AMD staat het zijn partners niet toe om een overgeklokte ATI Radeon HD 5870 uit te brengen. Pas eind oktober bestaat de kans dat AMD het groene licht geeft, maar dan zou de maximale kloksnelheid 875MHz bedragen.
AMD introduceerde de HD 5870 op 23 september maar tot op heden is er nog geen enkele HD 5870 uitgebracht die afwijkt van het referentie-model. Verschillende partners hebben al enige tijd een overgeklokt model klaar liggen, maar tot op heden heeft AMD nog geen toestemming gegeven om deze uit te brengen. Anonieme bronnen weten verder te melden dat AMD de maximale overklok vastgesteld heeft op 875MHz voor de gpu: dat is slechts 25MHz hoger dan de standaardsnelheid van 850MHz. Het is dan ook nog onduidelijk of er hoger geklokte HD 5870's uitkomen dan 875MHz.
De reden dat AMD zijn partners ervan weerhoudt om een hoog overgeklokte HD 5870 uit te brengen is niet bekend. De mogelijkheid bestaat echter dat AMD ruimte vrij wil houden voor een eventuele HD 5890, die zich door middel van hogere kloksnelheden moet onderscheiden van de HD 5870. Met een HD 5870 sneller dan 875MHz is het voor een eventuele HD 5890 moeilijk om zich te onderscheiden. Begin november zal duidelijk worden of en wanneer er speciale uitvoeringen uitkomen van de HD 5870.