Uitgeverij Activision is op de proppen gekomen met de eerste beelden van het spel Soldier of Fortune: Pay Back. Het nieuwste deel van de gewelddadige game biedt als vanouds de mogelijkheid om schade aan te richten aan de diverse lichaamsdelen.
De ontwikkeling van de first-person-shooter wordt ditmaal niet verzorgd door Raven Soft, maar door Activision Value. Deze studio, die gespecialiseerd is in budgettitels, was eerder verantwoordelijk voor spellen als Pimp My Ride en Barbie. Activision heeft nog geen releasedatum genoemd. Vooralsnog is het spel alleen voor de pc aangekondigd.
In de game reist de speler naar het Midden-Oosten, Afrika, Azië en Oost-Europa, om te vechten tegen een 'extremistische tegenstander'. Activision Value belooft opnieuw de mogelijkheid om vele onderdelen van de vijand af te kunnen schieten. De nu vrijgegeven trailer laat zien hoe dit in zijn werk gaat. Er zullen meer dan dertig wapens beschikbaar zijn, waaronder de sniper rifle, explosieven en futuristische wapens. De multiplayer kan individueel of in teamverband gespeeld worden. Daarbij heeft de speler de keuze tussen deathmatch-, elimination-, capture the flag- en demolition-varianten.
In 2000 bracht Activision de eerste Soldier of Fortune op de markt, waarin soldaten het opnemen tegen terroristen. Het spel gebruikt de destijds nieuwe Ghoul-engine, die het lichaam van de spelkarakters in 26 zones verdeelde. Die konden elk afzonderlijk beschadigd worden, zodat een onderdeel van een arm of been van een vijand met een welgemikt schot verwijderd kon worden, maar het werd bijvoorbeeld ook mogelijk om iemands wapen uit zijn of haar handen te schieten. In 2002 verscheen onder de titel Soldier of Fortune II: Double Helix een tweede deel.