Google Pixel 11-telefoons hebben betere camera's en kosten minimaal 999 euro

Google heeft de Pixel 11, Pixel 11 Pro, Pixel 11 Pro XL en Pixel 11 Pro Fold aangekondigd. De telefoons hebben onder meer een vernieuwde Tensor-soc, die vooral een betere tpu heeft, en betere camera's. Het goedkoopste model, de Pixel 11 met 256GB opslagruimte, is te koop voor 999 euro.

De verschillende kleuren van de Pixel 11
De verschillende kleuren
van de Pixel 11

De Pixel 11 en Pixel 11 Pro hebben beide een 6,3"-oledscherm met een verversingssnelheid van 120Hz. Het Pixel 11-beeldscherm heeft een resolutie van 2424x1080 pixels. Het display van de Pixel 11 Pro is iets scherper met een resolutie van 2856x1280 pixels. Dat van de Pixel 11 Pro heeft ook een hogere piekhelderheid (3600cd/m2 vs. 3000cd/m2) en een lagere minimale verversingssnelheid (1Hz vs. 60Hz).

Het 6,8"-scherm van de Pixel 11 Pro XL heeft een resolutie van 2972x1344 pixels en presteert verder hetzelfde als dat van zijn kleinere broertje. Dat geldt ook voor de 6,5"- en 8"-schermen van de Fold, die resoluties hebben van respectievelijk 2342x1080 pixels en 2152x2076 pixels.

Meer AI door krachtigere tpu

De smartphones gebruiken Googles nieuwe Tensor G6-soc. Deze is volgens Google sneller en zuiniger dan de Tensor G5. Volgens de fabrikant zit de grootste vooruitgang in de tpu, die 50 procent krachtiger zou zijn dan die van de vorige chip. Daardoor verwerkt de processor sneller foto's en video's en werkt het Gemini Nano-AI-model beter en sneller, aldus Google.

Het bedrijf introduceert ook enkele nieuwe AI-functies, zoals Magic Capture, waarmee gebruikers een los frame in hogere kwaliteit uit een video kunnen halen. Ook Rambler maakt zijn debuut in de Pixel 11-serie. Dat is een spraak-naar-teksthulp die in het toetsenbord is geïntegreerd en berichten verbetert.

Minimaal 256GB opslagruimte

Alle Pixel 11-telefoons zijn te koop met 256GB of 512GB opslagruimte. De Pixel 11 Pro, Pro XL en Pro Fold hebben ook 1TB-versies. De telefoons beschikken over 12 tot 16GB werkgeheugen.

Alle Pixel-smartphones hebben drie cameralenzen op de achterkant. De hoofdcamera's van de Pixel 11 en Pro Fold hebben een resolutie van 48 megapixels, terwijl de andere telefoons beschikken over een 50-megapixelhoofdcamera. De selfiecamera van de Pro Fold heeft een resolutie van 10 megapixels, iets lager dan die van de voorcamera van de Pixel 11 (10,5 megapixels). De Pixel 11 Pro en Pro XL beschikken over 42-megapixelselfiecamera's.

Google zegt dat de Pixel 11 Pro Fold 24 uur meegaat op één acculading en de andere telefoons 30 uur. De toestellen kunnen bedraad opladen met 30W tot 45W en draadloos met maximaal 25W. Alle telefoons ondersteunen de in 2024 geïntroduceerde Bluetooth 6.0-standaard. De Pixel 11 heeft Wi-Fi 6E; alle andere toestellen beschikken over Wi-Fi 7. Google belooft minimaal 7 jaar updates.

