OnePlus stopt na twaalf jaar met verkoop producten in Europa

Het Chinese smartphonemerk OnePlus heeft na maanden van geruchten bevestigd dat het zich terugtrekt uit Europa. Het merk gaat ook weg uit de VS. Wel blijft het producten verkopen in China en India.

Eigenaren van OnePlus-producten behouden hun garantie en blijven updates ontvangen, meldt moederbedrijf OPPO in een verklaring aan onder meer Tweakers. "Wij zetten ons in om OnePlus-gebruikers in Europa te ondersteunen en de continuïteit van zowel de service als de productervaring te waarborgen."

OnePlus-klanten krijgen aanbiedingen om over te stappen op OPPO. "We verwelkomen ook OnePlus-gebruikers die geïnteresseerd zijn in OPPO-producten van harte. In geselecteerde markten, waaronder in Nederland en België, worden overstapaanbiedingen geïntroduceerd." Waaruit die bestaan, is onbekend. OnePlus verkocht telefoons, tablets en smartwatches in Nederland en België.

Wat OPPO zegt over het einde van OnePlus

OPPO vermeldt niet waarom OnePlus stopt, alleen dat het na 'zorgvuldige afweging' is, 'om middelen verder te consolideren en de synergie van de wereldwijde productstrategie te versterken'.

OnePlus was sinds 2014 actief in Nederland en België, toen de OnePlus One uitkwam. Het is al die tijd in feite een dochtermerk van OPPO geweest. Door relatief lage prijzen, schone software en een focus op snelle werking van telefoons werd OnePlus populair onder tweakers.

Het stoppen is geen verrassing. De geruchten gaan al sinds januari, hoewel OnePlus dat toen ontkende. Toch hielden de geruchten aan. Intussen verschenen er geen nieuwe OnePlus-telefoons meer en vertrokken veel medewerkers bij de Europese takken.

Tweakers publiceerde donderdag vanwege de aankondiging ook een achtergrondverhaal over de twaalf jaar van OnePlus op de markt in Nederland en België. Ook ging de Tweakers Podcast deze week over het einde van OnePlus.

OnePlus One
OnePlus One

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

16-07-2026 • 11:00

48

Reacties (48)

Sorteer op:

Weergave:

Zeer jammer, sneuvelt nog een goed merk. Voor high end android smartphones hebben we nu nog Samsung, Google, Xiaomi, Oppo, Vivo en Sony(zijn die nog relevant?).
OnePlus is al lang geen "goed" merk meer. De telefoons zijn op zich niet slecht, maar wat OnePlus destijds bijzonder maakte, was de prijs die je betaalde voor de hardware die je kreeg. Daarna probeerden ze zich te positioneren als een luxe, duur merk en tja, waarom zou je dan nog een OnePlus kiezen als je net zo goed kunt overstappen naar Samsung, Google of zelfs Apple?

Als je die echte OnePlus ervaring zoekt, zou ik zeggen: kijk eens naar Nothing. Dat merk is opgericht door een van de medeoprichters van OnePlus, en mijn ervaring met de Nothing Phone (1) was fantastisch. Ik heb hem doorgegeven aan mijn moeder, en met goede softwareondersteuning, schone Android en prestaties die nog net zo soepel zijn als op dag één, draait hij nog altijd prima. Je moet je horizon verbreden.
Klopt helemaal. Ze hebben markt gekocht met goedkope telefoons en daarna de prijs opgedreven om te kijken hoever ze konden gaan.
Nou ja uiteindelijk hebben veel fabrikanten dat gedaan. Denk aan Xiaomi.

Als alternatief heeft Oneplus dan de Nord gebracht en die was ook goed ontvangen. Xiaomi doet dit ook met goed geprijsde Redmi's.
De prijsstijgingen waren uiteindelijk te verwachten en enigszins te verdedigen. Wat erger is, is dat het hele karakter van het merk veranderde. Het begon als liefhebbers telefoon, met open bootloader, een eigen schoon OS, headphone jack, etc. met high-end specs. Na verloop van tijd waren het dertien-in-een-dozijn net-niet-high-end telefoons met een bootloader die niet fatsoenlijk meer te unlocken was, zonder headphone jack en met een bloated OPPO OS. Daarmee vervallen beide USP's: geen lage prijzen en geen unieke liefhebbers specs meer.
Nothing heeft geen high end smartphones van deze generatie.
Ik zou hier Honor nog bij plaatsen, die komen ook wel goed mee.
Hou verhoudt zich de OPPO-lijn tot oneplus? Ongeveer hetzelfde of toch anders?

Enkel ervaring met de 1+ 3T, was een fijn ding...
In mijn ogen ongeveer hetzelfde, al ben ik niet bekend met de budget toestellen. Over het algemeen hadden de OnePlus toestellen wel een iets snellere CPU, maar daarentegen is de camera op Oppo weer beter. De software was al 95% hetzelfde.

[Reactie gewijzigd door Gerjannn op 16 juli 2026 11:28]

Huidige is een OnePlus Nord.

Na Samsung, Sony, iPhone moet ik wel zeggen dat ik er zeer tevreden mee ben. Vooral in de prijsklasse krijg ik heel veel voor mijn geld.

Het is geen perfect toestel, maar voldoet aan 95% van mijn eisen en verwachtingen. Wat gigantisch is.

Uitkijken maar een waardoge replacement. Over een jaar of 3-4.
Hier ook een Nord 4 en erg tevreden mee. Mijn vrouw is vaak jaloers op de ervaring die ik heb versus haar Samsung. En haar idee was om ook een OnePlus te kopen na haar huidige telefoon. Dat zal dus niet doorgaan, helaas. En ik hoop dat deze telefoon het nog een paar jaar volhoudt...
Ja zakelijk ik een nord 5 en prive een Nordt CE5 net nieuw, prima toestellen , deze moet nog even aantal jaren mee is een toestel waar niet allemaal troep op staat zoals de Samsung die zijn/waren kampioen met dit.
Echt doodzonde! Ben zeer tevreden met de Nord lijn en had er graag nog jaren gebruik van willen maken..
Ik heb de OnePlus One nog liggen (de rechter), blijft de mooiste telefoon die ik ooit gehad heb.
Mijne tijdje terug verkocht, werkte nog! Geweldige telefoon voor de prijs. Maar die era was snel voorbij helaas.
Het einde van een tijdperk. Ik heb altijd met veel genot de Oneplus One gebruikt, Daarna de 2 (met lineageos) en uiteindelijk nog de 8. Toch merkte je met de 8 dat het steeds een verfijnder en meer premium product begon te worden en minder een "flagshipkiller".

Ik vraag mij toch af of de terugtrekking niet indirect verband houdt met de RAM shortage.
Maar jammer is het zeker!
Hmm, nooit gedacht dat mijn huidige telefoon een collectors item zou worden.

Jammer, high spec's en een beetje normale prijs. Bevalt goed nog steeds. Over een paar jaar maar weer hoppen naar het volgende 1-dags-vlieg op-poppende chineese telefoon merk.
Welke merken zijn 1-dags-vliegen gebleken ?
Echt heel jammer, mijn 1e OnePlus kon je alleen via Invite kopen, ik zat te twijfelen over een nieuwe (heb nu een Pixel 7a) maar weer verder kijken welke ik ga kopen.
Zelf ook destijds de Oneplus One gekocht. Eerst proberen om een invite te krijgen. En daarna andere Tweakers blij maken met invites om er eentje te kunnen kopen. Het was voor de prijs een ongelofelijk complete telefoon.
Oneplus pad 2 gebruiker hier; hoop dat ik hem nog lang kan gebruiken.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn