Bedrijf wil e-mail toegankelijk maken op budget-gsm's

Een aantal Europese ondernemers hebben samen een bedrijf opgericht dat e-mail, instant messaging en andere communicatiediensten beschikbaar gaat maken op goedkope mobiele telefoons.

Blackberry PearlHoewel ondersteuning voor gprs en andere mobiele internettechnologieën steeds meer gemeengoed wordt, zijn er nog steeds gebruikers die niet meer dan het minimum willen betalen om mobiel bereikbaar te zijn. Die moeten het vaak dan ook zonder mobiele internettoegang stellen of hebben hoogstens de beschikking over wap, maar daar willen de investeerders met het bedrijf Berggi verandering in brengen. Babur Ozden, die de leiding over het bedrijf kreeg, wist te vertellen dat Berggi een eenvoudige versie van RIM's Blackberry-applicatie wil gaan aanbieden. De basismodellen telefoons waar Berggi op mikt, maken nog steeds tweederde van de Amerikaanse markt uit.

Consumenten zullen met de dienst van Berggi e-mails kunnen ontvangen en versturen via verschillende internetdiensten waaronder Yahoo, Microsoft en Google en zullen kunnen communiceren via verschillende im-netwerken. De kracht van Berggi schuilt volgens Ozden in het feit dat het bedrijf de enige applicatie aanbiedt die op low-end tot mid-end telefoons kan draaien. In eerste instantie zal de dienst in Amerika aangeboden worden en in de eerste helft van 2007 zullen Groot-Brittanië, Italië, Mexico en Turkije volgen. Voor 10 dollar per maand zullen Amerikanen zich kunnen inschrijven. Europeanen zullen afgerekend worden op het dataverbruik, waarbij tien tot twintig mails zowat een euro zullen kosten.

Overigens lijkt het erop dat echte basistoestellen ook uitgesloten zijn van de dienst, want de consument moet een stukje software downloaden om van de mailservice gebruik te kunnen maken. Bij het Amerikaanse Verizon en Sprint Nextel is de dienst bovendien niet toegankelijk wegens een conflict in de afrekeningen tussen Berggi en de providers.

Wap.tweakers.net op Nokia 7110

Door Yoeri Lauwers

Eindredacteur

21-11-2006 • 14:45

17

Bron: Reuters

Reacties (17)

17
17
8
2
0
7
Wijzig sortering
Dus, als ik het goed begrijp gaat het hier om 2 dingen:

- een databundel pakket dat je bij dit bedrijf koopt die dat vervolgens met jouw operator verrekend
- een stukje software

Wat samen circa 10 euro per maand kost.

En hiermee denken ze mensen te bereiken die er niet zo veel geld voor over hebben? Volgens mij kost een GPRS verbinding tegenwoordig zo'n 50 cent per MB. En het zou mij verbazen als je die 10 euro er wel voor over hebt, maar niet een iets duurdere telefoon.
Komt nog wat bij.
De soort mens die nu email op z'n gsm heeft is
óf voor z'n werk bezig en betaalt dus én de foon én de verbinding niet.
óf tweaker/hobbyist/niche-markt gebruiker en betaalt dus wat meer om zowel foon als verbinding in handen te kunnen hebben.

Geen van deze profielen past bij de low-budget gebruiker, doe bovendien in veel gevallen geneens weet hoe de gsm aan en uit moet, laat staan hoe je SMSt of, God betere, mails verstuurt.
of hebben hoogstens de beschikking over wap
Ik wil niet veel zeggen maar met ieder toestel die iniedergeval kan wappen is het al jaren mogelijk om pop mail op te halen. Dat gebruikte ik een jaar of 4 geleden al.

Hoe het werkt? Men neme een wap-pagina waar je je pop3 gegevens kunt invoeren. Dit wordt opgeslagen in een database en vervolgens kun je m.b.v het script dat achter de wap-pagina hangt mail ontvangen, lezen en versturen.

Bovenstaande werkt precies hetzelfde als wat je alweer jaren geleden op het internet zag verschijnen: de diensten waar je online je pop3 mail kon uitlezen.
Overigens lijkt het erop dat echte basistoestellen ook uitgesloten zijn van de dienst, want de consument moet een stukje software downloaden om van de mailservice gebruik te kunnen maken.
En met het genoemde systeem wat al jaren lang voor iedereen die kan wappen beschikbaar is hoef je helemaal niets te downloaden of te installeren.
Hier zijn ze echt veel te laat mee.
Eerste eis voor mijn volgende toestel is op http://svg.org/special/svg_phones staan. Met die eis vallen er echter maar heel weinig af.
euh, en het voordeel daarvan is dat???? (op een gsm wil ik zo min mogelijk bandbreedte verspillen - vooral omdat je bij de meeste providers per mb betaald, zie ik dan liever een site zonder plaatjes... dus ook zonder svg... ook vraag ik me af of deze toestellen hun foto's als svg kunne opslaan om het jepeg patent te omzeilen, maar dat lijkt me eidele hoop...

kortom, ?????????
Ik heb voor mezelf een applicatie geschreven waarmee ik via GPRS op m'n 6310i m'n mail kan lezen. Dit alles webbased, maar dat is opzich ideaal aangezien ik dan geen extra software hoef te installeren in de vorm van een Java applicatie of iets dergelijks.
dikke zever allemaal. De lo-end markt kan je enkel berijken als het gemakkelijk te brijken is. Gratis zoals google het doet of door een mooie, gemakkelijke UI zoals apple het doet. Ik vraag me af of downloaden, contracten via providers etc... wel zo gemakkelijk is.
Ze zijn nog niet gestart, en ik verwacht hun doodvonnis al!
grmpf.... check je spelling!
Gewoon gmail met de gmail mobile app en tata klaar is kees. Werkt super en eet minder data dan browser/web-based mail lezen.
Anoniem: 192078 21 november 2006 17:27
Ben bang dat email op die manier vrij duur wordt, je betaalt tenslotte voor de data en niet voor de verbinding.

Beetje offtopic, maar die onderste telefoon (Nokia 7100) gebruik ik nog dagelijks. :Y)
Dat is die Matrix telefoon van zeven jaar geleden 8-). Toen was mailen via gsm een heel early adopters dingetje. Als je ziet waar het nu staat vind ik het nog steeds niet de moeite waard, ook niet als het low budget is.

Mail op je mobiel is net zoiets dat de postbode de hele tijd achter je aanrent :D

Hoogstens handig in de bedrijfsvoering voor urgente zaken en vinger aan de pols.
correctie, het is de Nokia 7110.

Heb ik zelf ook nog in mijn burolade liggen. Kwa kleuren net een kameleon, soms lijkt ie bruin, soms groen :9~

In de Matrix films zijn verschillende telefoons gebruikt, ook bijvoorbeeld de Samsung SPH-N270. Nooit bedoeld als consumenten product maar nu echt een collectors item. Zie hier voor foto's en review.
Ik heb nu bij T-mobile ook voor 10 euro onbeperkt GPRS in NL dus 10 euro is toch niet zo veel?

Of begrijp ik het stukje verkeerd?
GPRS of, als jouw toestel UMTS ondersteunt, ook UMTS. :) Alleen is dat dan beperkt tot (ik meen) 64kbit of zoiets. Maar goed, voor op het mobieltje is dat doorgaans snel zat :)
Ja daarom, maar dat is toch zeg maar ook 'basis' genoeg voor IM en email, dus ik begrijp de nieuwheid er niet zo van?

Of zoals al eerder gemeld, ik begrijp het misschien verkeerd.
Dankzij m'n pda en m'n eigen mailserver ontvang ik nu mijn email via direct push. Geheel in eigen beheer en kost me slechts wat dataverkeer vanwege de EDGE-verbinding. Niet dat een pda een lowbudgetoplossing is natuurlijk. Echter, pda's worden steeds goedkoper (zelfs al gratis bij de goedkopere abonnementen) en ik vrees dan ook dat dit bedrijf een beetje achter de feiten aan hobbelt. De markt voor simpele telefoons zoals op de foto wordt steeds kleiner, en de mensen die behoefte hebben aan email onderweg hebben allang een geavanceerder toestel.
Welja geef die gekken nog meer mogelijkheden om spam te versturen :(

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.