Net als AMD heeft nu ook Sony een flinke financiële injectie uit het Midden Oosten gekregen, van de investeringsmaatschappij Dubai International Capital uit de Verenigde Arabische Emiraten.
DIC, dat in handen is van de regering van Dubai, een van de staten van de VAE, zegt enkel dat het om een 'substantieel' aandeel in Sony gaat zonder het exacte bedrag te noemen. De ceo van DIC liet vorige week echter aan Bloomberg weten dat de maatschappij van plan was om 500 miljoen dollar te investeren 'in een Japans bedrijf waar we erg van gecharmeerd zijn'. Bij de huidige aandelenkoers van Sony zou dat een aandeel van 1 procent opleveren. Wanneer het aandeel groter is dan vijf procent moet het bedrag volgens de Japanse wet publiekelijk bekend worden gemaakt; dit is niet gebeurd.
DIC zegt vooral in Sony te zijn geïnteresseerd vanwege diens 'leidende rol op het gebied van elektronica en sterke vertegenwoordiging in opkomende markten'. De aandelenkoers van het Japanse bedrijf ging op de beurs van Tokyo na de bekendmaking met 4,6 procent omhoog; in New York was de stijging op het moment van schrijven ongeveer 6 procent ten opzichte van de slotkoers van vrijdag.
Van AMD werd vorige week bekend dat het een injectie van 622 miloen dollar had gekregen van de tevens uit de Verenigde Arabische Emiraten afkomstige Mubadala Development Company. De investering in Sony is een nieuw voorbeeld van een trend in olierijke staten in het Midden Oosten om door investeringen minder afhankelijk van olieopbrengsten te worden.