Hardwarefabrikant Abit heeft een nieuw moederbord op de markt gebracht in zijn Max-serie. De AW8-MAX is gebaseerd op de Intel 955X-chipset en is daardoor in staat om gebruik te maken van Pentium 4- en Pentium D-processors die geschikt zijn voor Socket 775 en een maximale FSB van 800 of 1066MHz benutten. Wat betreft geheugen is het mogelijk om DDR2-667/533MHz geheugen te gebruiken met een maximum van 8GB in vier DIMM-sloten.
De AW8-MAX maakt gebruik van het 'Silent-OTES' systeem, wat gebruik maakt van een heat-pipe koeler om ervoor te zorgen dat de northbridge van de chipset niet te warm wordt. Het moederbord is dus niet voorzien van een fan wat de geluidsproductie van het moederbord uiteraard ten goede komt. De processor dient nog wel gekoeld te worden door een ventilator, aangezien de luchtstroom die hierdoor wordt geproduceerd wordt gebruikt om de warmte die van de northbridge afkomt naar buiten af te voeren.
Het moederbord voorziet in een 7.1-kanaals Dolby-gecertificeerd HD audiosysteem wat gebruik maakt van een aparte printplaat om de bijgeluiden die worden veroorzaakt door de elektronica op het moederbord minimaliseert. Het bord voorziet in een optische S/PDIF-aansluiting zodat ook het aansluiten van geluidsapparatuur op een optimale manier kan plaatsvinden. Wat betreft het aansluiten van randapparatuur is het moederbord ook op de toekomst voorbereid met zes Serial ATA-II aansluitingen, één parallelle ATA-aansluiting, USB 2.0, IEEE1394b (FireWire) en dual-Gigabit netwerkaansluitingen.
De bouwkwaliteit van het moederbord zou volgens het artikel van VRZone ook goed zijn dankzij Abit's zogenaamde Bulletproof Technology. Voor de condenstatoren wordt er gebruik gemaakt van in Japan geproduceerde exemplaren van een hoge kwaliteit, waardoor de stabiliteit van het moederbord van een hoog niveau moet zijn. Voor het monitoren van het systeem is Abit's µGuru-techniek geďntegreerd, wat verder ook bestaat uit tools om het systeem makkelijk te kunnen overclocken, het BIOS te updaten en eventuele diagnoses te stellen bij problemen.