Pixel 11 Pro-seriePixel 11 Pro-seriePixel 11 Pro-seriePixel 11 Pro-serie
Specificaties Google Pixel 11 Google Pixel 11 Pro Google Pixel 11 Pro XL Google Pixel 11 Pro Fold
Beeldscherm 6,3"-oled
2424x1080 pixels
60-120Hz
3000cd/m² piekhelderheid
6,3"-oled
2856x1280 pixels
1-120Hz
3600cd/m² piekhelderheid
6,8"-oled
2972x1344 pixels
1-120Hz
3600cd/m² piekhelderheid
Buiten: 6,5"-oled
2342x1080 pixels
1-120Hz
3600cd/m² piekhelderheid

Binnen: 8"-oled
2152x2076 pixels
1-120Hz
3600cd/m² piekhelderheid
Soc Google Tensor G6
Geheugen 12GB 12/16GB 16GB
Opslag 256GB
512GB
256GB
512GB
1TB
Camera's achterzijde 48-megapixelhoofdcamera
13-megapixelultrawidecamera
10,8-megapixeltelecamera
50-megapixelhoofdcamera
48-megapixelultrawidecamera
48-megapixeltelecamera
48-megapixelhoofdcamera
10,5-megapixelultrawidecamera
10,8-megapixeltelecamera
Selfiecamera 10,5 megapixels 42 megapixels 10 megapixels
Accu 4985mAh
Max. 30W (25W draadloos)
4850mAh
Max. 30W (25W draadloos)
5115mAh
Max. 45W (25W draadloos)
4750mAh
Max. 30W (25W draadloos)
Verbindingen Wi-Fi 6E
Bluetooth 6.0
Wi-Fi 7
Bluetooth 6.0
Softwareondersteuning Minimaal 7 jaar updates
Vanafprijs 999 euro 1199 euro 1399 euro 1999 euro

Door Imre Himmelbauer

Redacteur

12-08-2026 • 17:21

79

Reacties (79)

Sorteer op:

Weergave:

Wat zijn de ervaringen met het energieverbruik van het 5G-modem bij de laatste generaties van de Pixel? Ik gebruik zelf nog de Pixel 8 Pro en die werkt perfect, alleen het energieverbruik met 5G is teleurstellend. In Nederland is het nog oké, maar in het buitenland (bijvoorbeeld in Zuidoost-Azië) is het qua energieverbruik echt bedroevend zodra ik overschakel op 5G. De connectiviteit is meer dan prima en de snelheden zijn ook goed.
Hebben die pixels nou de beloofde Mediatek modems die de accuduur zo enorm zouden verbeteren? Dat kan ik nergens terugvinden. Dat het scherm nóg feller is kan me eigenlijk vrij weinig interesseren.
Nou ja in de Preview review: Google Pixel 11-serie - Een goed jaar voor Pixel-camera's staat
Volgens documenten van de Amerikaanse telecomtoezichthouder FCC beschikken de nieuwe Pixels over modems van MediaTek.
Dus dat lijkt er wel op.

Bijna alle sites geven ook aan dat er nu een Mediatek in zit ipv. Samsung zijn modem.
Tsja, persoonlijk blijf ik Pixels toch altijd niet innoverend vinden en gaan niet echt mee met de tijd. Kleine accu's, relatief traag laden, erg duur, 1x per zoveel jaar nieuwe sensors (ja, camerasoftware is goed).
En toch voelt mijn pixel soepeler en responsieve dan mijn vorige androids (voornamelijk Samsung) . En gaat de accu langer mee. Specs zeggen niet alles :)

[Reactie gewijzigd door Nephalem82 op 12 augustus 2026 17:34]

Ik vind juist dat de accu niet echt lang mee gaat, na 2 jaar moest ik hem echt vervangen om nog normaal een dag door te kunnen komen. Dit al bij meerdere modellen meegemaakt. Daarna kan ik weer bijna 2 dagen met een accu doen. Gelukkig via ifixit een originele accu kunnen kopen voor een paar tientjes.
Waar ik met mijn a52s een dag deed, die een Snapdragon had, gaat deze 1.5 , zoniet langer mee.
Ik heb nog een a52s (die nu dus al 5 jaar oud is) en mijn batterij gaat makkelijk de hele dag mee zonder batterijbesparing. Nooit iets vervangen werkt nog uitstekend ik heb hem wel ge-debloat dat helpt vast power saving heb ik getuned met app waardoor het meest extreme power saving mogelijk is wanneer ik dat echt nodig heb en dan kan ik er 2-3 dagen mee
Ik heb nog een a52s (die nu dus al 5 jaar oud is) en mijn batterij gaat makkelijk de hele dag mee zonder batterijbesparing. Nooit iets vervangen werkt nog uitstekend ik heb hem wel ge-debloat dat helpt vast power saving heb ik getuned met app waardoor het meest extreme power saving mogelijk is wanneer ik dat echt nodig heb en dan kan ik er 2-3 dagen mee
Je doet niet aan batterijbesparing maar wel aan power saving? Wat denk je dat power saving is?

