Een deel van het management van Sci is opgestapt. Drie topmannen van van de Britse uitgever stonden na mislukte overnamegesprekken onder druk van de aandeelhouders en hebben de handdoek in de ring geworpen.
Jane Cavanagh, Bill Ennis en Rob Murphy, respectievelijk de algemeen directeur, de directeur van de uitgeverij en de directeur van de ontwikkelstudio's, hebben gezamenlijk hun functie neergelegd. Voorlopig wordt alleen de positie van Cavanagh, samen met Ennis ook oprichter van Sci, overgenomen, zo meldt Gamesindustry.biz.
Nadat de overnamegesprekken waren stukgelopen en duidelijk werd dat Sci veertig miljoen euro moest lenen om de ontwikkeling van de nieuwe Tomb Raider-game voort te zetten, kwam het management al onder druk te staan.
Het bedrijf heeft zijn aandeelhouders na het vertrek van het drietal laten weten dat er verschillende voorstellen van geldschieters liggen. Sci denkt nog altijd dat met hulp van buiten de ontwikkeling van Tomb Raider: Underworld gewaarborgd kan worden. Bovendien gaat het bedrijf, onder leiding van de nieuwe ceo, onderzoeken welke strategie het moet aanhouden en hoe de financiële situatie verbeterd kan worden. De resultaten van dat onderzoek worden eind februari verwacht, tegelijk met de presentatie van de cijfers van het tweede halfjaar van 2007.
Sci is overigens niet de enige grote uitgever die moeite heeft om in de buurt van de zwarte cijfers te blijven. Infogrames, eigenaar van onder meer Atari, verkeert al jaren in zwaar weer. Directeur Patrick Leleu denkt echter de oplossing te hebben gevonden, zo meldt Next-gen op basis van een interview dat het Franse blad Les Echos met de Infogrames-topman heeft gehad. Allereerst wil Infogrames een lening gebruiken om de Alone in the Dark-, Test Drive- en Dungeons and Dragons-franchises te ondersteunen. Daarnaast wil het bedrijf zich onder de Atari-merknaam meer op mainstreampubliek richten en men hoopt dat te bereiken door meer voor de Nintendo DS en de Wii te ontwikkelen. Bovendien wordt de website van Atari voorzien van online speelbare en te downloaden games. Leleu verwacht dat deze stappen Infogrames uit de rode cijfers kunnen helpen, maar doet geen uitspraak over de termijn waarop dat moet gebeuren.