Beelden van nieuwe iPad mini, HomePod mini's en identieke Apple TV verschijnen

Apple brengt naar verwachting volgende maand een iPad mini uit die draait op een A20 Pro-processor. MacRumors heeft beelden bemachtigd van die kleine tablet. Ook heeft de site beelden van de HomePod mini 2, die in nieuwe kleuren beschikbaar komt, en van een nieuwe Apple TV die er hetzelfde uitziet als het eerdere model maar krachtigere hardware heeft.

Onderzoeker Aaron Perris, die regelmatig beelden van niet-uitgebrachte Apple-producten weet te vinden, heeft beelden gevonden van verschillende nieuwe producten die Apple naar verwachting in oktober uitbrengt. Het gaat onder andere om de iPad mini 8. Dat is een kleine versie van de iPad en een opvolger van de huidige iPad mini uit oktober 2024.

Veel details over de nieuwe iPad mini 8 zijn nog niet bekend. MacRumors heeft alleen beelden gepubliceerd van de voorkant van de tablet. Zo is niet duidelijk welke afmetingen de tablet krijgt. Het bestaande model heeft een scherm van 8,3". Ook over het scherm is niets bekend. Eerder gingen er al geruchten dat de iPad mini een oledscherm zou krijgen.

Wel is duidelijk dat het apparaat een A20 Pro-soc krijgt. Verder is te zien dat de tablet een camera aan de lange zijde heeft. Dat hebben alle moderne iPads behalve de mini.

Apple iPad Mini 8
Het uitgelekte beeld van de Apple iPad mini 8. Bron: MacRumors

MacRumors toont verder beelden van de HomePod Mini 2. Die volgt het originele model uit 2020 op. Dat was aanvankelijk alleen verkrijgbaar in zwart en wit. Later kwamen nieuwe kleuren beschikbaar. Op de nieuwe beelden zijn ook een roze, een groen en een blauw model te zien. Verdere details over de komende HomePod mini 2 zijn niet bekend.

Apple Homepod mini 2
De nieuwe HomePod mini's. Bron: MacRumors

Apple TV

Er is verder ook weinig bekend over een nieuwe Apple TV 4k. Ook daarvan heeft MacRumors een foto gepost, maar details erover zijn schaars. Het model heeft dezelfde formfactor en ogenschijnlijk hetzelfde uiterlijk als het bestaande model, dat in 2022 uitkwam. De veranderingen zitten dan ook voornamelijk aan de binnenkant, met bijvoorbeeld een krachtigere chip. Over de hardware weet MacRumors niets te melden.

Apple TV
De nieuwe Apple TV die lijkt op de oude. Bron: MacRumors

De release in oktober is overigens speculatie, want die wordt nergens genoemd. Dat is echter wel gebaseerd op ervaringen uit het verleden. Apple kondigt veel soortgelijke hardware doorgaans aan in oktober, een maand na de iPhone Pro-presentatie.

Door Tijs Hofmans

Nieuwscoördinator

25-09-2026 • 19:43

103

Submitter: THE_BASE

Reacties (103)

Sorteer op:

Weergave:

Waarom zouden ze de Apple TV refreshen, ding voldoet letterlijk nog aan alles.
Er moet Apple Intelligence en Siri AI op. Dat kan de A15-SOC niet aan. :)
Er zijn wel meer redenen zoals bijvoorbeeld HDMI Audio Passthrough, al weet ik niet of dat een software of hardware beperking is.
Dit is een design choice en zal ook niet veranderen; een ruwe bitstream kun je niet mixen, waardoor bijvoorbeeld Siri, notificaties en AirPlay niet meer correct functioneren. Hardwarematig zijn er geen beperkingen en de eerste AppleTV ondersteunde zelfs audio passthrough maar dit is met een software update uitgeschakeld
echt!? ik heb de 4k versie uit 2022 denk ik maar die geeft het niet ruw door en al die tijd heb ik dus een bewerkte versie :'( dus softwarematig gesloten om nieuwe producten over de toonbank te schoppen?
Bij mij gaat het beeld en geluid vanuit de Apple TV via hdmi1 mijn tv in en hdmi3 met eArc geloof ik weer naar m’n soundbar.
Dat kan toch al? Al mijn apparaten die aangesloten zijn worden via Apple TV afgespeeld op mijn Homepods (mini).
Nee, passthrough betekent dat je het geluidsignaal zonder decodering doorgeeft aan een ander apparaat.

Dat wil je meestal indien je een goede receiver/audio set hebt
Diensten zoals Netflix hebben Dolby Atmos, en dat geeft de Apple TV ook door aan mijn surround receiver. Echte pass through.

Infuse Pro zet mijn DTS en HD audio tracks om naar multi channel PCM, wat mijn receiver ook prima weer kan geven. Geen echte pass through, want Infuse doet de omzetting, maar omdat je receiver normaal dezelfde omzetting naar PCM doet, zul je geen verschil kunnen horen, behalve bij object georiënteerd geluid zoals bij DTS:X.
Netflix heeft geen Dolby TrueHD Atmos lol. De complete stream inclusief video heeft nog minder bits dan enkel een hoge kwaliteit audiotrack bevat.

Alle hoge kwaliteit audio voor films wordt niet ondersteund op een AppleTV. Het gaat hier niet om mensen die een beetje Netflixen, maar mensen met een HiFi-systeem die bestanden van hoge kwaliteit willen afspelen.
Dolby Atmos is een container, waar je van alles in kunt stoppen. Dat hoeft inderdaad geen True HD te zijn, wat jammer is.

Ik noemde Netflix omdat dat de grootste is, ik zei ook niet voor niets "diensten zoals Netflix", zodat ik niet het hele rijtje hoefde op te noemen. Dolby Atmos via Apple TV+ klinkt al stukken beter, omdat die een veel hogere bitrate heeft. Om dezelfde reden is HDR (Dolby Vision en HDR10+) van Apple TV+ beter: de bitrate is hoger, dus er gaat minder info verloren.

En ik noemde ook niet voor niets Infuse Pro. Standaard DD5.1 wordt doorgezet, DTS en HD audio formaten worden door Infuse vertaald naar 6 tot 8 discrete PCM kanalen, dus hetzelfde wat jouw receiver doet, met in bijna alle gevallen hetzelfde resultaat. Geen echte pass through, maar je kunt het verschil niet hoger. En het is echte HD audio.
Is dat zo'n groot issue? Mijn ATV levert lineaire PCM aan mijn receiver en de geluidskwaliteit is dan het hoogst mogelijke.
Toevoeging van AV1 zou wel een zeer welkome toevoeging zijn. Voor de rest, waarschijnlijk veel Siri/AI ?
Qua performance heeft het zeker geen upgrade nodig, is nu al voor normaal gebruik bloedsnel, maar qua grafische kracht is meer performance nooit verkeerd 😉
De 4k gen3 kan zelfs al AV1, bleek uit een streaming profiel dat ik eens onder ogen kreeg. Maar goed, misschien dat een nieuwere chip bredere AV1 support oplevert van 4K plus hogere framerates in combinatie met HDR en zo.
Volledige hardwarematige decoding van AV1 (inc HDR etc) is pas vanaf de A17 toegevoegd. Onder de A17 zal het altijd software of software assisted zijn. Wel AV1 profiel zag je voor de 4K g3?
https://github.com/joey-suri/plex_av1_tvos
"Tested with smooth playback on latest Apple TV 4k and last gen model. 1st Gen model stutters on 1080p av1 and 4k content."
Apple TV 3rd generation zit nog op Bluetooth 5.0 uit ... 2016. Ondertussen zitten we al bij 6.3 en in de versies ertussen zijn er best wat verbetering bijgekomen voor connectivteit met headphones en gehoorapparaten bijvoorbeeld.

Wifi 6 is dan nog wel ok, maar goed, anno 2026 wil je toch wel Wifi 7 ondersteunen. Vergeet niet dat dit soort apparaten 5-10 jaar meegaan, maar dat gaat niet lekker werken als de technologie 10 jaar oud is. Vraag me wel af of ze 6Ghz ondersteunen in de nieuwe versie.

Verder geven de andere tweakers genoeg andere punten aan die de huidige versie echt mis. Hardware voor Siri AI (ook handig als ie als Homehub fungeert), hardware decodering voor AV1. Snellere CPU/GPU is ook fijn voor allerhande apps en games.
Ik denk dat je de vierde generatie bedoelt. Dat is de oudste AppleTV die tvOS draait.

De derde generatie draait nog geen tvOS en heeft geen appstore. Dat ding is vrijwel nutteloos, tenzij je hem uitsluitend als Airplay ontvanger wil inzetten.
Werkt anders prima om Apple TV+ mee te kijken. Als je verder geen 🍏 devices hebt en geen smart tv is dat een uitkomst.
Met de derde generatie AppleTV kun je geen AppleTV+ kijken.

Ik denk dat je een vierde generatie hebt.
Nope 3e generatie, uit 2012 (A1427) geen apps maar wel een icoon van Apple TV plus. Het is gewoon als zender erin gezet net als bijvoorbeeld RedBull TV, wat er altijd al in zat. Slimme zet van Apple want daardoor kunnen nog meer mensen hun services afnemen.
Ah ok, dat wist ik niet. Weer wat geleerd!
mss ook DV PFEL7 support?
Dat lijkt me geen optie. Alleen blu ray discs hebben een extra enhancement laag. Je hebt een dubbele decoder nodig en een licentie. Er zijn niet veel apparaten die profile 7 juist weergeven.
Waarom zouden ze de Apple TV refreshen, ding voldoet letterlijk nog aan alles.
Maar hoe lang is de software support van de huidige, vergeleken met de nog te releasen versie?
Als je nog geen Apple TV hebt zou ik nu niet zo snel voor het oude model gaan.
Waarschijnlijk is het goedkoper om een nieuwere processor toe te passen. De nieuwe is ook in andere producten beschikbaar en de Apple TV kan van ge-binde (out of spec) processoren gebruik maken.
Zolang dat ding geen usb-c poort heeft hoef ik m niet hoor
En ik mis een tweede HDMI-poort.
Lossless audio doorgave is toch echt wel een ding wat ik graag wil.
Dat gaat sinds tvOS27.
Zeker niet, alleen stereo in muziek.
Wel ik ben hier wel blij om hoor. Heb nood aan een kastje dat goed Plex kan draaien en geen zin om nieuwprijs te betalen voor 4 jaar oude hardware. Thuis loopt alles in de apple bubbel dus ja, andere spelers waren voor mij niet echt een optie.
Gebruik Infuse als app / Plexclient. 't leven wordt dan een stuk vrolijker.
Behalve Bitstream audio met Plex of Infuse :(
Omdat een apparaat niet wordt verkocht om alleen nu aan alles te voldoen, maar ook in de (nabije) toekomst.
Apple Arcade, die vraagt wel om een nieuw chipje.
Zodat ze de software-ondersteuning van de huidige (in de toekomst dus oudere) variant eerder kunnen beëindigen.
Nouja, klopt enigsinds, als het een USB poort krijgt voor een camera, zodat ik facetime kan zonder mijn iPhone op te hangen is het een instant-buy. Echter zie ik de kans minder dan 5% in. Verder is hardware decoding van bepaalde dingen ook wel leuk. Maargoed, zal zien, misschien is het wat, misschien niet. Als het echt zuiver 90% alleen een nieuwe SoC is, dan ga ik het ook niet halen nee.
120Hz output voor gamestreaming zoals Geforce Now zou ik ideal vinden. Maar goed hardwarematig zou de huidige ATV ook al 120hz moeten ondersteunen
Los dat ze meer met AI willen doen: De prijs die ze momenteel voor die jaren oude hardware vragen is belachelijk. Geef dan op z'n minst nieuwe hardware. Plus, het gaat ook over hoe het ding het over een aantal jaren nog werkend houdt.
Ik heb een Apple TV die in 2015 op de markt kwam en nog steeds werkt, maar nu eindelijk aanvoelt dat ik een vervanger nodig heb. Zou mooi zijn als de nieuwe ook 10 jaar vooruit kan.
uh... max 60hz op 4k...
Er zit een 5 jaar oude SoC in. Dat is ook wel iets dat ze ergens uiteindelijk gaan willen droppen.
Apple Arcade en games die steeds zwaarder worden. Mijn TV met A12 cpu trekt Ocean Heart 3 niet op 60 fps.
Iets met Siri AI (in de EU nog niet) heeft alle apparatuur een upgrade nodig. Ook de Homepods en ATV’s.

Voor ons is deze update minder interessant, tenzij je net een ATV zoekt dan is een geüpgraded model wel net zo fijn.

Ik ben persoonlijk ben wel zeer benieuwd of de nieuwe HomePods ook uiteindelijk Ghosting problemen gaan krijgen. Iets wat de huidige modellen bij sommigen wel problemen geeft.
AV1 support bijvoorbeeld.

Netflix heeft nu HDR10+ maar enkel met AV1 codec. Gezien ik een Samsung TV heb is HDR10+ gesupport en niet DV
Gokje: Apple Intelligence.

Dat kan de huidige niet aan, en de nieuwe Siri AI is natuurlijk het nieuwe paradepaardje.
Energie verbruik, goedkopere productie, verbeterd PCB design om defecten te voorkomen, productie van oude chips is gestopt.

Ik geef je verder gelijk ik draai een eerste gen 4K en ik ben volgens mij nog niets tegengekomen wat niet afspeelde

[Reactie gewijzigd door nexhil op 27 september 2026 10:31]

Ik zou graag een nieuwe willen. Ik ben toen niet op de 4K-trein gesprongen en heb dus nog 1 oudere generatie dan die 4K versie. Ik vind het zonde om nu nog een nieuwe huidige 4K versie aan te schaffen in de wetenschap dat er ooit een nieuwe gaat komen met betere hardware.

Helaas is "binnenkort" al uitgelopen op, wat, 3 jaar wachten? Dat is wel balen en had ik inderdaad toen beter nog even die 4K versie kunnen kopen :+

Mijn Apple TV is merkbaar ongelooflijk traag in gebruik, dus een upgrade is voor mij wel prettig.
Mee eens dus ben benieuwd naar de wijzigingen 🤷🏼‍♂️🤷🏼‍♂️
Ik mis bij de Apple TV alleen echt optical audio. Voor mijn oude trouwe Classe versterker. Van HDMI naar tv en dan van optical terug naar de classe gaat gewoon niet goed. Altijd een ruis of juist niets meer. Terwijl als ik mijn oude uit 2016 met optical audio, er aan zet die bij de kinderen staat dit perfect gaat.
Is een de-embedder niet een idee? Werkt bij mij prima.
Ik mis zelf bij de Apple TV alleen echt de cinch pluggen. Voor mijn nog oudere trouwe Classe versterker. Mijn oude 2007 met cinch pluggen heeft dat wel en als ik die aanzet dan gaat dit perfect.
En ik vind het jammer dat mijn platenspeler uit de 20e eeuw niet meer aan te sluiten is. 🤪

Even serieus, op een gegeven moment wordt het gewoon tijd om oude aansluitingen vaarwel te zeggen. Die optische aansluiting doet ook maar maximaal 5.1 en de kabeltjes zijn redelijk fragiel.
Mijn vader heeft bijvoorbeeld nog heel lang vastgehouden aan scart, want anders kon hij oude VHS-tapes niet meer afspelen met zijn videorecorder. Ik heb hem geholpen om dat ding met een adaptertje aan te sluiten op de pc zodat hij ze kon digitaliseren en daarna die oude zooi bij het grofvuil kon zetten.
Jij hebt dus het zelfde! Bloed irritant ik heb nog een Classe Ssp75 die is na 3 min de weg kwijt.
De Apple TV, die wordt al 1,5 jaar de volgende maand uitgebracht volgens rumors.

