FBI wijst naar Noord-Korea als Binance-hackers

De Amerikaanse FBI zegt dat Noord-Koreaanse hackers bij Binance hebben ingebroken. De federale politiedienst wijst naar een bende genaamd TraderTraitor, een ransomwarebende die sinds 2022 actief is en namens Noord-Korea blockchainbedrijven hackt. Andere beveiligingsbedrijven wezen die bende eerder ook aan.

De FBI schrijft dat in een persbericht, al noemt het geen specifieke aanwijzingen voor die attributie. Volgens de FBI zat de groep TraderTraitor achter de hack op Binance van vrijdag. Toen werd in korte tijd meer dan 6 miljard dollar aan cryptovaluta gestolen van het platform. Inmiddels is een deel van dat geld weer terecht, maar alsnog had de hack veel impact op de cryptovaluta-industrie in het algemeen.

De FBI zegt dat de criminelen hun gestolen cryptomunten omzetten in ether en die vervolgens verder witwassen. De politiedienst deelt tientallen Ethereum- en bitcoin-adressen. De FBI roept cryptovalutaplatformen op transacties van en naar die adressen te blokkeren.

TraderTraitor is een al langer bekende cybercrimegroep. De groep kwam in 2022 in beeld bij de autoriteiten. Het gaat om een groep die gelieerd is aan het Noord-Koreaanse regime. Noord-Korea betaalt de groep voor voornamelijk hacks op cryptovalutaplatformen. Dat is al langer een belangrijke bron van inkomsten voor Noord-Korea. Het land is door sancties grotendeels van de wereld afgesloten en heeft daarom weinig geld. Dat geld steelt het land door staatshackers op cryptovaluta af te sturen.

TraderTraitor was al langer in beeld als de aanvaller van Binance. Onder andere securitybedrijf TRM wees eerder deze week al naar de groep op basis van blockchainanalyses. Ook zou de groep op dezelfde manier hebben geopereerd als bij de eerdere hack op Bybit in 2025. De groep gebruikte Tornado Cash om via kleine overschrijvingen de gestolen cryptomunten te witwassen.

CRYPTOTAG Hodl Light - Bitcoin LED Sign

Door Tijs Hofmans

Nieuwscoördinator

01-11-2026 • 09:17

16

Submitter: Gropah

Reacties (16)

Moderatie-faq

Sorteer op:

Weergave:

Half jaar terug hadden ze ook al 1,5 miljard aan Ethereum gestolen. Blijkt na 18 jaar crypto toch dat het vooral voor criminelen interessant is. Daarnaast is het nog een paar procent moderne krasloten gokken voor de sheeple, maar hoeveel serieuze bedrijven ken jij die crypto echt gebruiken voor hun operationele ondersteuning? De utility van crypto is gokken op meer fiat waarde aka speculatie.
Sprekende voor Bitcoin, wil je ook niet dat er utiliteit is. De utiliteit is daarmee ook meteen het element waarmee de waarde van Bitcoin kan vermeerderen of afnemen.

Je wilt dat de propositie zuiver blijft in de vraag: wat is iets waard waarvan je weet dat er maar 21 miljoen (inmiddels een stuk minder door verlies) zijn, diens transacties transparant zijn en de overheid je het niet kan afpakken (criminelen dus blijkbaar wel haha🤡, maar laten we even aannemen dat bitcoin jong is en deze gevallen minder zullen worden naarmate deze technologie volwassenen wordt.)

Ik zou het echt niet fijn vinden als Bitcoin utiliteit kreeg. En voor de rest vertrouw ik crypto helemaal niet.
Zolang entiteiten als MicroStrategy 4-5% van de in omloop zijnde Bitcoin bezitten (en zo zijn er meerdere, waaronder overheden) kun je denk ik redelijk stellen dat het oorspronkelijke doel van Bitcoin al lang niet meer van toepassing is. Teveel in handen van te weinig mensen, waardoor die teveel invloed hebben.

Dus wat is Bitcoin nog eigenlijk? Gewoon nog een beleggingsmiddel. Gaap...

[Reactie gewijzigd door vickypollard op 1 november 2026 09:57]

Erger nog, het is een digitale tulpebol. De prijs wordt inderdaad bepaald door een klein aantal bagholders die als ze dumpen de prijs naar praktisch nul kunnen brengen. Als dat centrale banken of overheden waren dan viel het nog mee maar in deze vorm is het een leuk speculatiespeeltje meer niet. Ben blij dat ik nog wat goud heb bijgekocht toen het nog $1000/Oz was.
Wat je dus zegt is dat je wilt dat waarde centraal bepaald en beheert wordt.

Mag dat nu precies hetgeen zijn wat Bitcoin tracht te verwijderen uit zijn waardepropositie.

Dat brengt inderdaad flinke volatiliteit met zich mee.. Alhoewel de inflow van etfs en meerdere landen die participeren de volatiliteit zullen doen dalen.
Pump and dump inderdaad. Met innde VS een leider die regulering verwijderd voor het eigen gewin.
Ik heb dit nooit begrepen. Er is geen enkele type bezit wat tegen de krachten van sociologische ongelijkheden opgewassen is. Waarde zal zich altijd volgens pareto distribueren. Of erger nog dan pareto... 90/10 of zelfs 95/5.

Het is altijd lastig en pijnlijk de comment threads te lezen want het is overduidelijk dat de meeste tweakers geen economische of psychologische achtergrond hebben.
Geodnet bijvoorbeeld
Hun bruto nationaal inkomen is beter dan die van ons ondanks de sancties. Je pakt gewoon wat geld af van criminelen. Proberen wij ook te doen, maar hun cijfers zijn beter 😬.
Crypto welke toch ook niet echt voor het oprapen lag. Hoe moet dat gaan als de digitale munt straks voor de gewone man wordt ingevoerd..
Robin Hood...Hm,ethisch verschilt dat toch redelijk met dictator Kim Jong Un volgens velen...
Als je echt helemaal niet weet wie(wat) Robin Hood is, dan zou je dat zomaar kunnen denken. :?
Ik weet niet welke Robin Hood jij hebt gelezen maar volgens mij stal hij geen geld van de rijken om een nucleair arsenaal op te bouwen.
Ik denk niet dat de inwoners van Noord-Korea veel van dit geld te zien krijgen, bovendien kiest de Noord-Koreaanse overheid er zelf voor om zo afgezonderd te zijn van de rest van de wereld.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn