Het grootste suces is en blijft nog altijd CS op de HL1 engine. Natuurlijk begrijp ik dat de engine outdated is maar het is 1 van de weinige online games die de juiste formule had, buiten het feit dat HL1 SP ook goed was voor zijn tijd.
De grootste kracht lag in de community totdat Valve besliste dat het gebruik van random models niet meer werd geaccepteerd zoals voorheen. Natuurlijk werd er misbruk gemaakt door gamers die alleen maar puur witte models gebruikte maar om nou te zeggen dat beter speelde daarmee, niet echt. Verder vonden de gamers het weinig boeien want het gaat maar om 1 ding, plezier, en alleen maar 1 kleurige models kijken brengt dat niet.
Na het kopen van de MoD CS van Gooseman wilde Valve eigenlijk niet meer dat iedereen het online speelde want dat was een gevaar voor hun eigen opvolger, CS:Source. Belangrijkste hierin, de community kon dus niet zelf kiezen maar werd min of meer gedwongen. Zelf heb ik heel lang daarnaast RTCW gespeeld puur omdat de MP goed in elkaar stak en je hard moest knokken/samenwerken om je goals te bereiken.
Kijk ik naar vandaag de dag dan zijn er teveel games uit en zijn er teveel platforms waardoor de markt aardig verdeeld is en verzadigd. En daarbij helpen exlusieve titels ook niet, waar ik me behoorlijk aan kan storen als je ent een console hebt gekocht en op een ander platform een game uit komt die je leuk vind.
Daarmee hebben game developers het zichzelf behoorlijk moeilijk gemaakt en is de belangrijkste schakel, de gamer zelf, feitelijk helemaal uitgeschakeld qua inbreng. Vroeger werd er meer aandacht besteed aan een community, tegenwoordig draait het nog maar om 1 ding, het financieel gewin en de gamer moet het er maar mee doen. Persoonlijk keer ik weer liever terug naar een goeie MP game die je jaren lang speelt waardoor er automatisch een sterke community groep is. Tel daar het spelen in leaque's op, je eigen servertje en homepage, mensen recruteren, trainen etc etc. dan zal de console op dat punt nooit kunnen, nog niet althans en de vraag of het er ooit van komt blijft maar een vraag.
Ik heb zelf ooit eens met een medewerker van MS gesproken met de vraag, wanneer word het mogelijk om eens een eigen server te huren zodat console gamers online met elkaar wedstrijden kunnen spelen ? De persoon keek alsof hij water en vuur zag branden, waaruit blijkt dat ze er gewoon totaal niet mee bezig zijn. Prima maar ook jammer tegelijk, zo zal je nooit groeien, puur uit oog dat je niet kijkt naar de mogelijkheden die men kan bieden

Vroeger maakte de gamers de dienst uit door input te geven aan de developers, tegenwoordig houden ze meer rekening met de aandeelhouders, waarvan ik betwijfel dat er veel aandeelhouders zijn die ook daadwerkelijk gamen. Hun enigste spel is geld verdienen en die 2 gaan nu eenmaal moeilijk samen