Zou fijn zijn als het nu wel klopt!
Dat kwam natuurlijk door Apple Intelligence, dat is nu eindelijk uitgebracht dus dan kan de hardware ook de deur uit. Grootste nadeel is alleen nog de EU ondersteuning dus in hoeverre “wij” er op vooruit gaan blijft de vraag.
De oude Apple tv kost op dit moment 300 euro. Dat vind ik vooral een ding. Na het LG debacle heb ik besloten toch maar weer een Apple TV te kopen maar niet voor die prijs met die leeftijd, de AI kan me gestolen worden.
Laatst nog voor €188 een 3rd Gen kunnen scoren en voor €140 mijn 2nd Gen doorverkocht. Voor de huidige prijzen koop ik geen nieuwe Apple TV meer voorlopig.
Voor 300 euro mag het wel wat meer worden als een simple upgrade., wat uiteindelijk is het apparaat een veredelde mediaspeler. Als je in het Apple eco-systeem zit is het wel iets meer, maar toch ook niet veel meer dan dat.
SSD/Geheugenchipjes kosten een duit ...
Bij Apple nieuw al vanaf 229 te koop voor het 64GB model zie ik net. Als je graag wifi wil gebruiken, heb je daar al genoeg aan.

Heb zelf de 128GB versie waarbij ik de ethernet port gebruik en ik moet zeggen dat die nog steeds erg snappy aanvoelt met alle apps die ik erop gebruik.

Ook het samen met de AirPods gebruiken werkt dikke prima; daar heb ik de nieuwste bt versie echt niet voor nodig.

Van de mobiel streamen ernaartoe werkt ook snel en stotterloos.

Verder geen ervaring met Arcade games, omdat ik geen gamer ben dus daar kan ik niks over zeggen.
waarbij ik de ethernet port gebruik
Dat is ook het kromme, een netwerk poort verstoppen achter een hogere tier. Dat ging bij mij even verkeerd. Waar tegenwoordig alle meuk al 1 gbps heeft. Heel jammer dat je dan maar meer moet lappen alleen voor dat poortje die je wilt.
Ik hoop dat de nieuwe Apple TV 4k een output heeft van 120hz. Dat zou voor mij een reden zijn om hem te kopen en de huidige Apple TV naar de slaapkamer te verhuizen. Kan meteen de chromecast weg :+
Oprechte vraag, voor welke media? Of kan je games streamen naar dat ding op 120hz?
Bijvoorbeeld Youtube en inderdaad games die worden gestreamd naar m'n Apple TV via mn PC.
En waar heb je 120hz precies met youtube voor nodig? YouTube ondersteund Max 60 fps dus dat is helemaal niet nodig
Welke app gebruik je dan om games te streamen?
Heb de mini 6, maar met 64gb geheugen begint ‘ie echt te verouderen met de steeds zwaardere ipadOS. Moet er steeds apps afgooien!
In mei in Japan een iPad mini A17 Pro meegenomen voor omgerekend €350. Een wereld van verschil met een 6e generatie.
Aanrader voor japan is om ook de 3.5mm adapters te kopen. Die mogen wettelijk gezien meer vermogen leveren dan de europese varianten.
Ik kijk ook uit naar de nieuwe Apple Tv...maar of ik hem nu nog ga kopen weet ik nu even niet meer want ik gebruik nu Apple Airplay op mijn tv,s dat werkt verrassend goed je hebt wel een macbook of en Mini hiervoor nodig.
Airplay kan toch prima vanaf je iPhone of iPad? Doe niet anders hier thuis
Weet je of Airplay ook werkt met Plex via je iPhone? Heb je dan ook volledig beeld of moet je de telefoon dan ook horizontaal vasthouden?

[Reactie gewijzigd door Chrismaclinux op 26 september 2026 07:12]

Pas geleden onze slaapkamer groen geverfd, daar zou een groene HomePod zeer goed kunnen staan. }> Ik ben voor mezelf de aankoop al goed aan het praten, terwijl ik eigenlijk voldoende HomePods mini’s heb. }:O
Wat doe je uiteindelijk met zo’n homepod?
Muziek luisteren, spraak commando’s om in de kamer/huis de verlichting besturen, temperatuur en vocht sensor is ook handig.
Haha die iPad mini foto’s zijn echt compleet nutteloos.

Juist benieuwd naar de zijkanten die geen speaker holes meer hebben. Zo’n foto van voren ziet er vrijwel exact hetzelfde uit als de huidige mini.
De verplaatsing van de camera naar de lange zijde is wél een grote verandering. Waar die nu zit - aan de korte kant - is echt waardeloos, zeker wanneer je je iPad mini gebruikt met een stand en los toetsenbord zoals ik. Om de verplaatsing heeft de community echt gesmeekt.

Maar verder ben ik het met je eens, foto is verder identiek aan huidige model en zonder zijkanten niks nieuws te zien.

[Reactie gewijzigd door -Elmer- op 25 september 2026 21:00]

iPad mini

Home Pod mini

Zou zo gaaf zijn als ze het rijtje compleet maken met een nieuwe iPhone mini
Zal niet (snel) gebeuren wegens tegenvallende verkoop toen met de 12/13 Mini.
Formaat is perfect (vind ik dan) maar zal wel belachelijk duur zijn vergeleken met vergelijkbare android tablets. Heb zelf een Xiaomi Pad mini voor €330 (chinese versie dan wel maar zie daar niet echte nadelen in (kan je op engels zetten). 12GB ram, 256GB, 165Hz, MediaTek Dimensity 9400+, geen Oled maar wel een heel goed en zeer scherp lcd scherm (403 dpi).
Met bv een gamesir controller voor tablets perfect voor old school games en/of (game) streaming vanaf je pc! Steam gamelink werkt erg goed. Tip op de playstore door eenmalig €10 te betalen vele old school game consoles & arcade. Tienduizenden (old school) games??, werkt perfect! (naam app: video game (kan ook gratis maar dan met veel reclame).

[Reactie gewijzigd door Plugin op 25 september 2026 22:27]

Maar, geen apple. Dus geen handige synch van mijn foto’s of mijn apps, niet even bellen via de ipad als mijn telefoon niet in handbereik is. Op mijn telefoon of macbook iets beginnen en lekker onderuit op de tablet afmaken.

Als je puur “een tablet” wil, vooruit. Maar als het onderdeel wordt van je dagelijkse routine en de rest is al van Apple… dan geef ik het echt liever uit aan die nieuwe iPad.
Apart ik kan wel alles naar iCloud syncen van niet Apple apparaten. Dan doe je toch iets fout?
Ik bedoel meer dan “foto’s en filmpjes naar icloud synchen”. Ik begin op mijn mac aan iets en via handoff kan ik op een ander device verder. Hoe vaak ik via mijn laptop zit te bellen als mijn telefoon aan de lader hangt is niet te tellen. Dat zijn dagelijkse handige dingen die ik veel gebruik
Ja dat is lastig wanneer je zo ongeveer vast zit in een bepaald eco systeem (vooral na vele & vele jaren!). Ieder zijn keuze en vrijheid natuurlijk maar toch gaat het wringen ergens ook al ben je de grootste fan. Tenminste dat is mijn ervaring, Apple geeft weinig om hun grootste fans, gaat gewoon om grof geld maken. En op een bepaald moment heb je daar genoeg van, ook veel minder vrijheid/keuze met Apple. Ze luisteren niet echt naar hun klanten, signal/ruis ratio .. jij bent gewoon RUIS als de grootste en trouwste Apple fan voor dit bedrijf. Maar goed als jij blij bent met hun producten geen probleem natuurlijk! Maar vooral als je een beetje op je centen moet letten, niet de slimste/beste keuze by far!

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn