Op 14 september opent Samsung zijn softwarewinkel Application Store, met gratis en betaalde applicaties. De i8910 HD en Omnia zijn de eerste toestellen waarop de downloadshop werkt; later volgen de nieuwe modellen Omnia II en Omnia Qwerty.
Bij de start zullen 300 applicaties beschikbaar zijn, maar voor het eind van het jaar moeten dat er al tweeduizend zijn, maakte Samsung bekend. Iedereen kan gratis applicaties downloaden; voor betaalde software moet een account worden aangemaakt, waarbij via creditcard kan worden afgerekend. In sommige landen is het ook mogelijk via de telefoonrekening te betalen.
Vanaf 14 september kunnen gebruikers van een Samsung Omnia de winkelapplicatie downloaden. Later volgt ook ondersteuning voor de nieuwe toestellen Omnia II en Omnia Qwerty, die een veel hogere schermresolutie hebben. Voor gebruikers van de i8910 HD, een Symbian-toestel, komt een software-upgrade beschikbaar, waardoor de downloadwinkel-applicatie automatisch wordt geïnstalleerd. Die update kan over-the-air worden gedownload, door in het instellingenmenu te kiezen voor 'Check for updates'.
Overigens kunnen gebruikers van Samsung-smartphones elders ook al applicaties downloaden. Voor gebruikers van een i8910 kan dat door van de site van Nokia's Ovi Store software te halen, al werken niet alle applicaties op de i8910 HD. Voor de Omnia's, die allemaal op Windows Mobile draaien, komt dit najaar Windows Marketplace for Mobile uit, de applicatieshop van Microsoft.