Intel hoopt mensen die af en toe een computerspel spelen te overtuigen om in plaats van een losse budget-videokaart, te kiezen voor de geïntegreerde videochip die onderdeel uitmaakt van de G965-chipset. Om te bewijzen dat deze chipset hiervoor geschikt is, liet het bedrijf enkele demo's zien.
In de demo's tijdens de Game Developers Conference in San Francisco, werden journalisten uitgedaagd om van twee naast elkaar draaiende demo's van computerspellen aan te wijzen welke gebruikmaakt van de G965-chipset en welke een losse videokaart voor de rendering gebruikt. Volgens de grootste chipfabrikant zijn de videoprestaties van de G965-chipsets geschikt voor populaire spellen. Een nieuwe bèta-driver die ondersteuning voor hardware vertex-shaders bevat, moet aantonen dat de geïntegreerde chipset gereed is voor computerspellen. Intel verwacht niet dat de geïntegreerde graphics de losse videokaarten overbodig zal maken: 'mensen die extra power willen, zullen nog steeds een losse videokaart moeten aanschaffen', aldus pr-manager Nick Knupffer. Maar veel incidentele gamers zullen aan de 'vier dollar'-videochip voldoende hebben, zo liet Knupffer weten. Intel doet zijn best om de videochip door middel van driverupdates snel genoeg te maken voor de huidige populaire spellen. De grafisch intensieve spellen zullen hierdoor niet per definitie worden ondersteund.

De nieuwe bèta-driver met vertex-shaders-ondersteuning zorgt ervoor dat spellen zoals Call of Duty 2 en Half-Life 2: Episode One gespeeld kunnen worden met framerates die varieren van 30 tot 60 fps. Niet alleen games profiteren van de nieuwe driver, ook het afspelen van video's gaat vloeiender. Dankzij verbeteringen in de ClearVideo de-interlacing-technologie moet de videokwaliteit verbeteren. In een vergelijking met de ATI Radeon X1600 bleek dat deze verbeteringen ervoor zorgen dat een HQV-demo op de G965 soepeler liep dan op de ATI-gpu. De nieuwe driver zal binnenkort op de website van Intel verschijnen.