Aan de andere kant: super van een 5 jaar oude telefoon die nog zo'n goede accu heeft!
Bij Samsung is mijn ervaring tot nu toe dat de batterijduur erg goed is als 'power saving' aanstaat (heb ik permanent aanstaan zonder merkbare nadelen) en aantal bloatware processen op de achtergrond zijn uitgezet.
Mijn accu van mijn S24 ultra gaat nu nog maar 1 dag mee.

En dan gebruik ik hem niet zoveel als andere mensen.

Ik had wel verwacht dat hij net als 2 jaar geleden 2 dagen mee ging.
Ik heb 3 pixels liggen. 4XL, 6 Pro, 10 Pro XL allemaal orginele accu en gaan allemaal nog steeds langer mee dan de S22 van mijn vriendin waarvan al eens de accu is vervangen (toen die nog maar enkele uren mee ging). Ik ervaar de problemen die jij hebt gehad totaal niet. Mijn huidige 10 Pro XL gaat ook nog steeds 2 dagen mee. Overal om mij heen hoor ik juist dat hun samsung niet eens een halve dag mee gaat. En het is echt niet alsof ik hem amper gebruik, want ik ben nogal tiktok verslaafd. Ik laad verder gewoon elke nacht via een draadloze lader op, ook niks bijzonders. Wel staat aangepast batterijgebruik aan, maar batterijbesparing uit. En in de nacht activeert automatisch de "slapen" modi.
Soepeler kan ik nog eventueel begrijpen (in mijn ogen is mijn S25 niet minder soepel dan een Pixel).

Maar qua accu duur haal ik met een Pixel echt niet zoveel als met mijn S25, Snapdragon gaat gewoon beter om met je accu.

Geen (recente) ervaring met Exynos qua Samsung, misschien is dat wel anders, mij vorige Samsung had ook al een Snapdragon chip.
Exynos is echt niet te vergelijken met Snapdragon. Waarschijnlijk het niveau van Tensor of nog slechter.
De laatste Exynos is zuiniger en in sommige gevallen sneller dan de huidige 8 elite gen 5.
Alleen de ISP loopt nog achter, 99% van de mensen zal het niet merken maar het verschil is er zeker als je ze naast elkaar houdt.
ISP staat voor Internet Service Provider in de volksmond. Maar wat dat met Exynos en Snapdragons te maken heeft ten opzichte van de Tensor SOCs van Google is me een raadsel.
de miserie van het verbruik is niet zozeer de tensor vs snapdragen, het is de modem rommel die in pixel zit "made by"-Samsung. Bij de 10 was het al iets beter van optimalisatie maar dan nog.
Bij de 11 is de samsung rommel modem er eindeljik voleldig uit, is mediatek, afwachten wat resultaat is.
Ik heb ook deze ervaring. Mijn P8P is echt nog helemaal perfect en gevoelsmatig zelfs soepeler (en qua UI zeker verbeterd) ten opzichte van dag 1.
Interessant, mijn Pixel 8 Pro is significant langzamer dan mijn toendertijd €220 nieuw kostende Poco F3 met LineageOS(inc gplay), en slechtere batterijduur.

Als ik er geen GOS op had kunnen zetten was die dezelfde dag nog retour gegaan.

[Reactie gewijzigd door Teun! op 12 augustus 2026 19:17]

Ik vindt de pixels erg fijne toestellen alleen sinds de pixel 6 of 7 ofzo tijdje Samsung gehad en toen de pixel 10 pro xl ( ik heb altijd grote telefoons) maar de gehele interface zag er voor mijn gevoel niet goed uit. Alles wat of te klein of nam juist teveel ruimte is.

Wat raar is op zo'n groot scherm, ik kon er ook gewoon niet aan wennen, nog wat zitten pielen met de DPI schaal maar het bleef een dingetje. Dus maar terug naar Samsung.
Ja, Samsung, dat is ook zo bloated en traag als wat. :+ Hebben óók kleine accu's. Daar houdt het ook wel bij op, de software en de camera's.

[Reactie gewijzigd door Anonymoussaurus op 12 augustus 2026 18:02]

Hahahaah dat gelooft uw zelf toch ook niet?
Wat is dit voor rare reactie? Ik gebruik het ding dagelijks . Waarom zou ik liegen?
Ik weet niet waar je het mee vergelijkt maar de batterij capaciteit van de Pixel 11 is 35% hoger dan de iPhone 17, en de Pixel 11 Pro is 14% hoger dan de iPhone 17 Pro.

De Pixel 11 Pro XL en iPhone 17 Pro max hebben een vergelijkbare capaciteit.

Ze laden draadloos even snel, en bekabeld zijn de iPhones ietsjes sneller bij de 1e 50%.

Ik ben het met je eens dat ze allemaal erg duur zijn.
Ja, dan de iPhones. De iPhones staan erom bekend van zichzelf al enorm kleine accu's te hebben (maar wel goede accuduur, dat dan weer wel), dus dan is het ook niet echt te vergelijken.
Accu capaciteit zegt niet zo veel. Als de software m constant leeg staat te trekken met taken die jou als gebruiker niet ten goede komen (zoals alle tracking van Google Play) is ie een heel stuk sneller leeg dan wanneer er niks op draait. IPhone software gaat gewoon beter met je accu om dan wat dan ook uit de Google hoek.

En dat zeg ik niet omdat ik Apple fanboy ben, ik heb een /e/OS telefoon. Ik heb geen vergelijking tussen /e/OS en stock Google Android (of in mijn geval de bloated Samsung firmware), want het stock OS ging er direct af, maar ik weet zeker dat ik met /e/OS een langere accuduur heb dan met het standaard OS. Er staat gewoon minder troep op die energie loopt te trekken.
Accu capaciteit zegt niet zo veel.
Dat ben ik met je eens, maar daar ging het bericht waar ik op reageerde wel over.
Als de software m constant leeg staat te trekken met taken die jou als gebruiker niet ten goede komen (zoals alle tracking van Google Play) is ie een heel stuk sneller leeg dan wanneer er niks op draait. IPhone software gaat gewoon beter met je accu om dan wat dan ook uit de Google hoek.

En dat zeg ik niet omdat ik Apple fanboy ben, ik heb een /e/OS telefoon. Ik heb geen vergelijking tussen /e/OS en stock Google Android (of in mijn geval de bloated Samsung firmware), want het stock OS ging er direct af, maar ik weet zeker dat ik met /e/OS een langere accuduur heb dan met het standaard OS. Er staat gewoon minder troep op die energie loopt te trekken.
Ik heb het even opgezocht, want gevoelsmatig heb ik dat idee ook.

Sinds de introductie van REGULATION (EU) 2023/1669 is er ook een standaard manier waarop gemeten wordt, en daar komt dat ook mooi naar boven:
  • iPhone 17 Pro (A3523) met 3.988 mAH capaciteit: 47h 00min.
  • Google Pixel 11 Pro (GM45K) met 4.707 mAH capaciteit: 47h 36min.
De Pixel 11 Pro heeft 18% meer capaciteit, maar slechts een 1.3% langere batterij duur.

Dat heeft ook als gevolg dat de Pixel 11 Pro een energielabel B heeft, en de 17 Pro een A.

[Reactie gewijzigd door drdelta op 16 augustus 2026 17:07]

koop de vorige serie, scheelt een hoop kosten en je krijgt alsnog zes jaar updates.

Zo doe ik het altijd
Ik denk dat de introductie prijzen van de Pixel 11 reeks, en de aanstaande introductie prijzen van de iPhone 18 reeks, een goed argument zijn om inderdaad een telefoon van een jaar "oud" te kopen.
Mijn pixel 8 pro is de eerste telefoon die het ondertussen al 3 jaar uithoud bij mijn gebruik en waarschijnlijk nog een jaar hou voordat ik hem ga vervangen. Ja je hebt helemaal gelijk in je punten maar ik ben ruim tevreden over de kwaliteit, mijn vorige Oneplus en samsung toestellen wilde ik al na 2 jaar vervangen vanwege X redenen.

Of ik word een ouw zak natuurlijk, kan ook.
Er verandert ook niet zo heel veel ieder jaar. Ik heb met mijn 6 Pro wel 4 jaar gedaan. En nog als ik hem gebruik (voor op de motor) verbaas ik mij erover hoe goed die eigenlijk nog werkt.
Ik was in de veronderstelling dat het launch event pas in de avond (Amerikaanse tijd) zou zijn? En dat de live stream hier in Nederland 00:00 zou beginnen. Maar ze zijn dus al aangekondigd?

Ik ben benieuwd naar de inruil acties voor de mensen met een recente Pixel telefoon.
edit:
staan de Pro kleuren nu niet afgebeeld boven de tabel van de normale Pixel 11?

[Reactie gewijzigd door outlandos op 12 augustus 2026 17:24]

Bij inruil van mijn Pixel 7 kost de Pixel 11 Pro, € 704.- voor mij.

https://store.google.com/nl/collection/offers?hl=nl
Handjeklap en de Nederlander denkt goeie deal. Zonde, die Pixel 7 is nog een prima handmedown. Batterij vervangen en klaar ben je. Draait ook nog gewoon GrapheneOS op. Alleen al het RAM geheugen is waarschijnlijk meer waard.
Ik heb alleen gekeken naar de prijs, de zon schijnt, niet zo negatief over de Nederlanders. De Pixel 7 moet nog zeker drie jaar meegaan, batterij is nog helemaal in orde GrapheneOS kan daarna nog wel een keer. Ik zie het wel.
Het is één van de weinige dagen dat de zon strak aan de hemel staat maar straks niet schijnt...
Een ding is zeker: schijnen doet de zon altijd. Want anders kon je dit niet lezen. OK, tenzij je net dit leest terwijl de zon net is opgehouden met schijnen. Dan hebben we het over acht minuten.

[Reactie gewijzigd door Jerie op 12 augustus 2026 21:30]

En toch stop de zon niet met schijnen. Er zit gewoon een hemellichaam voor die het licht van de zon naar jou tegen houdt.
Als de zon morgen spontaan zou stoppen met schijnen, kun je nog acht minuten genieten van het zonlicht. Maar de zon stopt morgen niet. En overmorgen ook niet. Ooit wel.
Mijn pixel 7 pro kan vanaf het begin al amper een werkdag mee. Ik blijf dat ding aan het opladen.

Nu zie ik dat Google belooft dat de nieuwe 24 of 30 uur meegaan. Dat moet je maar afwachten en mochten ze dit toch waar kunnen maken, dan vind ik dat ook veel te kort. Dan moet je dus iedere dag opladen!!!

Nee, voor mij geen Pixel meer. Waardeloze accu.
Ligt niet aan de accu maar aan de software. Al die tracking kost ook veel energie. Ik zou eens een keer GrapheneOS proberen, houdt het vast langer uit.
Als ik mijn iPhone 12 Mini (64GB) inruil krijg ik geschat €445 euro korting op de Pixel 11 Pro, waarmee de aanschafkosten dan op ~€754,- zou komen te liggen.

Om eerlijk te zijn ben ik erg sceptisch, en vraag me dan ook af of je niet gewoon in de aap bent gelogeerd wanneer de daadwerkelijke inruil waarde (aanzienlijk) lager ligt.
Nee, maar je kan ze wel al kopen als je wil.
Ik blijf het jammer vinden dat alle merken nooit de camera's van de pro modellen naar de Fold brengen. Het is toch juist super vet een high end camera systeem in een foldable te hebben?
High end zal een smartphonecamera nooit worden met zulke kleine sensors.
Er is een reden waarom alle telefoons tegenwoordig een camerabump hebben, en dat staat haaks op wat ze willen hebben in een foldable.
Wat is er nou zo indrukwekkend aan deze telefoons dat ze zo duur zijn? Pixel 11 klinkt als een 500-600 midrange telefoon qua specs
Inderdaad.
Enige reden dat ik een Pixel 9a heb is vanwege het kleine(re) formaat en omdat ik GrapheneOS erop wilde. Dan ook lang genoeg gewacht tot de prijs laag genoeg was. Dus voor iets meer dan 300 euro is het een midrange gsm met ietswat betere camera (die ik praktisch nooit gebruik). Mijn vorige gsm, een Moterola van 100 euro was even snel, laadde sneller, betere battery life, had alleen een crap camera. Dus voor een "normale" gebruiker is een midrange gsm van 300-400 euro meestal al meer dan voldoende.
Ik heb een Pixel 10, maar bijna alleen omdat deze maar €380 was bij release bij Belsimpel. Weet niet precies hoe het zat, maar volgens mij was het €900 introduction, €150 extra inruilwaarde (had een telefoon van €5 op gestuurd), en €400 korting met een abbonement erbij, maar die kon je na 1 maand gewoon opzeggen en kostte €35.

Anders had ik uberhaupt niet overwogen.
Weet je zeker dat je die op kon zeggen? Heb je dat gedaan? Want dat soort "korting" is eigenlijk geen korting maar zit als afbetaling in je abo verwerkt. Daarom kun je over het algemeen niet opzeggen voor de komende 2 jaar, omdat je de telefoon nog aan het afbetalen bent. €35 is namelijk significant hoger dan iets van een tientje bij sim-only. Van die extra 25 betaal je de "korting" meer dan terug (25 x 24 = 600).
Het was misschien een foutje van belsimpel, maar ja deze heb ik gewoon opgezegd. Je kon kiezen voor 2 jaar, 1 jaar of maandelijks opzegbaar. Was wel duurder, maar die kon je gewoon opzeggen en heb 1 factuur van het abbo gehad. Ik dacht dat het deze aanbieding was: https://nl.pepper.com/aanbiedingen/google-pixel-10-series-odido-maandelijks-eur200250-extra-inruil-goedkoper-dan-via-google-367318
Omdat mensen het de prijs toch wel waard vinden. Het verkoopt blijkbaar meer dan voldoende.

En hun software ervaring is wel erg goed, dus ik kan me er opzich ook wel in vinden. Ze weten ook bovengemiddeld veel kwaliteit uit de kleine camera sensors te persen.

Maar dan nog, het meeste heb je straks ook in de A variant voor een zachter prijsje.
Ik heb mijn hele leven lang al iPhone (en vrijwel alles van Apple). Toch ben ik aan het twijfelen om over te stappen naar Android. o.a. om ook eens iets anders te hebben. Dit lijkt mij een goede optie
Zou ik zeker doen ! Pixels zjin ontzettend fijne telefoons. in ieder geval in mijn ervaring :)
Ik zou een wat oudere pixel (of beter: een a-model) kopen voor < 400 euro. Ik denk niet dat je het verschil met state-of-the-art gaat merken.
Ik raad het je niet aan. Heb het zelf ook gedaan maar vond het een rete irritant toestel. Nu toch weer terug bij mijn vertrouwde iPhone 17.
Zou ik mogen vragen wat je vervelend vond? Het enige waar ik heel erg tegenop zie is het feit dat ik (thuis) ook een: Apple Watch, HomePod(s), Apple TV(s), Mac en iPad heb...
Voor je eraan begint kun je het beste uitzoeken welke Apple integraties je gebruikt en kijken of het aan de Android zijde werkt. Zo is Airplay is niet beschikbaar binnen Android en werkt een Apple Watch niet goed samen met Android toestellen.

