'AI-platform Hugging Face overweegt overname voor 13 miljard dollar'

AI-platform Hugging Face overweegt zichzelf te laten overnemen. Dat zeggen ingewijden tegen Business Insider. Zo'n overname zou het platform waarderen op 13 miljard dollar of meer, aldus de nieuwswebsite. Er is nog geen definitieve deal gesloten.

Het is niet duidelijk welke bedrijven een bod hebben uitgebracht op Hugging Face, schrijft Business Insider. Het AI-platform praat momenteel met een bank om de interesse van bieders te peilen, aldus de website.

Hugging Face is een platform waar ontwikkelaars AI-modellen kunnen publiceren, waarna gebruikers die kunnen downloaden. Je zou het in dat opzicht kunnen vergelijken met programmeerplatforms zoals GitHub, alleen dan voor llm's en andere soorten AI-modellen. Hugging Face maakt geen eigen modellen.

Het bedrijf haalde in 2023 nog geld op, waarmee het werd gewaardeerd op ongeveer 4,5 miljard dollar. Eerder dit jaar zou Hugging Face een half miljard dollar hebben afgewezen van Nvidia, schreef de Financial Times toen. Het bedrijf wilde niet slechts één dominante investeerder hebben met veel invloed op zijn beslissingen.

Het bedrijf zou nu dus ruim 13 miljard dollar kunnen opbrengen door zichzelf te verkopen. Het zou niet de eerste keer zijn dat een AI-bedrijf zonder eigen modellen wordt overgenomen voor miljarden. Onlangs werd OpenRouter, een dienst die klanten makkelijk laat wisselen tussen AI-modellen van andere bedrijven, ook al gekocht door betaaldienst Stripe. Daarbij was 8 miljard dollar gemoeid.

Hugging Face. Bron: SOPA Images / Getty Images
Hugging Face overweegt zichzelf te laten overnemen voor 13 miljard dollar. Bron: SOPA Images / Getty Images

Door Daan van Monsjou

Nieuwsredacteur

24-08-2026 • 17:46

15

Reacties (15)

Sorteer op:

Weergave:

Wat een bedragen... En dat terwijl het zich toch nog echt moet bewijzen.
Nou, Huggingface is wel echt DE plaats voor open-source AI ontwikkeling. Bewezen hebben ze zich wel. Er is eigenlijk geen nummer twee.

Maar 13 miljard vind ik ook wel veel, want technisch is het niet meer dan een soort github voor AI modellen. Ik denk dat de waarde hem vooral in de naam en het netwerkeffect zit, iedereen die iets met AI modellen doet, doet dat op Huggingface.

Ik zou een overname alleen niet echt geweldig vinden. Huggingface is goed zoals het nu is. Een overname zoals Github door Microsoft pakt uiteindelijk negatief uit omdat ze het terug willen verdienen. Met Github heeft dat best wel lang geduurd voor dat begon maar dat is nu toch wel bezig.

Maar als je ziet hoe OpenRouter voor een 8 miljard weg gaat, en dat is niet meer dan een API reseller. En bovendien iets dat je prima zelf kan draaien via bijvoorbeeld een litellm.

[Reactie gewijzigd door Llopigat op 24 augustus 2026 18:01]

Ik kan de gevolgen van een overname van Huggingface niet echt overzien. Dus kan ook niet beoordelen of het voor- of nadelig is voor de gebruiker.

Wel hoop ik zeer -als gebruiker van Huggingface- dat het vrij downloaden van (taal)modellen behouden blijft, evenals de zoekfunctie en filters om geschikte modellen te vinden.
Een overname voor zoveel geld is altijd wel slecht nieuws uiteindelijk.

Er gaat 13 miljard in dus er moet meer dan 13 miljard uit komen. Van mensen die niet dezelfde belangen hebben dan de oprichters. En waar komt dat geld vandaan? Van de gebruikers, hoe je het ook wendt of keert. Of dat nu via reclames gaat, via abonnementen, of via deals met aanbieders die de onafhankelijkheid van het platform ondermijnen.

[Reactie gewijzigd door Llopigat op 24 augustus 2026 18:26]

Het probleem met dit soort platformen is vooral leuk dat het populair is maar hoe vertaal je dat in waarde. Een betaalmuur en het is snel gedaan met huggingface. de data die ze hebben heeft wel wat waarde maar is beperkt.
Voor een dienst als openrouter is er nog specifieke technologie en controle. Huggingface is in essentie een hoster. Of zijn er functies, buiten de naam, die deze waarde kunnen verklaren?
Geen functies, maar wel een verklaring. Ze doen iets met AI, dat is overal opgeblazen lucht. Als je het woord "AI" in je tweakers.net reactie zet wordt ie al meer waard.
Openrouter is niet meer dan een hosted litellm. Ze zetten wat API requests door, en hebben een centrale betaling zodat je niet bij elke provider een accountje aan hoeft te maken (voor grootgebruikers echt een kleinigheid). Daar zit ook niet veel toegevoegde waarde in.
Ze hebben natuurlijk wel een grote naam opgebouwd met het hosten van open weight en opensource llm modellen. Als er een plek is waar je gratis, snel en eenvoudig een llm model kunt downloaden om lokaal te kunnen draaien, dan is het wel bij HF. Hoe zij dit al jaren kunnen aanbieden (want opslag en netwerkverkeer is niet gratis) is bewonderenswaardig! Maar schijnbaar zien hun investeerders er brood in, anders stoppen ze er geen tientallen tot honderden miljoenen in..

Ze hebben ook betaalde diensten en accounts maar kan me niet voorstellen dat het daarmee kosten dekkend is. Het is dus echt een investering voor de toekomst schijnbaar (?)

Afgelopen jaar kwamen ze in het nieuws door dit leuke open source robot model uit te brengen, waar je zelf mee aan de slag kunt gaan: https://huggingface.co/blog/reachy-mini

Ze komen al met al heel sympathiek over als bedrijf (vind ik). Ben alleen bang dat als ze door een Sam Altman, Mark Zuckerberg of Elon worden opgekocht dat het wel snel afgelopen is met dat imago.. :/ laten we hopen dat het een andere partij is.
Dat klinkt veel. Zijn ze eigenaar van die gepubliceerde modellen of is het omdat ze veel bezoekers hebben? Wat een bedragen gaan er in om. Ik snap wel dat er gevreesd wordt voor een bubbel. Misschien snel verkopen voordat die barst? Is dat het?
Het is een veredelde bittenbak, een Mega, een RapidShare, vervangbaarder dan wat lijkt me. Plus ze zullen nogal wat kwijt zijn aan opslag en dataverkeer. Hoe kan dit dertien miljard waard zijn?
AI hype. laat de zeepbel maar zsm barsten.
Dus blijkbaar verwachten ze dat ze in de nabije toekomst aanzienlijk minder dan 13 miljard waard gaan zijn, anders hadden ze dit moment niet uitgezocht. Zij weten blijkbaar iets dat wij (of ik, in ieder geval) niet weten...
Iemand wil duidelijk gaan cashen.
Balen, ik hoop echt dat er ‘uncensored’ modellen blijven, dat is primair waar ik huggingface voor bezoek. Heel handig met pentesten van eigen netwerken/aparaten.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn