Het bedrijf IAC/InterActiveCorp heeft het bedrijf Ask Jeeves over genomen voor een bedrag van 1,85 miljard dollar, zo is te lezen op de site van InterActiveCorp. Met de overname hoopt het mediaconcern een flinke stap te maken in de markt van internetzoekmachines. De laatste tijd zijn er regelmatig opvallende overnames en beursgangen te zien bij de zoek-bedrijven zoals Google, Yahoo en Ask Jeeves. Onlangs nam laatstgenoemde het bedrijf Bloglines over.
Ask Jeeves is met de zoekmachines Ask.com en Excite maar een relatief kleine speler in de markt. Het bedrijf zou een marktaandeel bezitten van circa 3 procent volgens een marktonderzoek van Forrester Research, waarmee het in het niet valt bij de marktleiders Google en Yahoo. Toch heeft IAC/InterActiveCorp plannen om van Ask Jeeves een belangrijk 'merk' te maken in de wereld van zoekmachines. IAC/InterActiveCorp hoopt de overname in het derde kwartaal van dit jaar te hebben afgerond.
IAC/InterActiveCorp is een mediabedrijf wat is opgericht door Barry Diller die voornamelijk carrière heeft gemaakt in de mediawereld als CEO van Paramount Pictures en Fox, het moederbedrijf van 20th Century Fox. IAC/InterActiveCorp is in 2003 ontstaan uit het bedrijf USA Networks, Inc wat weer voornamelijk is ontstaan uit allerlei fusies en overnames van andere bedrijven. Diller is sinds 1995 CEO van dit bedrijf toen het nog onder de naam Silver King Communications door het leven ging. Tegenwoordig is het bedrijf vooral bekend van de merken Expedia, Hotels.com, TravelMaster en het Home Shopping Network.
Ask Jeeves is in 1996 opgericht door Garrett Gruener en David Warthen. De huidige CEO van Ask Jeeves is Steve Berkowitz. Hij zal na het voltooien van de overname door IAC/InterActiveCorp de leiding blijven behouden over Ask Jeeves. Volgens geruchten zou de vroegere Veronica-DJ Adam Curry bij de oprichting van Ask Jeeves flink hebben geïnvesteerd in het bedrijf. Volgens de site Hyped.com zou Curry nu nog een significant belang in het bedrijf hebben waardoor deze overname hem in een klap een stuk rijker zou maken.