Ik heb altijd Android toestellen gehad en heb wel eens een uitstapje gemaakt naar Apple. Voor ik het wist had ik ook een Apple TV, een Homepod en lagen mijn Google Home speakers in de kast, net als mijn Chromecasts. Je hebt dus mogelijk verborgen kosten bij een overstap waarbij een voordeel is dat praktisch alle moderne apparatuur Chromecast ondersteunt. Na 2 jaar ben ik weer teruggegaan naar Android maar dat is persoonlijke voorkeur.

IOS en Android lijken verder veel op elkaar qua functionaliteit en werking, beide systemen hebben hun kleine voor- en nadelen. Als je een beetje aanpassingsvermogen hebt dan zul je snel aan Android wennen.
Ik heb een 9A gehad welke thermal trottelde tijdens laden, een bekend probleem waardoor het echt 6 uur duurde voor hij eens was opgeladen. De fingerprint was absoluut slecht. De software was wel redelijk.
Dan probeer je het toch eens? Ga er vanuit dat het je even tegen valt. Maar ieder platform heeft z'n voor- en nadelen.

Koop een tweedehands Android, hou je iPhone in de la en beslis een half jaar later welk toestel weer op V&A gaat.
Ik raad het je ook niet aan. Ik ben zelf al jaren iPhone-gebruiker, in combinatie met andere Apple-producten. Dit jaar heb ik het twee weken met een Samsung geprobeerd, maar ik wist niet hoe snel ik weer terug wilde naar mijn iPhone.
Before buying please see: https://issuetracker.google.com/issues/496495772?pli=1

pixel support.. is niet zo goed als je zou verwachten
Waarom het standaard model niet uitbrengen met 8gb ram en 128gb storage. Druk de prijs dan een beetje. Daarnaast valt die Tensor 6 vast tegen voor dat geld. Voor 550 euro heb je een S25 met een Snapdragon Elite die daar waarschijnlijk gehakt van maakt.
Waarschijnlijk past al hun tracking niet in 8gb ram :+
Ik koop pixels voornamelijk voor grapheneos.

Persoonlijk zou ik het prettig vinden als ze de camera bump kleiner maken, aka een slechtere camera? of door nieuwe technologieen dezeflde camera kwaliteit als eerst, maar dan dunner
Ik heb GrapheneOS altijd nogal ambigu gevonden. Voor zover ik de doelgroep begrijp is het voor mensen die van Google af willen (maar niet naar Apple willen). Maar het draait alleen op Google hardware, waardoor je dus eerst geld naar Google moet gooien om van ze af te komen. En vervolgens loop je alsnog rond met een Google logo op je apparaat.

Ik wilde vorig jaar van iOS af, maar wil absoluut niks met Google te maken hebben. Na wat research ben ik dan op /e/OS uitgekomen. Ook Google-loos, maar veel bredere hardware ondersteuning. Dus nu loop ik dan met een Samsung, lekker opgaan in de menigte, maar zonder gare Samsung of Google bloat. Pluspunt was nog dat de standaard launcher op iOS lijkt, wat de overstap versimpelde. En ik heb een hekel aan die rare zoekbalk midden in je scherm op stock Android, maar dat is iets persoonlijks.
GrapheneOS komt volgend jaar ook uit voor een of meer motorola telefoons. Ze hebben en samenwerking opgezet.

GrapheneOS is ook wel de meeste extreme van de de-googled opties.

/e/OS is een fork van lineageOS.

er is ook calyxOS.

Er was controversy over /e/OS en calyxOS, maar ik weet er het fijne niet van. Het is voornamelijk in hoeverre je privacy en veiligheid en dergelijke wil. Mijn begrip is dat GrapheneOS wint op alle fronten, behalve dat het alleen pixel toestellen en straks motorola toestellen ondersteund.

Maar als je alleen van google af wil, dan zijn /e/OS en CalyxOS ook goeie OSsen

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn