ZeelandNet schaft datalimieten af

ZeelandNet LogoZeelandNet zal met ingang van volgende maand de datalimieten van de meeste breedbandabonnementen afschaffen. Gebruikers van het Breedband Plus (1024/192KB/s) en beter zullen in vervolg geen zorgen meer hoeven te maken over het downloaden van een webpagina meer of minder. De gebruikers van de goedkoopste abonnementen zullen nog wel aan een datalimiet vastzetten, maar zowel Basis- als Midi-gebruikers zullen in het vervolg ongelimiteerd kunnen downloaden tussen 24:00 en 12:00. Voor het Start-instapabonnement blijft de situatie qua dataverkeer gehandhaafd. Tegelijkertijd met het afschaffen van de datalimieten zal ZeelandNet de snelheden van de goedkopere abonnementen verhogen. De downloadsnelheid van het Start-abonnement gaat van 256 naar 384KB/s, het Basis-abonnement gaat naar 512KB/s en het Midi-abonnement neemt de stap naar 768KB/s.

Door Hielko van der Hoorn

28-03-2006 • 21:01

88

Submitter: sus

Bron: ZeelandNet

Reacties (88)

88
85
38
16
4
25
Wijzig sortering
ff een klein beetje offtopic (maar toch ook ontopic):
Waarom handhaven sommige providers een datalimiet op de goedkope abonnementen, terwijl de gebruikers van de duurdere abonnementen het meeste dataverkeer genereren. Dat is toch krom?

En inderdaad betalen ze minder, maar ja de snelheid is ook lager en door die lagere snelheid kunnen ze al minder downloaden. Daarnaast zijn mensen met een goedkoper abonnement vaak mensen die niet constant op internet zitten (zoals 'sommige' van ons, waaronder ikzelf).
Easy, de providers geven zelf geen bal wat betreft dataverkeer. (of in iedergeval zeer weinig)

Het gaat ze echter WEL om de hoeveelheid geld die binnenkomt.

Daarom proberen ze gebruikers met allerlei "extra's" te verleiden om voor een dikke abbo te kiezen. (dingen als datalimiet opheffen, gratis multi-pc modem bij dikkere abbo's, aansluitkosten reductie, meer webspace, meer emailadressen)
Easy, de providers geven zelf geen bal wat betreft dataverkeer. (of in iedergeval zeer weinig)
das onlogisch:
meer dataverkeer kost ook meer (ook voor de ISP's) dus zou je automatisch meer moeten betalen als je meer download ;)
Anoniem: 154864 @mschol29 maart 2006 11:52
voor isp's kost een paar gig meer of minder dataverkeer echt geen ruk ;)
D'r zijn nu eenmaal meer mensen met een goedkoop abbo dan met een duur abbo.
Ik denk dat ze niet anders konden, er is al een poos een flinke leegloop bij ZeelandNet, abonnee's die ze verliezen aan de concurerende ADSL-aanbieders hier.

Ik denk dat dat nu toch weer een stuk minder gaat zijn, omdat ook ZeelandNet triple-play doet, en dat nu eindelijk zonder datalimieten.

Internet en Telefonie zijn btw ondergebracht onder de naam ZeelandNet, TV hangt onder de naam Delta Digitale TV.
Dit is goed nieuws voor onze zeelanders, Zeelandnet heeft een soort monopool positie in Zeeland, en zitten de meeste mensen nu nog met een datalimiet. Een goede stap vooruit!
niet om het even wat hoor, maar wij zeelanders heten nog steeds zeeuwen.......
Dus nemen ze geen Zeelandnet :+
Anoniem: 119890 @RedPixel28 maart 2006 23:04
Op de kabel hebben ze inderdaad monopolie, maar je kan hier natuurlijk ook adsl nemen.
De gebruikers van de goedkoopste abonnementen zullen nog wel aan een datalimiet vastzetten, maar zowel Basis- als Midi-gebruikers zullen in het vervolg ongelimiteerd kunnen downloaden tussen 24:00 en 12:00.
Dat klopt volgens mij niet helemaal. Dat je tussen 24:00 en 12:00 geen datalimiet hebt heet voordeel MB's en bestond al. Als ik het goed begrijp heb je dat niet meer nodig want je hebt al geen datalimiet meer.
Op de afstanden die ze in zeeland hebben dooft het signaal van het koper lijntje al gauw uit.
Morgen speel je nog altijd monopolie, dus is daar nu een verschil gemaakt vind je?
het blijft een trieste zaak dat zeelandnet nog steeds in de middeleeuwen leeft. datalimieten zijn zo.... belgisch :+

het is een kleine victorie voor de gebruikers, maar het blijft triest dat nota bene een nederlandse isp nog steeds limieten hanteert.

ps: ik heb ook een datalimiet: max 110kb/s download.
Ter info, in België heb je zo ongeveer de keuze tussen:
ADSL: 4Mbps, 30GB limiet, 45€/maand
Kabel: 20Mbps, 35GB limiet, 60€/maand
en dan extra goedkope abbo's, met zelfs belachelijke downloadlimieten tot 400Mb per maand... dat heb ik er op 20 minuutjes al door :s
Ik vraag mij af waarom bij ons die limiet zo sterk de prijs bepaald, en in andere landen niet?
Anoniem: 130302 @Valkske29 maart 2006 15:45
Er is ook een 10Mbps kabel, aan 45 euro.
Met 10GB downloadlimiet. :r
Cool, dan is je downloadlimiet dus binnen een dag bereikt
Anoniem: 125241 28 maart 2006 21:16
ach ja, ik zit ook al jaren op zeelandnet. Met toetreding van het adsl in de zeeuwse gemeenten stond idd op het punt om over te stappen. Maar zeelandnet kwam toen ook gelijk met brederband. Dus toch maar gebleven. Datalimiet? ik ben er vroeger regelmatig overheen geweest maar nooit een boete gehad. En hoeveel procent van hun gebruikers zullen er daadwerkelijk gebruik van maken?
zit al jaren bij zeelandnet en nog nooi problemen gehad


Heb nu een 5mbit abbo voor 49 euries zonder datalimiet.. haal altijd mijn snelheid + met invoering van digitale telefonie bij zeelandnet gaat mijn snelheid voor maar 8.50 permaand extra naar 8mbit
Woeptiedoe, als iedereen gewoon legaal bezig was hé, en je ISP iets eerlijker, dan betaalde je niet dat bedrag extra en was het gewoon zo voor niets. Why? Because your ISP can.
Anoniem: 125738 @Mizitras29 maart 2006 11:45
Ja, en als iedereen zich aan de verkeersregels zou houden, waren er vast minder ongelukken, en als de mensheid niet zo hebzuchtig was, waren er vast veel minder mensen met honger in de wereld... Goeie analyse joh.
Daarbij... download eens geen illegale dingen. En je hebt niet te klagen
Ow ja? en streaming audio/video dan? En wat is er illegaal aan een "update world" in FreeBSD of "emerge -u world" in Gentoo, dan gaat het best hard hoor.
Wat een misleidende titel....
Ik dacht dat het over breedband internet ging.
* SgtStrider kijkt naar de systeemklok; hey.. nog geen 1 april.. zou het echt waar zijn?
Ik vind de naam 'Breedband Plus' en dan 1024 om 192 leveren nog de grootste grap.

Ons Zeeuwen bin en blieft zuunig!
1024 KB/s downloadsnelheid en 192 KB/s upload...is toch zeer snel ?

Of klopt dat artikel niet ?

edit: Het moet kb (kilobit) zijn. Dan is het inderdaad vrij traag. Maar de snelste abonnementen hebben ook geen datalimiet.

Telenet sucks!
De nieuwe KelvinByte standaard !!
Anoniem: 51001 28 maart 2006 21:03
Snik.. het doet als Belg pijn om zo iets te lezen :'(
Het is maar een kleine stap van Zeeland naar Belgie toch? :)
Jij komt precies niet veel in Arlon?
Sinds wij telenet expressnet turbo hebben (30 GB limiet) heb ik geen probleem meer met de limiet. Enkel voor de uploadlimiet moet ik nog wat opletten

Daarmee wil ik zeggen dat het helemaal afschaffen van de limiet niet hoeft, maar eerder wat versoepelen (want de normale abonnementen (50€/maand) zitten nog aan de 1.5GB up & 10 GB totaal /maand limiet gebonden en das echt wel primitief)
En als je nou heel veel muziek koopt bij iTunes? En veel Podcasts luistert? Veel videocasts kijkt? Veel films online huurt zoals amazone gaat doen? Of IPTV?
en vergeet de demo's niet, die alsmaar groter en groter worden
of kijk naar de MMO's die online verkrijgbaar zijn!

net deze week is PlanetSide 1 jaar gratis (doch beperkt) te proberen
deze download is ongeveer 1.86 Gb !
Anoniem: 33795 @Mizitras28 maart 2006 23:11
heilig vogeltje aan het uithangen?
`Breedband plus is maar 27€ pm

Breedband extreem is 79€ pm maar dat is ook 10Mb/1024kb/s
In België heb je FreedomNet (www.freedomnet.be), 60GB traffiek voor nog geen €40 per maand. En neen het is geen trage boel :) Ik ben er al enkele maanden bij en zeer tevreden! :Y)
Vergeet de 7 EUR / maand huur aan de Belgakoe - lijn er niet bij te rekenen. Daarom dat er al alternatieven komen waarbij je geen abbonnement bij Belgacom meer nodig hebt...
Als je die erbij telt dan vind ik dat het verschil met het aanbod in Nederland wel erg groot is.
60GB is ook niet veel...

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.