Microsoft komt met eigen videodienst

Nadat Google met zijn videodienst op de proppen kwam, werd al snel verwacht dat Microsoft niet lang op zich zou laten wachten om een concurrent voor te stellen. Eerder deze week zijn screenshots van de besloten bètaversie van Windows Live Video opgedoken die deze geruchten bevestigen. De videosite is sterk geïntegreerd met Windows Live Search en zal logischerwijze ook in het Live-platform opgenomen worden. Daarnaast is er ook aan gedacht het mogelijk te maken om video's rechtstreeks naar Live Spaces te publiceren of filmpjes met vrienden te delen. Een Microsoft-manager verkondigde onlangs nog dat het volledige Live-platform compatibel moet worden met alternatieve browsers als Firefox en Opera. Met het gebruik van het wmv-formaat en Windows Media Player, lijken de ontwikkelaars het zich echter niet gemakkelijk te maken om de concurrenten te ondersteunen. Desondanks besteden de Live-ontwikkelaars volgens Frank Arrigo heel wat van hun tijd aan het testen met non-IE-browsers. Arrigo verzekerde de pers op Microsofts Tech.Ed-conferentie dan ook dat alle diensten foutloos zullen werken in alternatieve browsers zodra ze het bètastadium verlaten.

Windows Live Video - Overzicht Windows Live Video - Zoekscherm Windows Live Video - Afspelen
Vlnr: Startscherm, zoekresultaat, afspeelvenster | Klik voor grotere versies

Door Yoeri Lauwers

Eindredacteur

24-08-2006 • 15:38

25

Bron: MessSpace

Reacties (25)

25
23
8
1
0
7
Wijzig sortering
Buffering...

Buffering...

heb toch liever flash, dat gaat sneller. Zeker als je vooruit of achteruit wilt spoelen.
Met het gebruik van het wmv-formaat en Windows Media Player, lijken de ontwikkelaars het zich echter niet gemakkelijk te maken om de concurrenten te ondersteunen.
Dit lijkt me nogal voor de hand liggend: Voor de andere browsers gebruiken ze een lagere kwaliteits mpeg stream waarbij een waarschuwing wordt gegeven: Wil je hogere kwaliteit gebruik dan Windows Internet Explorer.
Hoeft niet, wmv kan afgespeeld worden met elke browser op elk platform.
yeah right.

mag jij me de legale implementatie op linux even aanwijzen wil je?

Of op Hpux, solaris, sparc, etc etc etc etc (need i continue?)

Als je geen idee waar je het over hebt hou dan je wafel!

Flash is ook niet alles, ik heb liever gewoon mpeg, zonder enge fratsen.
ik gebruik mplayer met windows dll's onder linux en ja ik heb een geldige windows licentie... nu jij weer... ;)
Met de realplayer kan je het binnenkort legaal doen...
Wafels eet je toch? :Y)

Als je niet kan typen, houd dan je Waffel :+
Ik vind zoals google het doet best netjes.

Flash voor ff snel kijken en anders download je de AVI gewoon. Granted het zou nog mooier zijn als naast downloaden eerst de AVI in je browser werd afgespeeld, maar goed, nu kan je tenminste wel die AVI bewaren en sommige filmpjes zijn wel vet genoeg om te bewaren/doorsturen whatever.
En die ddl's werken ook op een 64 bits systeem?
Of een andere cpu achitectuur?

En nee ik WIL geen geldige licentie alleen maar omdat MS z'n video dienst met filmpjes niet open kan houden.
Het verbaast me niks dat ze hiervoor uiteraard hun eigen product (Windows Media Player) gaan gebruiken ipv You Tube en Google Video (Flash)...
mplayerplug-in kan met binary win32 codecs ook wmv afspelen, en is op meer platformen te gebruiken dan flash (overigens kan mplayerplug-in ook .flv afspelen, als je even langs keepvid.com fietst).
Inderdaad, ik hoop dat men daar ook wat op vindt, bij mij gaat het ook altijd zo van; 10%, 15%, 5%, 7%, 20%, geen peil op te trekken vaak.

-oeps: reactie op lighteye was dit-
Vaak werkt het bufferen super vanaf de ene site en inderdaad slecht vanaf een andere website.

Dit zal dan ook wel afhangen van de netwerkverbinding van die sites en vooral van de configuratie van die streaming media server.
Mijn eerste gedachte toen ik dit bericht las: niet nóg een videosite!
concurrentie is niet slecht!
Dus dan komt er eindelijk Windows Mediaplayer support in Firefox?
Firefox speelt gewoon mediaplayer,

Mits je op Windows draait..
De hype is weer groot :Z
Tevens ben ik ook benieuwd dat, als ik een AVI upload, of deze automatisch omgezet wordt door de server naar WMV ofzo :)
@Node: ben ik nou zo scheel ? ik zie bij google video geen mogelijkheid om films te downloaden.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.