Op OSNews is te lezen dat als gevolg van een meningsverschil tussen verschillende programmeurs die werken aan delen van de Linux-kernel de kernelmodule voor bepaalde Philips USB-webcams niet meer verder zal worden ontwikkeld. De hoofdontwikkelaar van het USB-gedeelte van de Linux-kernel was van mening dat een niet-open-sourcegedeelte van de Philips-webcamdriver niet in de kernel thuishoorde. Dit zou namelijk het open-sourceprincipe van het Linux-besturingssysteem ondermijnen. De ontwikkelaar van de webcamdriver vond deze beslissing echter niet rechtvaardig, aangezien het betreffende stuk programmatuur al ruim drie jaar onderdeel van de kernel uitmaakt, en heeft hierop besloten elke verdere ontwikkeling van de kerneldriver te staken.
Op de oorspronkelijke website van de betreffende kernel-module is het complete verhaal te lezen vanuit de visie van de ontwikkelaar van de driver. Het betreffende closed-sourcegedeelte van de driver zorgt voor decompressie van gegevens. Het grootste gedeelte van de driver is open source en hij werkt zelfs zonder closed-sourcegedeelte, echter zijn de prestaties dan een stuk minder. Om het closed-sourcegedeelte te benutten had de ontwikkelaar van de driver een 'hook' aangebracht in het open-sourcegedeelte. Het is algemeen beleid in de Linux-kernel om geen functies of aanpassingen aan de kernel toe te staan met als doel closed-sourcecode te kunnen gebruiken.
De ontwikkelaar van de Philips USB-webcamdriver had een NDA getekend waarin was vastgelegd dat hij de closed-sourcecode van de driver niet vrij mag geven. Hij is van mening dat de beslissing van de kernelmaintainers alleen maar verliezers oplevert. Gebruikers kunnen nu hun Philips-webcam niet meer gebruiken en de kans dat Philips de broncode vrijgeeft is nihil. De ontwikkelaar van de kernelmodule heeft de website, broncode en alle documentatie van internet verwijderd en heeft ook verzocht de driver volledig uit de Linux-kernel te verwijderen. Een voorbestaan naast de algemene Linux-kerneltree ziet de ontwikkelaar niet zitten omdat dit verwarrend zou zijn voor beginnende Linux-gebruikers en veel extra werk voor hem zelf zou opleveren. Overigens zijn er ook Philips-webcams waarvoor de driver volledig open source is.