Symbian wordt in de komende jaren een smartphonesysteem voor goedkopere telefoons, zo kan worden afgeleid uit verkoopvoorspellingen van een toeleverancier van Nokia. De fabrikant zou het OS vooral op mid-range-toestellen willen plaatsen.
Symbian is nog altijd marktleider op het gebied van smartphones, maar Nokia ziet vooral toekomst voor het systeem op goedkopere modellen, die nu nog op Nokia's eigen S40 draaien. Telecomsite UnwiredView leidt dat af uit een statement van QuickOffice. Dit bedrijf, dat kantoorsoftware voor Symbian levert, verwacht dat er de komende anderhalf jaar 200 miljoen Symbian-toestellen worden verkocht. Zelfs bij de meest optimistische prognoses betekent dat een veel grotere groei dan van de huidige smartphonemarkt mag worden verwacht.
Volgens de telecomsite kan dat alleen als Nokia het Symbian-OS voor goedkopere toestellen gaat gebruiken. Het Linux-platform Maemo zou dan voor duurdere toestellen gebruikt kunnen worden. Nokia biedt al steeds goedkopere Symbian-toestellen aan: de 5800 XpressMusic werd in Nederland verkocht voor 330 euro, de E52 gaat over de toonbank voor 250 tot 300 euro.
Nokia is niet de enige die erover denkt om een smartphone-OS voor goedkopere toestellen te gebruiken. Microsoft wil toestellen met Windows Mobile 6.5 als 'budgetsmartphones' aanbieden op het moment dat Windows Mobile 7 verschijnt. Dat zou in 2010 moeten gebeuren.