Diamond Multimedia zou volgens HotHardware op het punt staan om opnieuw de markt voor professionele videokaarten te betreden. De website kreeg enkele foto's van de VFX 2000 Series Professional Workstation in handen.
De VFX 2000 is gebaseerd op ATi's FireGL v8600. De videokaart is voorzien van een ATi R600XTX-gpu met 320 shaders en een 512 bits brede geheugenbus. De snelheid van de gpu en het videogeheugen is nog onbekend; wel is duidelijk dat op de highend kaart 2 gigabyte ddr4-geheugen is geplakt. De prijs die Diamond wil vragen voor zijn VFX 2000 is evenmin gepubliceerd, maar ATi's FireGL v8600 gaat voor 2799 dollar over de toonbank.
Diamond zal voor zijn kaart niet het bekende FireGL-handelsmerk kunnen gebruiken. Oorspronkelijk was de merknaam in handen van Diamond, maar na diverse fusies en opsplitsingen kwam in 2001 het handelsmerk in handen van ATi. Na de overname van de videokaartenfabrikant door AMD, gaf ATi de FireGL-naam in licentie aan Sapphire Technology.
