Lenovo heeft een nieuwe notebook in zijn Thinkpad-productlijn aangekondigd. De X301 volgt de in februari geïntroduceerde Thinkpad X300 op en beschikt over sneller geheugen en een snellere cpu dan deze Macbook Air-concurrent.
Daar waar de X300 genoegen moest nemen met 64GB aan ssd-opslag biedt Lenovo vanaf september de mogelijkheid de X301 te voorzien van een 128GB-model. Ook is de nieuwe telg voorzien van 2GB ddr3-geheugen in plaats van de 1GB ddr2-geheugen die zijn voorganger ter beschikking had. De 1,2GHz Core 2 Duo SL7100 uit de X300 is vervangen door de Core 2 Duo U9300 en U9400. Deze twee nog niet geïntroduceerde ulv-chips van Intel zijn geklokt op respectievelijk 1,2GHz en 1,4GHz met 6MB L2-cache en een fsb van 1066MHz.
Niet alleen wat geheugen en processor betreft heeft de X301 een upgrade gehad. De nieuwe notebook is bovendien voorzien van een displayport-aansluiting. Saillant detail is dat Lenovo alleen een dvd-brander meelevert; een blu-ray-speler is niet beschikbaar. Volgens de fabrikant zullen er later dit jaar modellen van de X301 worden uitgebracht die wimax ondersteunen. Gps-ondersteuning is optioneel al wel beschikbaar. De notebook beschikt over een 13,3"-scherm met led-backlight.
