toch snel rijden indien er weinig verkeer is, je moet natuurlijk niet die 'plakkers' vergelijken met iedere automobilist. Er zijn namelijk wel genoeg mensen die bewijzen dat je wel sneller kan rijden. Ik rijd enorm veel op de baan en zie genoeg mensen die niet kunnen rijden. Of ze nu 120km/u rijden of 70km/u als je niet kan rijden kan je niet rijden, er zijn veel meer factoren waar je een gevaar op de weg vormt dan te snel te rijden. Er zijn weinig ongelukken volledig te wijten aan te snel rijden.
In Duitsland mag je (soms) zo snel rijden als je wilt, in Frankrijk mag je zoiezo al 130km/u rijden.
Je moet eens verder kijken dan je neus lang is, daarvoor word ook iedereen individueel voor een rechter behandeld als alles zo gemakkelijk was dan konden ze gewoon boetes uitschrijven en blijven schrijven. De rijbaan dient veilig gehouden te worden voor iedereen. Maar pest-snelheidsbeperkingen dragen niet bij aan de veiligheid.
Alsook zijn er veel banen, kruispunten, opritten, afritten die veel gevaarlijker zijn dan - tijdelijk - 50+ te snel te rijden !
Een boete is volledig afhankelijk van de persoon in kwestie en de situatie !
Persoon A: moet €50 betalen -> boeit hem niets (hij heeft geld, wilt verantwoorden afnemen voor zijn gemaakte fout)
Persoon B: moet €50 betalen -> is er helemaal van ten onder (komt met moeite aan het einde van de maand aan zijn rekeningen)
Persoon A: heeft 10 dagen rijverbod -> maakt helemaal niets uit (hij heeft een brommer, kan meerijden, gaat toch op vakantie, whatever )
Persoon B: heeft 10 dagen rijverbod -> einde van de wereld (is vertegenwoordiger en moet de hele dag op de baan)
Zodoende is dit net hetzelfde voor internet gebruik: iemand die het internet als niet belangrijk bestempeld vind het niet erg.
Iemand die volledig leeft op internet (virtuele wereld) gaat deze straf vele erger vinden !
Ik ben van mening dat iedereen verantwoordelijkheid dient te dragen voor zijn acties, maar wat wij vandaag normaal vinden is dat morgen misschien helemaal niet meer.
Vanuit de ene persoon ben jij een terrorist, je wilt namelijk de entertainment industrie ten onder brengen. (en ze doen alsof dit de hele maatschappij ten nadele zou vallen !) en voor de andere ben je een vrijheidsstrijder want je komt op voor wat meerdere mensen willen.
[Reactie gewijzigd door LordMike op 5 augustus 2024 11:19]